FormasyonÖykü

Ülkede Bolşevik iktidarı nasıl yüklenir (kısaca)

Şimdi ülkedeki Bolşeviklerin gücünü ayarlamak için nasıl soru artık o kadar popüler oldu. Ülkemizde sakinleri bu sistemi deneyimli ve yeni yüzyılda oldukça farklı eller meydana zaten altındadır girdiniz. Bununla birlikte, birçok açıdan geçen yüzyılın ilk yarısında meydana gelen ve bugün hayatımızı etkilemeye devam ediyor. Önemli ölçüde bu yargı veya olmasın - bu soruyu bir kendisi için bulmak için sahip olduğu cevabı. Bu nedenle, kısaca ülkede Bolşeviklerin gücünü nasıl ayarlanacağı bahsedeceğiz. Ve bunlar gerçeklere dayalı, zaten toplumsal sorunları kendileri analiz edebilecektir.

devrim önkoşullar

Rus İmparatorluğu'nun son günlerinde meydana gelen olayların başlangıcı için düşünün - yani, nasıl bir ülkede Bolşeviklerin gücünü ayarlamak için. 1917 Rus halkının tarihindeki başlangıç noktası oldu. Sonra seçimler Petrograd Sovyeti düzenlenen ve Bolşeviklerin onlar en yüksek oyu attı bulundu. Hala mevcut gücüne göre kurulmuştur aşırı militan bir onların Lenin, yöneldi. Aynı zamanda o yasadışı pozisyonlarda oldu. Ve bunu yeni bir güç seviyesine ulaşmak olanağı sağlayacak İşçi ve Asker Temsilcileri saflarında en fazla oyu aldığını düşünüyoruz.

Nasıl oldu

Ekim ayının 10 gün Lenin Merkez Komitesi gizli bir toplantı düzenledi. onun kurs programında hazırlanan ayaklanma milletvekilleri ve hükümete karşı kitleler oldu. SDU önceden Vladimira Ilicha Troçki'yi led destekler (Askeri devrimci komite) oluşmuştur. Zinovyev ve Kamenev, ama onların oy pozitif on kıyasla belirleyici değildi - Bu harekette azılı rakipler vardı. Böylece, 22 Ekim Trotsky birlikte miting alanında için milletvekili olmuştur elinden geleni hoparlörleri gönderdi. Petersburg ana cadde, tren istasyonları, köprüler, meydanlar engellendi. Bolşevikler kendi sloganları ve önerileri ile insanlardı.

Protestanları girişimleri

İki gün sonra, Bolşevikler tarafından denetlenmiştir gazete "Work Path", baskı merkezi konusunda yasak sermaye bile kraliyet Junkers boyunca gösteriler sonrasında. Lenin, böyle bir adım çoktan başlamış olan çoğunluğu karşı bir protesto olarak görüldü yürütme. Burada, bir söyleyebiliriz, kampta Bolşevik iktidarı kurulmuş nasıl tarihinde bir kırılma noktası olur gelir. Troçki'nin önderliğinde o çevriliydi Kış Sarayı. şehrin diğer stratejik öneme sahip nesneler yakalandığını Eh olarak. Protesto sarayda idi askeri öğrencilerin küçük dekolmanı dışında kimse yoktu. Yine de, onların güçleri Bolşevik kıyasla küçük ve yakında Kış düştü.

Başlarken. ilk kongre

Rusya'da Bolşeviklerin gücünü nasıl ayarlanacağı sonra daha gelişmiş anlama, yeni görevlilerinin çalışma yoluyla çalışabilir. 25 Ekim Bolşeviklerin bütün teklifleri desteklenen, çoğunluğu İşçi ve Asker Vekilleri, İkinci Bütün Rusya Kongresi açıldı. Ancak, toplantılara katılanlar arasından, rakiplerini saldırgan tutumunu destek vermedi da SR'ler vardı. bunların hepsi yeni hükümetin eylem içini ayarlamak mümkün olmuştur, çünkü olay bıraktı. Şimdi Lenin'in önderliğinde yönetiliyor tüm geri kalanı, gelince, onlar yeni bir kararname kabul ettiler. Onun özü Rusya ilhakların ve tazminat başvurmadan savaştan çıkan olmasıdır. Ayrıca, kararname çiftçiler tarım reformu için çok karlı ima eder. Böyle önerilerin sırasında, Bolşevikler tamamen nüfusun bu segmenti bastırılmış.

