FormasyonÖykü

"İmparator Nicholas 1" - Rus İmparatorluğu'nun savaş gemisi

Rus-Japon Savaşı'nda yenilgisinden sonra, İmparatorluk Donanması merkez deniz savaş gemilerinin büyük bir yükseltme başlattı. Özellikle dikkat Karadeniz havzasına ödendi - bu düşmanlıkların alevlenebildiği Dünya Savaşı durumunda bulunmaktadır. Battleship "İmparator Nicholas Ben» - gemilerinden biri, büyük ölçekli için hazırlanan askeri mühendisler deniz savaşları.

Gemilerin Geliştirilmesi

1913 yılı sonunda Gemi Genel Müdürlüğü rezervasyon ve yük dağılımının yeni ilkelerin geliştirilmesine girişti. artan koruma zırh orta güverte sağlar - 63 mm metal, mücadele ve açılı kesim. Önlemler zırh güverte topçu güçlendirmek amacıyla alınmıştır - hassas bölgelerinde üzerine metal tabakası 300 mm aşmaktadır. Bunun sonucunda, toplam yer değiştirme damar modernizasyon projesi yaklaşık 28.000 ton büyüdü, doğrusal boyutları artmış sürüş özellikleri geliştirilmiş -. "İmparator Nicholas ben» (Battleship) 21 deniz mili hıza ulaşabilir. Bunlar ve diğer iyileştirmeler 12 Mart olan taslak, yansıtılmıştır 1914 Marine Bakanı'na onayına sundu.

Nikolaev tersane

1914 ilk baharında, biz Nikolaev gitti projenin özellikleri ile savaş gemisi çizimleri tarafından onaylanmıştır. O zaman, büyük sivil ve askeri gemilerin inşası yapan "Rus gemi inşa şirketi." teknik dokümantasyon için gemi yapımcıları geminin inşası ve toplam maliyetin zamanla ortaya koymaya teşvik edildiği bir ön yazı ile tamamlanmaktadır. anlaşmalar "İmparator Nicholas 1", savaş gemisi, bir dizi sonra. 32.8 bin de Ruble tahmin edildi ve onun inşaat üç yıl verildi. Ancak savaş gemisinin son ismi sonradan aldı.

çizimler deniz mimarı VI incelerken yay dalga indirdi bazı değişiklikler önerilmiştir Yurkevich, makine ayarları üzerindeki yükü azaltmak için yardımcı oldu. Jurkiewicz sonra o doğrudan Fransız astar tasarımında yer aldı Fransa'ya göç "Moggaps değil." Bu aracın Birçok birimleri mühendisleri Rus Admiralty tarafından geliştirilmiştir.

İmi savaş gemisi

Açık slipway Nikolaev Tersanede 15 Nisan 1914 yeni savaş gemisi tören döşenmesini düzenledi. Törene Nikolay II, kendisi katıldı. Ön gemi adı "Korkunç Ivan" idi. İmparatorun onayı iki isim istendi - "Aziz Vladimir" ve "İmparator Nicholas 1". savaş gemisi egemen kralının için bir öncül seçildi - bu karar imparator yapıldığını. Belki de bu kararın kendi filosunun moral ihtiyacı tarafından dikte edilmiştir.

"İmparator Nicholas Ben», savaş gemisinin belgeler, aynı yılın 2 Haziran'da sadece ortaya çıktı. Bu mantıksal sırası çok sayıda kırık vardı - sadece serildikten Donanma gemisinin listeleme olamaz. Bu ihlal onun yapımına fon elde etme gereğini motive oldu.

Savaş ve gemiler

Dünya değişikliklere sebep ve anlamlı bir askeri gemi başlatılması zamanlamasını itti. "İmparator Nicholas ben» (Battleship) ithal çeşitli bileşenlere ihtiyaç duyulan, ancak bunların atma gecikmiş veya tamamen kesildi. Umutlar yerli makine üzerinde tuş edildi. Ama onların ayar geminin askeri birliklerin bazılarının bir revizyon gerektirir. Proje burun kule up ilk tesisine karşı ek bir siper sunuldu. Bu seakeeping geliştirmek için yardımcı oldu. Kesinleşmesi dikkate alındı ve gemi ek bir siperi ile iç stokları tamamlandı. "İmparator Nicholas ediyorum» - Aynı zamanda, ve son olarak geminin adını doğruladı.

1916 - İkinci Dünya Savaşı yüksekliği sırasında. cephede zor duruma rağmen, gemi yapımcıları geminin yapımını tamamlamak için başardık - 5 Ekim savaş kızaklardan soyundan ve fabrika duvarında demirli. Iken geminin hazır% 77.5 idi. İşleri aralıklı bütün 1917 yürütülmüştür ancak erken 1918 yılında, Geçici Hükümet onların tamamlanmasını dondurmak zorunda kaldı ve "İmparator Nicholas 1" (Savaş) ve nihayet tamamlandı.

1920 yılında geminin kaderi

Nikolaev İç Savaş ve yabancı müdahalenin ardından Kızıl Ordu askerleri dahil. savaş gemisi inşaatı tamamlamak için çeşitli girişimlerde boşuna sona erdi - askeri ilişkiler olarak bilimin böyle kavramlar yoktu olarak işçilerin ve köylülerin modern gemi inşa etmek bilgi, değildi. "İmparator Nicholas Ben», savaş gemisi, Karadeniz Filosu askeri zaferler için tasarlanmış ve herhangi bir savaşa girmedi. Ardından metal yığını haline kesildi Sivastopol Tersanesi, çekilmiştir.

gemi canlanma

askeri savaş gemileri olan ilgi son savaş gemileri oyunu Dünya sonrasında önemli ölçüde artmıştır. Zor bir kaderle Gemiler XX yüzyılın başında Rus mühendislik düşünce birçok başarılara toplandı. "İmparator Nicholas Ben», tam techizatlı bir savaş gemisi, şube savaş gemileri araştırma Rus (Sovyet) dördüncü düzeyini kaplar Özellikleri mümkün olduğunca gerçekçi savaş gemisi. Onun hızı ve silah XX yüzyılın askeri teçhizat başından düzeyine karşılık gelmektedir. Ve şimdi "İmparator Nicholas 1", savaş gemisi - Rus askeri mühendisliğin muhteşem bir örnektir, sanal bir denizde rol alıyor dünyadan oyuncuları savaşıyor.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.