FormasyonÖykü

Rusya'nın tarihindeki en büyük deniz savaşı. İkinci Dünya Deniz savaşları

Her zaman, nefes kesen deniz savaşları göstermek Macera, tarihi, belgesel filmler,. o Haiti yakın beyaz yelkenleri veya Pearl Harbor abeam en büyük uçak gemileri ile fırkateyn olsun.

ruhu dolaşıp insan hayal kalanını vermez. Okumaya ve kısaca dünyanın yeni tarihinin en iddialı ve görkemli deniz savaşlarında aşina.

Filo Askeri Tarih

Rus donanmasının tarihi Peter I. zaman başlar

deniz savaş taktikleri gemi ve silah tasarımına bağlı değiştirdi. Modern, güçlü ve bilgisayarlı uçak gemisine Dreadnoughts ve üzerinde kadırga ve fırkateyn itibaren.

Devletler genellikle savaşlarda çıkarlarını savunmak. Savaşlar kara ve deniz hem de. İkincisi, biz bu makalede konuşacağız.

Chesma savaş

Başlıca deniz savaşları Büyük Petro döneminden, Rus tarihinin bilinmektedir. İmparator yaratılmasına vesile olmuştur Deniz Kuvvetleri.
On sekizinci yüzyılın en büyük savaşlarından biri Rus-Türk savaşı sırasında meydana geldi. Bu savaşı kazanan 1770 yılında, 7 Temmuz olarak kutlanmaktadır böylece etkileyici Askeri Glory Günü.

Kullanıcı 7 Temmuz 1770 için beşinci Chesma Bay yaşananlara bir göz atalım.

Baltık iki filonun ve Karadeniz'de tek bir kombine bünyesindeki gönderildi. Yeni filosunun Komuta Alexis, kardeşi Grigoriya Orlova, Catherine II favori Kont emanet edildi.

filo on üç büyük gemilerin (Dokuz savas, tek forvet ve üç firkateyn) ve on dokuz küçük damarlar destek oluşuyordu. Toplamda, onlar hakkında altı buçuk bin mürettebat vardı.

Geçiş sırasında, Türk filosunun yollarda duran bulundu. gemiler arasında yeterince büyük gemiler vardı. Örneğin, "Burj Zafer de" o gemide seksen dört silah olduğunu ve "Rodos" - altmış. Toplamda, fazla on beş bin denizci (on altı zırhlıları ve altı firkateyn dahil) geminin yetmiş üç kişi varmış.

Rus denizcilerin yetenekli eylemleri ile Alekseya Orlova kazanmayı başardı filoya. kupa arasında Türk ve "Rodos" idi. Türkler fazla onbir bin kişinin ölümüne ve Rus lost - yaklaşık yedi yüz denizci.

svensksund Savaşı

On sekizinci yüzyılda Deniz savaşları her zaman galip değildi. Bu filonun içler acısı durum ortaya çıkardı. Aslında, İmparator Peter I ölümünden sonra, bir kimsenin düzgün peksya.

Yirmi yıl Türkler üzerinde çarpıcı zaferden sonra, Rus donanması İsveçliler tarafından ses getiren bir yenilgi aldı.

1790 yılında Kotka (eski Ruotsinsalmi) Fin kasabası yakınlarında İsveçli ve Rus donanmaları buluştu. İlk bizzat Kral Gustav III komuta yanı Amiral geçen Fransız Nissan Singen oldu.

Finlandiya Körfezi yılında 18.500 denizcilerle 176 İsveçli ekip 12500 145 Rus ile gemi ve gemi karşılamıştır.

Genç Fransız'ın kısmında aceleci eylem yıkıcı yenilgi yol açtı. Rus 300 İsveçli denizciler aksine, 7500'den fazla kişiyi kaybetti.

Bilim adamları bu Modern ve Çağdaş Tarih gemi sayısı ikinci savaş olduğunu söylüyorlar. Büyük savaş, biz sonunda konuşacağız.

Tsushima

lezyonlar genellikle çeşitli kusurları ve aşırı coşkusu servis neden. Biz Tsushima savaş hakkında konuşmak ise Japon donanması tüm özellikleri üstünlük varken Örneğin, bir anda oldu.

Rus denizciler Baltık geçişin ay sonra son derece yorgun Pasifik Okyanusu. ateş gücü, rezervasyon ve hız aşağı bir Japon gemileri.

düşünülmeden eylemler Rus imparatorluğu amiral filosu sonucunda bölgede herhangi alaka kaybetti. Yüzlerce karşılığında yaralı Japonca ve üç gömme Rus destroyeri beş binden fazla kişinin ölümüne ve tutsak fazla altı bin kişi vardı kayıp. Buna ek olarak, otuz sekiz ve on dokuz gemi batırıldı.

