Sanat ve EğlenceLiteratür

Komedi "Minör" D. I. Fonvizina içinde yetişmesi ve eğitim sorunu

yetişme sorunu ve on sekizinci yüzyılın eğitim, ana işin Denisa Fonvizina yerleştirilir ve karakterler ve onların özelliklerinin çatışma davranışının gelişimini teşvik edilir. "Minör" - Devletin iyi hocalarından ders almak ve kesinlikle öğrenmek için hiçbir şey lzheintelligentah hakkında parlak bir komedi. Yani ana karakteri, Mitrofan oldu.

Özet. en iyi eğitim komedi olarak "Minör"

Prost ailesi tek oğlu Mitrofan zeki ve güzel Sophia üzerine onunla evlenmek gidiyor. gelin tipleri ve köy çiftlik hayvanlarının kutlamaları sonrasında devralmak istiyor Skotinin - domuz kime o çok düşkündü. Ama Sophia suitors ikisinden birini hissetmedim ve üçüncü bekliyor - Milo huylu ve iyi eğitimli genç adamı. Kısa bir süre önce düğün, kızın amcası Starodum büyük miras raporlarına açıkladı. Prost, bunun işitme, takım elbise hızlandırmak istiyoruz, ondan önce okuma yazmayı oğlunu öğretti. Olay o an başlar. Nasıl komedi "Minör" çocuk yetiştirme ve eğitim sorunu çözmek için?

Mitrofan - servis henüz reşit olmayan gençlerin kamu hizmeti ve keskin bir zihin farklılık göstermemektedir. dersler günü o öğretmenlere kaba ve onlara jeering, anne saygı vermedi ve dedi: "Ben, öğrenmek evlenmek istiyorum istemiyoruz". Neyse ki, Staro zamanın köyünde uzak Sophia Prost almak için gidiyoruz Milo, görünmektedir. Ailenin annesi oğluna yaptığı hayali başarıları ve zafer ısrar durdurmaz. cahil cahil diyor ve basit sorulara cevap veremez: Staro Mitrofan her şeyden önce iyi bir eğitim ve terbiye vermesi gerektiğini ikna etti. Evlilik onunla Ayasofya ve kız Milo kabul çünkü yer almadı. Prost köyünde kaldı ve Staro yeni yapılan gelin ve damat ile bırakarak.

örnek aile Prost olarak 18. yüzyılın toplumda eğitim sorunu

Aydınlanma Çağı Rusya'da ve dünyada bilimsel ve gelişmesini anıldı felsefi düşüncenin. Açılan salonları, okullar, iyi bir eğitim varlığı özellikle soylular arasında, moda olduğu için. Bir kişinin okuma, yazma ve saymak gerekir: Eğitim yabancı dil bilgisi ve toplumda davranmaya yeteneği ile bitmiyor. Böyle Bayan Prost olarak yaşlı insanlar, eğitim gerekli değildir inanıyoruz: komedi yetişmesi ve eğitim sorunu "Minör" başka bir deyişle. "- ve Pafnutyitch olmadan horoshohonko gördükleri para var": Hayatta Mitrofan kullanışlı aritmetik değildir. Ancak Prost o halkın gözü layık görünüyordu ki, çalışma oğlunu yapar.

Pozitif ve negatif karakterlerin görüntüleri

"Minör" - tüm birliği konuşan isimlerin varlığı da dahil olmak üzere, karşılandığı bir klasik komedi. okuyucu kolayca Prost, Skotinin ve Vralman negatif karakter olduğunu tahmin edebilirsiniz: İlk peni kadar basittir ve ikinci sığır yatkınlık, özelliği, üçüncü zavralsya onun kökeni hakkında unuttuğunu böylece; diğer olumsuz karakter Mitrofanushka örneği, yazar yükseltir gerçek bir problem yetişmesi ve eğitim.

