Gıda ve içecekPişirme İpuçları

Evde nasıl lezzetli turşu pastırma - çeşitli seçenekler

Domuz yağı - Birçok Slav halkları geleneksel bir üründür. Genellikle bazen kavrulmuş veya baharatlarla haşlanmış, tuz kullanılan veya füme. birçok yolu nasıl lezzetli turşu pastırma vardır. Birçok aile bir nesilden diğerine geçen kendi geleneksel tarifi var. Bu tarifler çoğu uygulamada kullanabilmek için yeterince basit, ama bazı beceri ve araçları içeren daha karmaşık seçenekler vardır.

Bir tuz ve sarımsak kullanımı - basit yolu lezzetli yağ, turşu için. Aynı zamanda sadece birkaç gün harika bir ürün olsun. Taze domuz pastırması Raflarda (eğer podcherevok kullanabilirsiniz) yaklaşık 4 yemek kaşığı gerekir Tuz ve sarımsak bir kafa. Buna ek olarak, bir dar kapak ile temiz, kuru bir cam kavanoz almak (ya da uygun bir litre polutoralitrovye) gerekir.

Salo, yaklaşık 4 cm kalınlığında, tuz her rulonun parçalar halinde enine kesilmiş ve daha sonra tuzu yağmurlama ve kalan saflaştırılmış, kıyılmış sarımsak kayması, bir kavanoza konulur. Küçük bir karışım üzerine dökmek için bırakılır. Buzdolabında, daha sonra temiz Bundan sonra, kavanoz kapatın ve 10-12 saat boyunca serin bir yerde bırakın. Ek bir 12 saat sonra pastırma hazır olacak ve bankalardan kaldırmadan, bir ay boyunca saklayabilirsiniz. Bu yöntemin dezavantajı, sadece gerektiğinde hizmet önce tuz ürünü saflaştırmak için her zaman kabul edilebilir.

salamura nasıl lezzetli turşu pastırma

tuzlama yöntemi uzun vadede iyi bir depolama alanıdır. Ve bunun için bile oda soğutmak için yeterli, buzdolabı kullanmaya gerek. o depolama sorunu, kural olarak, ortaya çıkmaz çok lezzetli çıkıyor rağmen. turşu lezzetli pastırma önce, karışıklık olmadan her şeyi yapmak, sonra gerekli tüm ürün ve yemekleri hazırlamak gerekir. domuz yağı 2 kg su (saf ya da filtre edilmiş) yaklaşık 1.5 litre almalıdır, sarımsak, tuz ve biber 6 kafaları tadı. Ayrıca, kapak ve yumurta ile kavanoz bir emaye tava gerekecektir.

İlk olarak, sarımsak ve temiz daha sonra hazırlanan yağ basın geçirildi ve. Bu yaklaşık 5 cm genişliğinde parçalara ve sürtme sarımsak, biber yağmurlama halinde kesilir. o bankalarda yayılır Bundan sonra (hava kalmalıdır parçaları arasında gerekli damga değil). Su bir tepsi içine dökülür, bunun içine yerleştirilir, ve bir yumurta zaten ayrılmış ve diğer amaçlar için kullanılan bundan sonra çıkmaya başlayan yumurta, tuz olarak ilave edilir.

Tuzlu su kaynatılır, daha sonra kapak bunları kapatma, oda sıcaklığına kadar soğumaya bırakıldı kavanoz içine döküldü. Salo serin yerine koymak. o 3 gün içinde olabilir kullanın.

Nasıl lezzetli turşu pastırma pişmiş

Bunun gibi, bu çok nazik verir, bu yüzden tarifi zor yağ sevmiyorum olanlar için idealdir. Onun pişirme üzerinde şaşırtıcı derecede az zaman alır ve malzemeler, her zaman olduğu gibi en basittir. pastırma pound slaytlar ve defne yaprağı olmadan 3 yemek kaşığı tuz almalıdır. Amacıyla tadı değil, aynı zamanda renkli, hatta soğan kabuğu kullanabilirsiniz sadece mükemmel olduğunu. Önce iki lezzetli yağ turşu bu tarifi, iç kabukları yıkandı, su döküldü ve kaynatın. Ayrıca, tuzlu su, defne yaprağı domuz yağı koyun. yaklaşık 15 dakika, daha sonra çıkarıldı, soğutuldu ve bir buzdolabı içinde depolanmıştır için pişirilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.