Jutland savaşı

Jutland deniz savaşı sırasında denizde büyük yukarıda belirtilen savaş olarak kabul edilir İkinci Dünya Savaşı. savaş sırasında birlikte 149 İngiliz ve 99 Alman gemilerini geldi. Ayrıca, bazı hava gemileri kullanılır.

Ama olayın güzelliği büyük bir deplasman teknoloji veya ölü ve yaralı sayısında değildi. Hatta savaş sonrasında. Jutland sadece deniz savaşı sahiptir ana özelliği, bir sürpriz oldu.

Her iki filoları yanlışlıkla yakın Skagerrakskom Boğazı'nda çarpıştı Jutland. Hatalar nedeniyle İngiliz istihbarat çok gergin ve yavaş yavaş Norveç. Ters yönde Alman hareket ettirilmesi.

Toplantı tamamen beklenmedik oldu. İngiliz kruvazörü "Galatea" "Fiord'un" dan, yanlışlıkla bu sularda yakalanmış Danimarkalı gemi, izlemeye karar verdiğinde sadece ayrıldı Alman gemi zaten kontrol etti.

İngiliz düşman üstüne ateş açtı. Bir kez mahkemeye geri kalanını yetişti. Jutland Muharebesi Almanlar için bir taktik zaferi, ancak Almanya'nın stratejik yenilgi ile taçlandırılmıştır.

Pearl Harbor

Dünya Savaşı deniz savaşları numaralandırma, vurgu Pearl Harbor civarındaki savaşta üzerine yerleştirilmelidir. Hawaii operasyonu - Amerikalılar "Pearl Harbor Saldırısı" ve Japon diyoruz.

bu kampanya Japon amacı Pasifik'teki proaktif edinim üstünlüğünü koydu. ABD böylece Filipinler askeri üsler kurmak Rising Sun İmparatorluğu ile savaşa girdi, beklenen.

ABD hükümetinin hata ciddiye Japonlar için bir hedef olarak Pearl Harbor kabul etmedi oldu. Orada Manila ve baz birliklerinin bir saldırı bekleniyor.

Japon düşman filosu yok etmek istedi ve aynı zamanda bununla Pasifik Okyanusu üzerinde hava sahasını kazanmak için.

Amerikalılar her ihtimale karşı kurtardı. Saldırı sırasında Yeni uçak gemileri farklı bir yerde idi. yaklaşık üç yüz uçağı ve sadece sekiz eski savaş gemisi Etkilenen.

Böylece, Japonların başarılı operasyonu bu ülke için gelecekte zarar vermişti. Onun ezici yenilgiden Hakkında sonra ele alınacaktır.

Midway Adaları

Zaten gördüğümüz gibi büyük deniz savaşlarından birçok savaş ani başlangıçlı farklıdır. Tipik olarak, bir veya her iki taraf yakın gelecekte herhangi bir kirli hile beklemeyin.

Biz Midway hakkında konuşursak, Japon yine yarım yıl Pearl Harbor içinde tekrarlamak istedi. Ama ikinci bir güçlü Amerikan üssüne dikti. Yapılacaklar plana göre olabilirdi ve imparatorluk Pasifik'teki tek güç haline gelecek, ancak ABD istihbarat ajanları mesajı aldık.

Saldırı Japon başarısız oldu. Onlar yüz uçaklarla ilgili imha uçak gemisi ve lavabo başardık. Kendilerini ikiden fazla yüz elli uçağı, iki kaybetmiş ve bin kişi ve beş büyük gemiler buçuk var.

Planlı üstünlük aniden ağır bir yenilgi dönüştü.

Leyte Körfez

Şimdi savaşın en büyük deniz savaşının bahsedelim. Salamanca adası yakınlarında antik savaş dışında, bu insanlık tarihinin deniz savaşında en iddialı olduğunu.

Bu dört gün sürdü. Burada bir kez daha Amerikalılar ve Japonlar karşılaştı. 1941 yılında Beklenen, Filipinler saldırı (yerine Pearl Harbor), üç yıl içinde oluyor. Bu savaş sırasında ilk kez Japon "kamikaze" taktiklerini uyguladı.

Dünyanın en büyük savaş gemisi "Musashi" ve hasarlı kaybı "Yamato" Bölgeyi domine etmeye imparatorluğun olasılığı son verdi.

Yani, savaş sırasında Amerikalılar yaklaşık üç bin kişi ve altı araçlar buçuk kaybetti. Japon yirmi yedi gemi ve on binden fazla mürettebat kaybetti.

Böylece, kısaca Rus ve dünya tarihinin büyük ölçekli deniz savaşları ile tanışmış bu makalede sizinleyiz.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.