KariyerKariyer yönetimi

Hastanedeki bir hemşire: görevleri, fonksiyonları ve özellikleri

sağlık hizmetinde hemşire pozisyonu inanılmaz takdir edilmektedir. genç personel ve küçük maaş, oldukça hacimli hastanede hemşire görev birkaç prestijli kategori rağmen. Kelime "sağlık" anlamına gelen Latince Sanitas, gelen "sağlık". Kural olarak, hemşireler sıhhi ve epidemiyolojik ve sağlık kuruluşlarında çalışan. Onlar hiçbir özel tıbbi eğitimi almış, bu yüzden bakıcı veya dadılar denir.

Mesleğin nüansları

sağlık kurumunda büyük personel statüsü ve modernlik söyledi. Hastanedeki bir hemşire, görevleri tüzüğünde dile edilmelidir, önemli işlevleri gerçekleştirir. Bu bölümde hasta için genel prosedür, bakım izler. İş sorumlulukları temizlik ve genç hemşireler ile kesişir. Tipik özellikleri vardır. iş başvurusunda bulunmak isteyen tüm hemşire sorumlulukları günde iki ila dört kez sürer temizleme, sterilize dahil bilmelidir. çeşitli sistemler ve ekipman üst düzey bir tıbbi personel, rapor hataları yardımcı hemşire.

psikolojik karmaşıklığı ve genellikle bu işçi var rahatsızlık mesleğinin nüansları ile. Bazen saygısızlık hastalar ve hekimler ile karşı karşıya, kirli, çirkin bir iş yapar. hemşireler genellikle ekstra çalışma ile yüklenir. Eğer işler hemşire aramaya başlamadan önce, bu mesleğin eksileri düşünün. Psikiyatrik hastanelerin yüksek stres, zihinsel tutum, fiziksel gücü ihtiyaç çalışmak.

görevleri

Birçok kişi hastanede hemşireler sorumluluğu nedir acaba? Genç personelin işini görev veya şarj hemşire kıdemli hemşire denetleyen unutulmamalıdır. Temel çalışma görevleri hemşirenin Aralığı hizmet ettiği kurumda rolüne doğrudan ilişki içindedir. Hemşireler Barmaids, temizleyiciler, moyschits ayrılır. fiziksel ağır iş günü (Morglar, psikiyatri hastaneleri) erkek hemşireler çalışmaktadır. ana listesinde hemşireler sorumlulukları şunlardır:

 • uzay havalandırma.
 • koğuşta, doktor ofislerinde, tuvaletler, koridorlar temizlenmesi.
 • pisuar, temizleme ve besleme Temizleyici.
 • Hasta bakımı için öğeleri hazırlamak.
 • Keten.
 • ağır hasta hastalar (ulaşım, çevrilmesi, yüzme) Bakımı.
 • hastane hastalarını hizmet ile ilgili üst düzey bir hemşire atamaları Yürütme.

klinik

Nasıl bir rol hastanede bir hemşire yapar? Hemşirelerin Görevleri fiziksel emek ile ilgilidir. Bazıları için iş tanımı hemşireler temizlik çalışmalarına benzer olduğunu görünebilir. İki meslek arasında benzerlikler vardır, ancak birinci durumda çok daha karmaşık görev ve sorumluluklarını olduğunu. klinik veya özel sağlık tesisi hemşire bireysel eğitim geçmelidir. Bu baş hekimin pozisyonuna atar. Klinik hemşireleri ilgili bölümün başhemşire uyarlar. Çalışmaları onlar talimatları gerçekleştirmek zorunda:

 • Hemşire atanmış Tesisisn ıslak temizlik yapmak zorundadır.
 • (Ilaçlar, araç, gereç almak ve Bölümüne teslim) üst düzey hemşire yardımcı olur.
 • , Al mağaza ve hastaların, ev eşyasında, deterjanlar için temiz iç çamaşırı sağlarlar.
 • Kardeş hastalar şikayetlerin sağlık durumu hakkında rapor yanı sıra bölümünde problemleri.
 • hareketsiz hastalar, sarf malzemeleri gıda Bakım ve yemekleri temizler.
 • Hastanın enfeksiyon varlığında binayı dezenfekte edin.
 • hasta ve kişisel hijyen izleyin.

hareketsiz hastalarla hastanede hemşirelerin görevleri de kurye görevini kapsamaktadır. O (yıkamak, cazip, kesikler çivi, taraklar, döndürür, koltuk) onlara bakan, ağır hastalarda fiziksel durumu hakkında üst düzey tıbbi personele bildirir. Buna ek olarak, hemşire düzenli, kalifikasyon yükseltmek genç personel için departmanında tutulur sınıfları, katılmalıdır.

psikiyatrik hastane

Bir psikiyatri hastanesinde bir hemşirenin görev diğer tıbbi kurumlarda aynıdır, ancak özellikleri farklıdır. Böyle Ofise 20 yılda eğitimli personel, kadın ve adam seçin. Bir psikiyatri hastanesinde işin ana özelliği: hemşireler ve sağlık sağlıklı, güçlü fiziği, stres toleransı olmalıdır. Genellikle bu tür iş adamları sürer. Başvuru akıl hastanesinde hemşire travmatik durumların çeşitli ile karşı karşıya olabilir bilmelidir. Bu kurumda etkilenebilen insanlar hiçbir şey yapmak.

haklar

Başka bir işçi gibi, bir hemşire başlıklı. Sosyal güvenlik, özel giysiler, ayakkabılar ve diğer kişisel koruyucu ekipman almaya hakkı vardır. Buna ek olarak, olumlu mesleki görevlerini uygulama için koşulları, hem de çalışma donanımları s, sıhhi şartları ve normlarını karşılayan araçları sağlayarak oluşturmak için yönetim gerektirebilir. Bir çalışanın hak ve vergilerinin derhal üstlerine gerektirecek şekilde, yeteneklerini geliştirmek için çalışma koşullarını ve yöntemlerini geliştirmek için önerilerde bulunmak hakkına sahiptir. Hak hemşire işleri kurumun koşulları oluşur. Hastane vergileri tüzüğü ve diğer kriterler yanı sıra özel bir hastane, bir psikiyatri hastanesinde, doğum hastanelerinde bağlıdır. hak ve görevlerine ek olarak, bir hemşire bazı sorumluluğu vardır.

maaş

Hastanedeki bir hemşire iş tanımında uyarınca görevleri yerine gerekmektedir. Çalışan aldığında ne kadar: Birçok insan ilginizi çekebilir? sağlık tesisinde hemşirenin ulusal ortalama maaş 8-20000 ruble olduğunu. Her bölgeye göre değişir. Örneğin, Moskova, bu pozisyonda işçiler 25 bin ruble alırsınız. ücret ve görev tanımının bir çalışma koşullarını etkile.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.