Sanayi

Gelişmenin yenilikçi modellerin geliştirilmesinde üretim verimliliği Göstergeler

Analiz içeriği ve yenilikçi süreçlerin başlatıcı hakkında bilim adamlarının sunulması gelişti ve yenilik süreci modellerinin 6 kuşaktır bir düzenlemeyi bulduk olduğunu göstermektedir.

İlk (1G) ve ikinci (2G) nesil "teknolojik şoku" doğrusal modeli göstermektedir.

Son yüzyılda üretim performans göstergelerinin 80'li yılların ortalarında değişti ve dördüncü nesil modeli edildi haberi - hangi Entegre etkinliğinin değerlendirilmesi üretiminin bir paralel-seri süreç olarak yenilik anlama geçiş yeteneği dayanıyordu.

Böyle araştırmaların üretimi, yatay işbirliği ile bağlantılı derecesi olarak çelik üretimi performans göstergelerinin En önemli özellikleri, yenilik sürecinin çeşitli aşamalarında temsilcilerinden oluşan çapraz fonksiyonlu grupları oluşturun.

90'lı bir kez daha üretim verimliliği göstergelerinin değiştirme sistemi ve beşinci nesil formüle - stratejik bir model ağları (5 g), entegre bir model bir başka gelişmeyi sunar, bunun sonucu yenilik olur. yenilik süreci sadece bir çapraz fonksiyonel değil, aynı zamanda multiinstitutsionalnym, ağıdır.

Altıncı nesil modelinde XXI yüzyılın (6G) başlangıcını oluşan - açık model görünümü Ar-Ge küreselleşme ile ilgilidir.

yenilik sürecinin açıklaması sözde "gizli" bilgi olarak, üretim verimliliği gibi göstergeler koydu. İşte yenilik süreci - yeniliklerin geliştirilmesi ve uygulanması için altyapı bir tür oluşturan bir çok düzeyli sistemi.

Aynı zamanda, bağlı olarak sanayileşmiş ülkelerde de hızlı bir yükselişe yüksek teknoloji endüstrileri rolü, en değerli varlığın olduklarını fikri mülkiyet nesneler. Son yıllarda, geliştirmenin kuramsal fikri mülkiyet değerlendirmenin ana odak uygulanmasında olanaklarını öğrenme üzerinde iş yöntemlerinin değerlendirilmesi gelir, maliyet ve pazar yaklaşımlarının taksonomisinde sığmayan. Performans göstergeleri üretim burada onların sentezi ya da geleneksel modeli elemanlarının hemen hemen hiç doğal verilerin bulunması açısından orijinal. Bunlar:

- katma ekonomik modeli - EVA;

- modeli ilave ortak bir değer - SVA;

- Gerçek seçenekler değerleme yöntemleri - ROV yöntemi.

çalışabilirlik "dış çevre" düzeyinde - "kurum" gelişmeler ve dağıtım ve yeniliklerin kullanım şartlarını alınması için koşullar ayrılmalıdır.

temizlik, hedef odaklı ve proaktif: yeniliklerini elde etmek için Örgütsel koşullar yenilik, modern örgütlenme biçimlerinin geliştirilmesini içerir.

yenilikleri elde etmek için ekonomik koşullar şunlardır: hükümet sözleşmeleri, vergi indirimi, tercihleri yararları, tatil ve taksit krediler ve diğer olayları.

kolaylaştırılması ve teşvik ederek dağıtımı ve kullanımı yenilikleri içermektedir:

ticari ve ticari olmayan teknoloji transferi 1. Örgütsel teşvikler;

Teknolojinin akını lehine 2. Ekonomik teşvikler.

"Kuruluş" sistemler arasındaki etkileşimin düzeyinde - "yenilikçi" bir koşul yapılmalıdır:

1. Örgütsel: gibi düşünen insan grupları oluşturulması;

2. gerçek yaratıcısı için fikri mülkiyet haklarının telif konsolidasyon yoluyla yazar ve yenilikçi-manevi, psikolojik, ahlaki cesaret;

3. Ekonomik - Doğrudan mali teşvikler yazar ve yenilikçi: telif ödemeleri, götürü ödemeler, ikramiye, telif ücretlerinin aracılığıyla kâr gerçek yaratıcısı, paylaşmak için fikri mülkiyet haklarının pekiştirilmesi suretiyle; Dolaylı malzeme faydaları: ücretsiz zaman içinde.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.