Yiyecek ve içecekTatlılar

Basit ve lezzetli bir tarifi. Kek Medovik, tanışın!

Kesinlikle yapacak bir şeyim olmadığı zaman , mutfak kitabından geçtim ve tarifleri daha ilginç buldum. Gözlerim parlak bir resim çekti, çok parlak bir kek giyiyordu. Yazıt aşağıdadır: "Tarif: " Medovik " pastası ." Dürüstçe söyleyeyim, fotoğrafçı gözler önüne serdi, çünkü bir bakışta bu pastaya sıçradı ve bunun dünyanın en lezzetli "Medovik" olduğu izlenimi yarattı. Kontrolsüz salivasyondan kurtulmak için yakın gelecekte yemek yemeliyiz. Gitmesi gereken mağazada tembellik vardı, bu yüzden kendim pişirmeye karar verdim. "Medovik" pastasını nasıl hazırlayacağınızı okuduktan sonra çalışmaya başladım. Bunun çok basit bir tarifi olduğu ortaya çıktı.

Pasta "Medovik" çok ılımlı bir ürün grubundan yapılır. Hamurun 150 gram bal, 100 gram tereyağı, üç adet tavuk yumurtası, bir buçuk bardak un ve yarım çay kaşığı soda gerekir.

İlk olarak, talimatlara göre, yumurta çırptı, bal, şeker ve tereyağı ekledim, hepsi bir su banyosuna kondu. Karıştırırken, homojen, lezzetli bir kokulu karışım elde edilene kadar bileşenleri ısıtın. Tencereyi ateşten çıkardı, soğudu, beyaza döndü. Unun dönüşüne şimdi geldi, parçalara döküldü ve hafifçe karıştırıldı, böylece test bir yığın bırakmadı. Hamur hazırdı. Ellerime yapışacağından biraz endişelendim, ancak yazarın yazarı bana şunu yazdıktan sonra bana güvence verdi ki bunun olması gereken şey budur.

Yağlanmış bir fırın sayfasında, hamurun bir kısmını sergiledim, ellerimi bir daireye uzattım, sonra kızartma tavasından bir kapakla ezdim, pürüzlü kenarları bir bıçakla kesti. Ve 6 dakika fırında pişirmek için önceden ısıtılmış bir fırın içine koyun. Sana söylemek istediğim kokusu mutfakta çarpıcıydı! Pasta bile, yuvarlak, çıplak ve çarpıcı lezzetli olduğu ortaya çıktı! Sonuçtan esinlenerek kekleri kalan testten de pişirdim, sonuçta dört ve ilk beş ile çıktılar. Şimdi tarifi verilen talimatları neredeyse tamamladım. Pasta "Medovik", çabalarımı ve beklentileri tam olarak haklı gösterdi.

Sadece kek hazırlamak için kalır, kekleri dağıtmak için. Bir çeşit krem teklif edildi, ancak bazı nedenlerden dolayı sgushchenki'den bir krem seçtim. Muhtemelen buzdolabında bir bütün pot vardı. Evet, tarifi inanılmaz derecede basitti - bir paket tereyağı kondenslu sütle dövülmeli, bir kaşık vanilya eklenmeli - ve krem hazır! Dahası, sadece hazırlanması kolay değil, aynı zamanda çok lezzetli, nazik, hafif bir lezzetle. Şimdi, bu güzel pastayı denemeden önce çok az kişi kalmıştı.

Her bir pastayı kalın bir krem tabakasıyla yaydıktan sonra pastanın ve yanların üstünü kremanın kalıntıları ile örtün ve hamurdan kırıntılarla serpin. Bebek nereden çıktı, soruyor musun? Çok basit, hamurun kaba kenarlarını hatırlıyor musun, bunları keklerden bıçakla keselim mi? Onlar bunlardı, ben de kendi sorumluluğumdaydı ve birazcık karmaşık hale getirerek çökerttim, pasta "Medovik" biraz daha yazar yapmaya karar verdi. Dolaptaki şekerli meyveler ve ceviz vardı - bunları keklerin arasına koydum ve kırıntıların üstüne çikolata parçaları serptim. Her şey, pastam hazırdı, serinlemek için buzdolabına koydum ve şık akşam çay partisini tahmin ederek uyudum ...

... Ve ne zaman uyandım ve buzdolabına gittiğimde, bir an için aptalca davrandım - küçük bir tabakta alt rafta yalnızım küçük bir pasta yatıyordu ve yakışıklı adam bir yerlerde kayboldu! Mutlu kokuyu yatak odasından dinledim, oraya gittim ve resmi gördüm: yorgun kocam iş bittikten sonra kahramanca bir uyku uyurdu, ağzı kondüsyonlu süt kremi ile bulaştırdı, karnında yarım yenmiş bir parça kek vardı. Bir rüyada, mutlu ve huzur içinde, çocuk gibi, kendinden memnun, gülümsedi. İşten eve geldim, uykuya dalmış bir karı gördüm ve onu uyandırmamaya karar verdim, kendim yemeğe çıktık, gerekliydiler ... Şey, sağlığa! Teţekkür ederim, bir parçayý ertelesem de aynısını hak ediyorum ...

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.