FormasyonÖykü

Gastev Alex Kapitonovich: biyografi ve fotoğraf

Bolşevik dönemin bir şair olmak, adam yönetim sistemi üretim süreci ve iş organizasyonu öncü olmuştur. O ilk ve son kez rol el sanatları psikolojisi tesviye endüstriyel pedagoji, bir teori geliştirmeye çalıştılar.

Ve Gastev Alex Kapitonovich ünlü şiir alanı haline gelmiştir. Buna ek olarak, bu kişinin ortak insanlara yardım çok zaman geçirdi. akıllıca iş akışını düzenlemeye çalışırken İK üst düzey yöneticiler için O'nun sayıda bilimsel monografi ve ilgili bugün. Yani herkese, tabii ki, yetenekli insanlar bunun farkında olduklarını o Gastev Aleksey Kapitonovich ve? daha ayrıntılı olarak bu soruyu düşünün.

çocukluk ve ergenlik yaşında

Yani, makale kahraman - Gastev Aleksey Kapitonovich. Biyografi kısaca bu halk figürü, şair, devrimci ve emeğin örgütlenme kuramcı kesinlikle en azından genel eğitim için yararlı olacaktır.

O Suzdal kentinde doğdu. Gastev Alex Kapitonovich (doğum tarihi - 26 Eylül 1882) çok erken, normal bir okula öğretmen olarak çalıştı babasını kaybetti. O, dikiş giysiler kazanılan onların aile fakir olmayacak yaşlardan itibaren ona yardım annesi ile kaldı. Ve zor mali durum rağmen çocuk hala okula gitti.

Bir öğretmen olma ihtimali

Üstelik Gastev Alex Kapitonovich sonunda ilk okula gittiğini ve ardından teknik kursların öğrencisi oldu. Onların çalışmalarında çalışkanlık gösteren genç adam, bu yüzden Moskova Öğretmenler Enstitüsü öğrencisi olmak için tüm imkânlarına sahiptir ve o fırsatı kaçırmıyor. Ancak, onun genç yaşında o kuvvetle devrimci hareketine ilgi duymaya, bu nedenle yukarıdaki lise, o çünkü yaklaşmasına onun dışlanma bitiremedi.

Devrimin fikirlerin bir yapışık

onsekiz Gastev Alex Kapitonovich yaşındayken "radikal sol" akış destekleyen, ülkenin siyasi yaşamında ateşli eylemci haline gelir.

O RSDİP'nin saflarına şişer. Doğal olarak, genç adam görünümü jandarma girer ve Arkhangelsk, Vologda, bir hapis cezası çekmekte olan, sayısız tutuklama ve bağlantıları tabi Tomsk eyaleti.

Aradaki dönemde Kharkov, St. Petersburg endüstriyel işletmelerde işçilerin emeğini bağlar. 1906 yılında, genç adam teşvik etmek ve sendikal hareketi desteklemeye başlar. Ekim Devrimi Alexei Kapitonovich, birçok kere, özellikle Paris'te, yurtdışında yetkililerden gizleme, yasadışı göçmen statüsünde evde olmak kadar.

kimin biyografi ilginç ve dikkat çekicidir birçok bilgi içeren 1907 Aleksey Kapitonovich Gastev, yılında Petrograd Metal İşçileri Birliği kuruluna katıldı ve kısa bir süre sonra yapının Merkez Komitesi sekreteri oldu. Ama devrimden sonra onun vurgusu, mesleki faaliyetlerinden biraz değiştirdi.

Niva yazı

20. yüzyılda resimdeki henüz basına görünmeyen Aleksey Kapitonovich Gastev başında şairin yeteneklerini sergilemelerine başlar.

1904 yılında basında çıkan Sanatçının ilk çalışması, "Arkasında" olarak adlandırıldı. Bu vatan uzak köşelerine sürgün edilmiş siyasi aktivist zor hayatı anlatan bir hikaye oldu. Bir süre sonra Moskova'da 1923 yılında çıkan son hangi eserleri Gasteva, koleksiyonlarını yayınlamaya başladı.

yeni ufuklar

Erken 20-ler Alexei Kapitonovich giderek kurgu alanını terk ve giderek emek rasyonalizasyon sorunları karışma başlıyor. O Sendikalar altında Çalışma Merkez Enstitüsü (CIT) oluşturulmasını başlatır ve kendisi oluşturulmasını sağladı.

