FormasyonBilim

Bir bilim olarak pedagoji konusu insan yetiştirmektir

Modern dünyada var başka bilim gibi, hedefleri ve araştırma konuları kendi vardır. Ana pedagoji konu bir bilim olarak yetiştirmektir. Bu, yalnızca insan topluluğu için karakteristik olan bir özel bir fonksiyondur. Bu yapıda dayanarak ve bilim pedagojik olarak tanımlanır.

Eğitim nedir? Bu ataları becerileri topladığı gelecek nesillerin asimilasyon hedefleyen malzeme, manevi ve organizasyonel önlemlerin özel koşulların toplumu oluşturma sürecidir. Bu konuda ve zaten birçok önceki nesillerin tecrübe ile test edilmiştir buluş üzerinde zaman ve emek harcamadan, toplumda dönme gelecekteki kimliğini hazırlamak ve üretken işçiliği yapma dayalı bir bilim olarak pedagoji başlıca görevleri.

sosyoloji, etnoloji, psikoloji ve hatta ekonomiye dahil birçok bilimler tarafından incelenen bir olgu olarak Eğitim. Bunların her kendi bakış bu karmaşık işlem görmektedir. Biz düşünürsek, genel olarak, sosyalleşme sorunlarının kısmen ilgilenen eğitim sosyolojisi. Tüm dünyada farklı ülkelerde eğitim sürecinin ilgilendiren etnografya karakteristik özellikler için. Ekonomi zenginlik oluşturulmasında bireyin katılımıyla, etkinliği açısından eğitim okuyor. Bir bilim olarak pedagoji bir konu Eğitimin özü, bu dayanır yasalar olduğunu. Ve pedagoji görevi bu anlamda bir bilim olarak, teorilerin geliştirme ve eğitim çeşitli teknikler vardır. Yani sade bir dille, konuşma, olduğu bilim olarak pedagoji eğitim sürecinin bir sonucu olarak tanımlanır kişiliğin en iyi yönleri üzerinde araçları etkisini geliştirir. Bunlar evrensel değerler, toplum için en pahalı, eğitim, her şeyden önce, yarar gitmeli kişisel niteliklerinin geliştirilmesi de bir bütün olarak insanı kendisi ve dolayısıyla toplumu hedeflemektedir.

insan algı ve deneyim Birikim oluşumuyla olmaktadır. Bu bilim olarak pedagojiyi yapısı aşağıdaki alt oluşur gerçeğini belirler:

  • Onların doğuştan çocuk yetiştirme modellerini inceleyen Kreş pedagojisi. Bebeklik - çok önemli bir dönem, bireyin geleceği doğası, zihinsel, fiziksel ve duygusal bileşenlerinin bir oluşum yoktur.
  • Okulöncesi pedagoji temelde okul öncesi çocukların eğitim tekniğidir. Hem kamu ve özel anaokulları içeren hayata okul öncesi çocuğa, kurumlarında eğitimin teorik temellerini geliştirir.
  • Okul Pedagoji diğer tüm temel taşı olarak kabul edilir eğitimin dalları. Genç nesil tarafından daha sonra hayatının geri kalanı için geçerli olacak becerileri oluşmuş olan dayanarak. Bu dönemde, bir bilim olarak pedagoji konu üniversiteleri kazanmak ve gelecek meslek seçimi için öğrencileri hazırlamaktır.
  • Sonraki alt anahtar - pedagojik mesleki eğitim. İşte bilim olarak pedagoji konusu gelecekteki çalışanın eğitim ve kendisine becerilerini geliştirmek istediğini geliştirmelidir uyarıcı nitelikleri sorunudur.
  • Ve son olarak, Pedagoji Yüksek Okulu alt bölümlerinde bilim ve toplumun bilimsel potansiyelinin hazırlanmasına yardımcı olacak eğitimin didaktik bir temel oluşturmak amaçlanmaktadır kapatır. Okul pedagojik ile süreklilik ile karakterize edilir. Birbirlerine bir devamı olan ve özünde aynı teknolojiyi birleştirir.

Böylece, eğitim bir kişi olarak insanın oluşumuna katılan en önemli bilimler, biridir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.