FormasyonBilim

Yenilik süreci nedir?

yenilik sürecinin özü, yeni bir ürün veya hizmetin, piyasanın uygulanması ve bunun daha da yayılmasının başlaması ve gelişmesi ile ilgili eylemler hedeflenmektedir.

yenilik süreç tasarımı, oluşturulması, uygulanması ve yeniliklerin yayılması için yenilik fikrinden eylemlerinin tutarlı kümesidir. uygulanması kavramadan Bu aşamalar aşağıda ele alınacaktır. , Yenilik sürecini konuşan başka deyişle - ekonomik varlığın faaliyettir, bu üretim faaliyeti kullanılan yeni veya geliştirilmiş ürün veya piyasada satılan hizmet veya sürecine geliştirme ve araştırma sonuçlarının uygulanmasında oluşan bir süreçtir.

yenilik işlemi yapı oluşturan tek bir papatya zinciri bağlanmış yedi bileşenleri içerir. Bunlar arasında:

- başlatma yenilikçi fikirlerin ;

- Pazar araştırması;

- yenilik geliştirme ve üretim;

- üretilen yenilik uygulanması;

- Yenilikçi promosyon;

- değerlendirilmesi maliyet etkinliği ;

- yayıldı.

faaliyetleri, kurumun amaç ve hedeflerinin belirlenmesinde, ilgili fikirleri ve belgesel kanıt anlamada oluşur - yenilik süreci başlatılması ile başlar. Son - belgenin bir belge eserleri kanunu (patent, lisans) içine ve bu süreçte onu çeviriyor.

yenilik Başlatma yenilik sürecinin başlangıcıdır. Yeni bir ürün fikri iyi belgelenmiş edildikten sonra, bu süre zarfında, pazara gelen üründe olmalıdır numara veya çıkış hacmini, ürün özelliklerini ve tüketici karakteristiklerini belirlemek, yeni bir ürün veya hizmetin talebini inceleyen, pazarlama yeniliği gerçekleştirdi. Bundan sonra orada, yenilik ve teşvik piyasada, görünür küçük bir partinin bir satış olduğunu etkililiğini ve yayılmasını değerlendirmek.

yenilik Promosyon - bunun uygulanması amaçlayan önlemlerin bir sistem. Bu etkinliği ekonomik hesaplama sonra. Yenilikçi süreç yayılması (difüzyon) yenilikleri biter.

(Latince tercüme - yayılan dağılımı) Difüzyon yeni alanlarda yeniliklerin geliştirilmesi ve yeni ekonomik ve mali durum yeni pazarlarda uzantısıdır.

Yenilikçi süreçlerin Yönetimi Bir şekilde çalışmanın konu evrimi 4 ana aşamalardan geçti.

Bunlardan birincisi, ilgili yönetim oluşturan her bir bileşeni için değerlendirme kriterlerini kabul faktörlü bir yaklaşım, gerçekleşmiştir. Şu anda, bilimsel ve teknolojik kapasitesinde nicel artış çoğunlukla, geniş yöntemler geliştirme ve sonuçlar için, kullandı.

ikinci aşama yenilik yönetim fonksiyonları kavramları geliştirilmesi yolu ile karakterize edildi, yönetim ve karar UR işleminin türleri incelenir (yönetimsel kararlar).

Üçüncü aşamada uygulamaya başladı sistem yaklaşımı, içten belirli hedefler ve geribildirim ilkesini elde etmek odaklı birbirine bileşenlerin bir sistem olarak konu yenilik (şirket, organizasyon,) dikkate sağlar.

Dördüncü aşama artan popülaritesi ile ilgilidir durumsal yaklaşımın düzenlemek ve optimal farklı davranışlar yenilik yöneticisi veya efektif yönetsel kararlar birleştirmek, gol, anlam ve yenilik yönetiminin içeriğini anlama faktörlerin analizi iç ve dış ortam için izin vermeye.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.