KariyerKariyer yönetimi

Serbest - işgücü piyasasında mı?

Hatta geri 90'ların Bill Geyts yakında daha fazla kişi yolda zaman harcamak zorunda kalmadan, uzaktan, evden çalışacağını yazdı. Genel olarak, o haklıydı. Tele serbest meslek olmuştur düşünülmektedir. Kim olduğunu sosyal statü, meslek, yönünden işgal türü? kelimenin aksine Aslında, kavramı, yeni değil. Avrupa'da ve dünyada çok uzun zaman önce sözde "serbest mızraklı" vardı - yani kelime "serbest" çevirir. Kim o? Ve onlar avcılık nasıl ilişkilendirilir?
aslında orada militan Hiçbir şey, ama ne kendi gıda, yaşama araçlarına arıyoruz. Kelimenin diğer anlamı - ücretsiz sanatçı. Yani, freelancer - kim böyle? Bu kendi emir ve müşteri istediğinden "kendi üzerine" çalışan kişinin, Serbest Lancer,. Bugünün dünyasında bu tip her şeyden önce, fotoğrafçılar, gazeteciler, çevirmenler, programcılar, tasarımcılar sayılabilir. Prensip olarak, bu kadar uzun zaman önce oldu. son 200-300 yıldır, yaratıcı mesleklerin temsilcileri giderek (tiyatroda, katedralde kilisede) mahkemede hizmet reddetti olduğunu hatırlayın. bu tür ilk gönüllü sanatçılardan biri büyük bir Mozart oldu. Bu ödemeyi reddetti ve ondan önce besteciler ve müzisyenler patronları mahkemelerinde hizmetinde genelde iken, farklı özel müşteriler ve tiyatroların emriyle çalışmaya gitti kim olduğunu.

hayatın aynı stil gazeteciler, yayıncılar ve yazarlar gibi çeşitli sürümleri ve yayınevleri ile işbirliği çok yazar idi. Tabii ki, dergiler, gazeteler, çevrimiçi yayınlar genellikle düzenli muhabirlere ve fotoğrafçıları yayınladı. Bununla birlikte, küresel eğilim daha fazla insan maaşları ile "ev" işler "freelance" gururlu kelime çağrılacak terk gösterir. Kim daha fazladır? Mimarlar, grafik tasarımcıları, moda koleksiyonlarının yaratıcıları. İnternet siteleri, geliştiriciler ve fotoğrafçıların kendi fotoğraflarını satan değişim (lavabo). Belirli bir düzen gerçekleştirmek ve onunla (sayfa, kelimeler, işaretler, saat sayısı) için ödeme Bu serbest çevirmen, yerine böyle bir meslek uzun süre var olduğunu ve bu prensip çalışması için Eğer durum bu ise, daha sonra 17'ye 9'dan bir ofiste otururken daha son zamanlarda, diğer vardır faaliyetler. Serbest çalışma - bu da ağ yönetimi (Facebook veya VKontakte üzerine) gruplar, bu içerik yönetimi. Giderek, hatta büyük şirketler devlet çalışanlarına (örneğin, reklam) tutmak ve emir "serbest sanatçı" vermeyi tercih ederim. görüş ekonomik ve psikolojik noktalardan, böyle bir karar haklı. İyi bir kişinin garantili maaş alırsa, o zaman zamanla aynı miktarda arzu mümkün yalnızca yoğunlaştı olduğunca az yapmaya bilinmektedir. Sonuç olarak, tam zamanlı çalışanların performans kıdemi arttıkça azalır. Buna ek olarak, gibi şeyler vardır profesyonel tükenmişlik ve yaratıcılık tükenme. Bu durumda, mükemmel bir çözüm serbest olabilir.

Bu müşteriyi verir?

yetenek yaratıcı kavramın uzman portföy seçin. Bu bir çevirmen verir? müşteriyi seçme olanağı, bu ilginç olacak kiminle işbirliği yapın. Sürekli yeni projeler, gözü "bulanık" tarafından durgunluktan kurtardı yeni fikirler. Bütün bu tartışılmaz üstünlüğü - bu kullanışlı serbest ziyade kendi patronunu olarak çalışan gündüz zamanlama planı yeteneği, sevdiğin şeyleri yapmak, hizmetler için kendi oranlarını ayarlayın. dezavantajları sürekli yeni müşteriler, güçlü rekabet, damping oranları için arama ihtiyacını içerir. Yine de, bir yaşam biçimi karar olanların çoğu için, olumlu yönleri kadar herhangi bir olumsuz ağır basmaktadır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.