SeyahatYol tarifi

Schaaken Kalesi: modern Kaliningrad'daki günümüzdeki Ortaçağ

Modern Kaliningrad bölgesinin bir parçası olan topraklar bir zamanlar Doğu Prusya'nın bir parçasıydı. Bu yerlerin geçmişi çeşitli olaylarla dolu, burada birçok tarihi mimari eser korunuyor. Onlardan biri 13. yüzyılda inşa edilen Schaaken Kalesi'dir.

Kalenin tarihi

Teutonik Düzen, 3. Haçlı Seferi (12. yüzyılın başında) sırasında ortaya çıkan manastır bir birlikteliktir. Shaaken Kalesi (Saken) adı altında dünya tarihine giren tahkimat yapısını kuran bu organizasyondur. Bu binanın ilk sözü 1258 yılına dayanıyor. Yeni kale, Zoke denilen daha antik Prusyalıların bulunduğu yere dikilmeye başlandı. Shaaken, Teutonic Order'ın geleneklerine uygun olarak inşa edilmiştir. Bu kale yüksek arazide değil, aksine - bataklık ovasında. Dikkate değer olan şey, böyle bir manzara özel olarak yaratılmış olmasıdır. Kalenin yapımcıları bir baraj inşa ettiler, bunun sayesinde bataklık doğrudan kale duvarlarından başladı. Ve bu, derin hendekler ve höyüklerden daha az etkili olan mükemmel bir doğal koruma. İlginç bir şekilde, Shaaken çevresi adına şükran duyuyor, kelimenin tam anlamıyla bu güzel sözcük "çim" olarak çevriliyor. Ve bu şaşırtıcı değildir - çünkü bataklıklarda sık sık yoğun tırmıklar vardır.

Shaaken kalesinin eski iht時ası

Kalenin son gününde, iyi konfor şartları övünebilir. Schaaken Kalesi'nin merkezi bir ısıtma sistemi vardı. Ayrıca içinde organize hamamlar ve tuvaletler vardı, kanalizasyon atıkları ise doğrudan bataklıktaki kalenin duvarlarının arkasında birleştiler. Düzeni de düşünülmüştü - birinci kat her zaman ev ihtiyaçları için, ikinci ve üçüncü olarak rahipler yaşıyordu. Kale, ilk defa 16. yüzyılın başında yakalandı ve tamamen tahrip edildi. Ve XVI-XVII yüz yılların başında ciddi bir yangın meydana geldi. Kale yalnızca 17. yüzyılın sonuna kadar tamamen restore edilmiştir. Bugün, Kaliningrad çevresindeki bir gezi sırasında, turistler sık sık geçmişi büyük figürler arasından geçtiğimiz yüzyıllarda bu yerleri ziyaret ettiğini söylüyorlar. Shaaken Peter I'i ziyaret etti, kralın kale sadeliği ve ciddiyetiyle sevindiği efsaneleri var. Bir keresinde Catherine'i yanına getirdi, ama kale kulesini sevmedi, yine buraya gelmedi.

Kalenin modern tarihi

Geçmiş yüzyılların pek çok güzel binası, 1917 devrimi ve Büyük Yurtseverlik Savaşı sırasında dünyanın yüzünden büyük ölçüde ya da tamamen kaybolmuştu. Schaaken Kalesi mutlu bir istisna, listelenen savaşlardan hiçbiri ona ciddi hasar vermedi. Savaştan sonra, yetimhane kale topraklarında bulundu ve ahırlar burada kuruldu. Eski kale bir zamanlar ve en gerçek komünalardaydı. Bütün bu zamanlardaki antik mimarlık anıtı acımasızca sömürüldü ve dikkat ve düzenli onarım olmaksızın kaldı. Şimdiye kadar, kale yarı yıkılmış ve çok harap duruma geldi. 2000'lerin başında kale sonunda antik bir bina olarak ilgi gördü. Kalenin yeniden inşası ile uğraşan ve Kaliningrad'ın etrafında Shaaken'i ziyarete gelen yeni turlar sunan özel kişilere kalıntılar kiralanmıştı. Bununla birlikte, kale duvarının nispeten küçük bir bölümünün restorasyonunda gerekli olan araçların eksikliği nedeniyle restorasyon tamamlanmıştır. Kaleden 2011 yılından beri Rus Ortodoks Kilisesi tarafından işletilmektedir.

Bugün turist programı

Bugün tarihi kaleyi ziyaret edin. Büyük yıkıma rağmen, turistlere inceleme için birkaç ilginç obje sunuluyor: Engizisyon müzesi, istikrarlı bir şömine salonu. Kale şüphesiz, genel bir izlenim de özel bir izlenim. Schaaken Kalesi, gece hayatıyla birlikte, bu etkileyici yapı görünümünü meşaleli taşıtla hayranlıkla izleyebileceğiniz çeşitli geziler sunmaktadır. Kale şövalyeleri savaşlarında ve diğer kostümlü ortaçağ performanslarında gerçekleştirildi. Turistler için Ortaçağ tarzında bir restoran var. En keyifli şey - eski bir kaleyi ziyaret etmenin bedeli sadece yaklaşık 100 ruble.

Shaaken kalesine nasıl gidilir?

Antik görüşün adresi: Kaliningrad bölgesi, Guryevsky bölgesi, Nekrasovo köyü. Kaliningrad'dan bir geziye çıkarsanız - yerel operatörler tarafından hazır bir tur satın alabilirsiniz. Alternatif bir seçenek toplu taşıma araçları ile Nekrasovo köyüne varmaktır, burada herhangi bir yerli halk size Shaaken Kalesine nasıl ulaşacağınızı söyleyecektir. Özel araba ile oraya nasıl gidilir? Kaliningrad'dan Nekrasovo'ya doğru hareket etmeniz gerekiyor, Khrabrovo ve Privolnoye köyünü kullanmanız gerekiyor. Navigatörü kullanmak daha elverişlidir, ancak isterseniz yol işaretleri üzerinde gezinmek kolaydır.

Turistlerin incelemeleri

Shaaken'i ziyaret edenler arasında kayıtsız kalan insanlar bulmak zordur. Kale ihmal edilmiş durumuna rağmen şaşkın ve Orta Çağ atmosferine tamamen nüfuz etmenize izin veriyor. Engizisyon müzesi de oldukça ilginç. Koleksiyonunda gerçek işkence ve modern yeniden yapılanma araçlarını görebilirsiniz. Tamamlama uğruna, işte burada ve orada, işkence edilmiş tutukluların kopmuş ekstremitelerini ve iskeletlerini gözlemleyebilirsiniz. Gerçek şans, bazı festivaller sırasında tarihe geçmek ve şövalye savaşlarını yeniden inşa etmektir. Eğer fırsatınız varsa, Shaaken Kalesi'ni (Kaliningrad bölgesi) ziyaret ettiğinizden emin olun, bu ucuz, herkesin gezisine çıkabileceği bir sürü yeni izlenim garantisi veriyor!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.