Mümkün Gasteva bilimsel monografilerinde belirtilen tüm planlarını uygulamak için bu yapı sayesinde. Bu süre zarfında, o eski devrimci onun tekniklerini öğretmek başardı, CIT açtı, yönetmenler işletmelerin görüşüne göre personel binlerce ve, yüzlerce, onlar kendi alanlarında yetkin uzmanlar haline gelmiştir.

kurumun ünü, başkanı Aleksey Gastev idi büyük bir hızla yayılmaya başladı ve yakında QUO öğretmenler SSCB'nin en uzak bölgelerdeki personelin talimat başladı.

iş akışının Topikal konular

Doğal olarak, 30s ciddi hatalar vardı Sovyet işletmelerde emek örgütünün sistemi.

Sadece onları ve ücretli dikkat Gastev Alex Kapitonovich. "Ben çalışması gerekir nasıl?" - Bu dikkatli planlama iş akışına adamış yaptığı bilimsel çalışmaları adıdır. Yazar, çalışan kişilerin başlangıçta takım halinde çalışmayı bilmeyen ve genellikle merdiven üstünde duran adamı itaat karşı olduğunu belirtti.

Ve tabii ki, bazen çalışanın bunda yanlış bir şey göremiyorum, yukarıdan gelen koçluk ihmal. Bu literatür okuduktan sonra, bir kişinin gerçekten bir yönetici ve bir disiplinli işçi olmak istiyor, uygulamada gösterdiği gibi, detay Gastev bu konuları inceler ve.

"Spontane karışıklık - kötülüklerin anasıdır"

Yazar, inanır sanayileşmenin gelişimi için kültüründe bir devrim gerekiyor. Orada "spontane ahlaksızlığın" ile hiçbir anlaşma olduğunu ve günü planlamanın doğru beslenme ve dinlenme rejimini düzenleyen toplum kurallarının gündelik kültüründe duruyor Ve eğer kültürel eğitim geliştirme olmayacaktır. Ama tek başına bu durumu düzeltmek için yeterli değildir.

Bireysel davranışlarını ve duygularını kontrol sağlayacak toplumda sosyo-psikolojik atmosfer geliştirmek için gereklidir.

"Yalın Düşünce"

1924 yılında bir başka temel çalışma Gasteva yayınladı. Bu "iş tutumları" denir. Bu monografi Alex Kapitonovich detaylı eğitim emek kuramı teknikleri QUO analiz.

Onun bilimsel doktrin yalın düşüncenin çağdaş ilkelerin oluşturulması için bir ön koşul haline gelmiştir. mekanik, tekstil işçisi, elektrikçi, demirci, havacı, Turner: Gastev dahil uzmanları bir dizi hazırlamak için çeşitli kurallar yayınladı. Çalışmalarında, amacı işgücü hazırlamaktı Alexei Kapitonovich yöntemi, belirli bir işin performans hareketlerinin çalışmaya dahil etmiştir.

analizi için bir araç olarak, tsiklografiyu (iş katılan insan hareket organlarının bazı elementlerin anlık) seçtik. Araştırmada elde edilen başarıyı olması, o ticari bir şirket "Yükle" bu amaçla kurulması, küresel yeniden eğitim uzmanları taşındı. savaş öncesi ve post-endüstriyel çağın devasa bir deneyim, ilkeleri bile kabul Amerika Birleşik Devletleri var, bir bilim adamı kabaca bilimsel Çalışma Örgütü (MÜZİK) teorisini üretti etkin, gelişmiş işletme için yurt dışına seyahat.

Ama Sovyet yetkililer Gasteva yalın ilkeler şüpheci ve monografiler bir dizi de belirtildiği gibi bilimsel araştırma, onlar göz ardı edildi.

Erken 30-ler Alexei Kapitonovich dergisinde "Standardizasyon Bülteni" baş editörü oldu. O da ve "emeğin örgütlenmesini" "işgücü ayarlama" baskı çalıştı.

Bilim adamı yaratıcı dünyayı algılamaya çalıştı. bilimsel çalışmalarıyla, artık ortak adamın sorunlarla ilgileniyorlar olduğu dünya devrim ve kozmopolitanizm gelir. Onların pratik değeri çok büyük olduğunu ve bugünün zaman.

1938 yılında bilim adamı sahte ihbar üzerine hapsedildi "KGB". 1939 yılında Alexey Gastev vuruldu.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.