Moskova fethetmek için nasıl

Tamamen belirtmeden, konuyu açıklamak mümkün değildir nasıl sonradan yeni devletin başkenti oldu kentinde Moskova'da Bolşeviklerin kurulu gücü,. 25 Ekim 1917, şehrin Bolşevikler müttefikleri peterburzhskikh deneyimine odaklanan ordu toplamak ve stratejik açıdan önemli objeleri yakalamak başladı. Yerel Sosyalist-Devrimciler ve Menşevikler, onları mücadele vermek ve asker gösterileri dağınık çarptı. Juncker Riabtseva yönetimindeki hareket ve birkaç gün içinde ve şans tarafında oldu. Ancak, 29 Ekim'de Bolşevikler sadece şehir Harbiyelilerin temizlenmiş, ama aynı zamanda Lefortovo ulaştı ve sonra tamamen Kremlin tarafından kuşatıldı. Böyle durumlarda yerel yönetim teslimiyet anlamına geliyordu daha fazla çalışma ve askeri direnci, reddediyorum.

yeni Rusya

1917 Kalan aylarda, Sovyetler yavaş yavaş doğuya doğru hareket. Bu eğilim Tarama kronolojik olarak görülebilir nasıl ülkedeki Bolşevikler kurulan gücü. Kasım ayının sonuna kadar, yeni sloganlar altında Moskova ve Peter şehre yakın tüm iyileşir. Aralık ayında, yeni hükümet Sibirya, Kazan, Astrahan ve Saratov baskın hale gelmiştir. 1918 şafağında Sovyetler zaten yeni bir bayrak altında Altay, Yakutistan, Mart ayında edildi teslim ve Uzak Doğu. Nedeniyle tarım reformu yeni hükümetin nüfus üzerinde büyük etkisi olduğunu vurgulamak için değer. Nüfusun çoğu tarımla uğraşan edildi ve Sovyetler aktivite çok kötü şartlarda bu tür insanlara sunmuştur.

hak ve yükümlülüklerin Dengeleme

Kasım 1917'de, kongre birinde diğerlerine daha otoriter ve etkili olduğu bazı insanlar fırsat verdi mevcut tüm başlıkları, safları ve başlıkları ortadan kaldırmak için karar verildi. baronları, sayımlar, dük, insanlar köylüler, soylular, halktan insanlar veya kraliyet ailesinin olmaktan ve Rus Sovyet Cumhuriyeti'nin bir vatandaşı oldu gibi başlıklar ortadan kaldırır. Bolşevik hükümeti, eyalet, bilim ve yaşamın diğer alanlarını kurulma süreci içinde kilise ayrılmış olduğu unutulmamalıdır. Buna ek olarak, tüm vatandaşlar arasında dini özgürlük ve eşitlik ülkede kurulmuştur. Herkes artık herhangi dinini başladı. şimdi özel bir konu haline gelmiştir - Ya tanrıların herhangi bir destekçisi teşkil etmedi.

kurucu meclisi tutan önemi

Kendi arka bahçesinde insanların çoğu destek aldığından beri, Bolşevikler geçici hükümet üzerinde baskı başladı. yetkililer kurucu meclis düzenlenmesini gecikmiş olduğunu diğerlerinin yanı sıra, ilgili masraflar. Bolşevikler kendi eline aldı ve Çünkü kendileri olayı gerçekleştirdi. Onların büyük sürpriz, insanlar da oyların çok daha küçük sayıda toplanmış, sağcı politik güçleri destekledi. Sonuç olarak, beyan bütün bu zaman içinde istismar insanlar için yapılır, hem de gelecek için boyanmış iddia ettiği, çizildi. Yakında en önemlisi insanlar ve - askeri sınıf, bu partiyi desteklemiş ve tamamen Menşeviklerden ve diğer hakların politikasını reddetmiştir. Ancak, Bolşeviklere karşı olan milletvekilleri, hala beyanı hiçbir siyasi değeri ilgisi olmadığını, onu tanımadı. Ordunun milletvekillerinin büyük bir bölümünü çekerken Bu nedenle, onlar, toplantıdan ayrıldı. Sonuç olarak toplantıya son verildi.

Sonuç

Bu olaylar ülkede vb Bolşeviklerin gücünü nasıl ayarlanacağını önermek sonra, artık o kadar zordur. Sovyet Parti kaydedildi Tüm milletvekilleri, bunlar tamamen insanları desteklenen, biri haline. Sağdan başka askeri çatışması yaratmak küçük girişimler vardı, ama onlar başarılı değildi ve yakında sadece Bolşeviklerin gücü ve bizim topraklarda yıkılmaz hale geldi.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.