komedide "Minör" Staro, PRAVDIN ve Milo erdemlerin hamiline vardır. Onlar köye Prost gelen Sophia kurtarmak istiyor ve onlar olsun. Bu insanlar iyi eğitimi verildi ve onlar böyle Mitrofan gibi "bir ruh olmadan cahil" bahsediyorlar. okuyucular şimdiye kadar bunlardan alıntı böylece Bu tatlılar, süblime.

görüntü Mitrofan

Komedi "Minör" Çünkü kahramanın alışılmadık nitelikte ilginç hale gelir. Bayan Prost ruhunu tapan onun tek oğlu. Onun okumayı öğrendi asla olsa onun iyi eğitim sahiptir ve diğer bilimler. Fonvizin okuyucu tam içeriğini okuyarak derin defterleri hangi Eğitim çatışmayı, betimleyen iyi klasik komedi yazdı.

Oaf Mitrofanushka komedi birinci sayfalarından fikirli tasvir. Onaltı yaşında bir çocuk henüz kamu hizmetinde ve isteksizce öğrenir. Bu bir parazit hayat iyi bakım ve sevgi üzerine onlara cevap ebeveynlerin bakımı altında yaşayan ve "annenin küçük çocuklar" kolektif resimdir. O Mitrofan, cehalet ve kültür Abdülmecid eksikliği büyüdü ailesi içinde.

öğretmen ve onların özelliklerinin Görüntüler

Tsyfirkin, Kuteikin ve Vralmana: Bayan Prost oğluna üç öğretmen tuttu. öncelikle en iyi ve dürüst. eğitim konusuna Pafnutyitch Tsyfirkin sorumlu tutum ve Nedorosl aritmetik öğretmek için mücadele, ancak taciz ve Prostakova Vralmana yaşanıyor. kendisinin de kabul ettiği gibi, onların fen Mitrofan öğretmek edemedi, çünkü o, yaptığı çalışmalarla ödeme reddeden komedi sonunda.

Eksiklikler seminarian Kuteikin o ancak, bilim adamları geliyor sahiptir ve o gençlere doğru bir yaklaşım değil. dilbilgisi Mitrofan öğretim Dört yıl boyunca "yeni satır anlamayacaksınız." Nihai Kuteikin yılında öğretim saatlerce, ama ilişki ayakkabılar için sadece ödeme talep etmektedir.

Vralmanu Prost gurur Konuşmalar sırasında yerini başarılı oldu. Yanlış öğretmen Mitrofan yeterince kendi lehine gitmeyecek toplumun ve aritmetik ve gramer nasıl davranması gerektiğini bilmek iddia ediyor. Yakında Starodum Vralmana ortaya çıkarır o yeni zanaat başladığı emekli şoförü, onu tanır. komedi "Minör" çocuk yetiştirme ve eğitim sorunu finalde karar verilir: Mitrofan bilimler genç bir adam sağır ve temel görgü kuralları ile askere vermeye karar verir.

Geçen sahneleri anlamı

komedi, başlık Mitrofan, onun olumsuz karakterizasyonu özünü ortaya koymaktadır. Ignoramus eğitim konularına kulağını açık değil, aynı zamanda eski nesil için temel saygısızlık gösterir sadece. O chayala ruh olmadığını annesini şok ve onun için elinizden geleni yapın. Böyle Bayan Prost olarak, onlar çocuklarını Perelyub söylüyorlar. "Evet, canım defol git" - diye Mitrofanushka diyor, zavallı kadın bayılıyor ve Starodum sonucuna bundan sonra: "İşte meyveler layık zlonraviya." Başlangıçta bilimler sağır olan insanların nadiren yıl boyunca öğrenme arzusu kazanmak, böylece ignoramuses kalır: Nihai yazar derin bir anlamı vardır. Cehalet ırkları ve diğer olumsuz insan özellikleri: açgözlülük, vahşet, zulüm.

Sofya Milo ve PRAVDIN Starodum - - oyun medya erdemlerin sonunda köy Prost bırakarak. "Ruhsuz Ignoramus" gelişme yolunu seçmektir: onlar dünyayı değiştirmek gerekir, ya da aynı ruhsuz kalır mı.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.