FormasyonÖykü

Gigantozavra karşı Tyrannosaurus: En tehlikeli yırtıcılar

Uzun yıllar boyunca, insanlık çalışma ve en ilgilenen antik hayvanlar dinozorların -. , Büyük, güçlü, ama aynı zamanda şaşırtıcı yaratıklar hiçbirimiz için korku ve saygı ilham veriyor. Orada birçok teoriler vardır dinozorların ortaya çıkışından yaklaşık.

Birçoğumuz soruya ilgilenen gibidir: Tyrannosaurus eşit kategoriler vardı daha büyük ve güçlü veya hayvanlar gigantozavra karşı olup olmadığı? Tüm bu özellikleri ve açıklamaları bulunabilir dinozorların türler.

Tyrannosaurus: etobur dinozorlar

yırtıcı arasında en ünlü daha iyi filmler ve kitaplar tarafından bize bilinen tam tyrannosaurus vardır. O Paleontoloji bir sembolü ve yolu ilkel güç ve gücüdür.

Tyrannosaurus'un bilimsel sınıflandırma ve antropolojik özellikleri onun gibi birkaç diğer türlere göre, sözde tiranozavridov grubunu oluştururlar. Bu grupta, bir Tyrannosaurus tarbosaurus en çok benzeyen içerdiği tüm türlerin.

Bilim adamları Tyrannosaurlar Kretase döneminin sonunda, yani yaklaşık 65-67000000 yıl önce Kuzey Amerika'da yaşadığını iddia etmektedirler. raptoreksov, topraklarında yaşayan - Paleontologlar Tyrannosaurlar atalarının prototip olduğunu teorisini ortaya attığında Gobi çölünde. Raptoreksy ancak bunlarla ilişkili Tyrannosaurlar genel yapı gövdesi ve kafatası ile 3 metre arasında bir yüksekliğe ulaştığı ve yaklaşık 80 kg ağırlığında.

Kretase Tyrannosaurlar önce yeryüzünde yaşamış birkaç yırtıcı belirlemek ve büyüklük ve güçte üstündür.

Bu dinozor genellikle şu sırayla sevk:

  • Spinosaurus.
  • Karharadontozavra.
  • Gigantozavra.

Onlar kendi benzerleri arasında en tehlikeli ve güçlü yırtıcı hayvanlardır.

Yemek ve karakterizasyonu

Tyrannosaurlar balık ağırlıklı beslenen, fakat hızı ve gücüne devekuşu gibi hareket, üretim belirli mesafe takip başladı. Bu bulunan ayak ile kanıtlanır. Tyrannosaurlar güçlü elmacık kemikleri ve çene karakterize, ancak ön ayakları çok küçük. Onlar dengeyi sağlamak yardımcı olan masif arka ayakları ve kuyruğu yardımıyla taşındı. Önayaklar iki parmak ve arka vardı - 4.

Tarihçilerin bir hipotez öne sürdüğü talihsiz bir durumdur. Bu çok benzersiz ve ilginç yaratıklar ve onların çalışma çaba ve azim gerektirir.

Gigantozavr

Eski bir dinozor kalıntıları 1995 yılında keşfedilen ve bilim adamları gigantozavr ölçümlerine göre T. rex atalarından biridir bulundu. Hayvan küçük ön ayakları, masif boyun ve çene vardı. seyahat Way arka ayakları üzerinde küçük sıçramalar idi.

Güç ve boyutlar

Gigantozavry çoğunlukla balık ve et gibi leş yedi. dinozorlar çağının verilere göre, onlar sauropod çok büyük sayıda yan yana yaşamışlardır. Bazıları yukarıdan saldırılara karşı koruma sağlayarak arka kemik plakalar üzerinde idi.

boyutunu ve gücünü karşılaştırırsanız onun atası daha gelişmiş ve çevreye uyum olduğu gibi gigantozavra karşı tyrannosaurus, yenilecek. gigantozavr kadar yaşadı beri Kretase dönemi, komşuları güneşin altında bir yer için mücadele etmek zorunda az güçlü yaratıklar vardır.

gigantozavra karşı Tyrannosaurus

1995 yılında dünya keşif gigantozavra hakkında açıklandı ve bu haber gerçek sıçrama yapmıştır. Yıllar içinde, paleontologlar en büyük ve en kitlesel dinozor Tyrannosaurus kabul düşünmüşlerdir. bulmak hemen bu sürümü yalanladı. büyüklüğü ve iskeletin uzunluğunda alt gigantozavra karşı Tyrannosaurus. Arjantin'den Paleontologlar dünya hakkında bilgi vermiş olan selefinden daha iskelet gigantozavra uzunluğu çok daha söyledi.

kalıntıları yakınında bulundu gerçeğine dayanarak, tarihçiler hayvanlar grupları ve açlık halinde hareket teorisini ortaya koymuştur. 2000 başlarında, Arjantin ve Kanada'dan bilim adamları ve paleontologlar erken göreli gigantozavra keşfini açıkladı. mapuzavr - - 2006 yılında yeni bir isim aldı ve Tyrannosaurus rex ve gigantozavra birkaç kez daha büyük oldu.

soru: "En büyük - ya giganotosaurus Tyrannosaurus?" - o gigantozavr söylemek güvenlidir. Kretase önce gezegenimizde yaşayan beri Öncelikle veri bilimcilerin temelinde, bu Tyrannosaurus gigantozavr atası.

Peki, kim de bir avantaj giganotosaurus Tyrannosaurus karşı zaman eylemler olacak? Bu dinozor yapısı ve kafatasının şekli çok benzer, ancak gigantozavra iskelet uzunluğu, tyrannosaur ise 13.5 metre - 12.5 metre.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.