Uzmana sorun

İş Değerleme. hedef ve yaklaşımlar hakkında kısaca

o şirket tahtasının karar verirken mutlaka gerekli olduğu için iş değerleme günümüz dünyasında, daha önemli hale gelmektedir. Herhangi kuruluş düzgün mali faaliyetleri ve onu yönetmek hakkını planlamak amacıyla işin değerlendirir. Böyle tahminlerin kullanımı kaynaklarının etkin kullanımını artırma eğiliminde ve kontrol ve güvenlik seviyesini artırır. değerlendirmesine bütüncül bir yaklaşım yani optimum fiyat, aynı tarihte rekabetçi bir piyasada satılabilir şirketin işleyişi piyasa değerini, belirlemektir. Buna ek olarak, işletmelerin değerlendirilmesi de şirketin birimlerinin değerinin belirlenmesi ile ilgili olabilecek, kendi sabit varlıklar veya ekipman kullandı.

Eğer iş değerleme yapmak gerektiğinde?

yatırımlar, iş planı geliştirme, gerekçelendirilmesi ihtiyacının alım ve tüm iş satışını veya payını, ödünç teminatın piyasa değerini, gerekçe haklı zaman şirketin iş değerlendirmesi gereklidir matrah ve diğer durumlarda.

küçük bir şirket ve: değerlendirmenin amacı, herhangi bir şirket açıktır iş kombinasyonu, ve yapısal biriminin şirketin ve belirli bir yasal form ve banka ve sigorta şirketi ile bir şirket. iş değerleme karar vermeden önce, değerlendirmelerin yürütülmesi amacını tanımlamalıdır. Bu işin gerçek değerini kurmak ise, resmi bir rapor genellikle gerekli değildir. Bir değerlendirme raporu yapma hizmetleri değerleme firmalarından ve özel değerleme maliyetini artırmaktadır. Biz aşamaları hakkında konuşursak, iş değerleme belli bir algoritma vardır. İlk bilgilerin toplanması tahmini nesne üzerinde. İkinci adım analiz etmek ve faaliyet gösterdiği pazarı okuyan karıştırmak, şirket belirtilmiş. Bu genellikle benzer bir şirket faaliyetleri hakkında bilgi mümkün olduğunca kullanmak gerekir. Sonuçlar farklı iş yaklaşımlarını değerlendirerek elde bundan sonra uygun yaklaşımlar ve değerlendirme yöntemlerine bağlı hesaplamalar Ardından, kabul etti. Son adım - iş değerleme raporunun kaydı. Klasik yaklaşım karlı, karşılaştırmalı ve maliyet sayılabilir.

değerlendirmenin nesnenin değerine bağlı olacaktır bu göstergenin itibariyle gelir yaklaşımı kullanılarak İş değerleme, iş geliri bilgilerin işlenmesini gerektirir. işletmeden gelir yüksekse, o mal olur. Bu durumda, değerleme dikkate gelir miktarını, aynı zamanda elde edilebileceği için süreyi yanı sıra kar elde etme süreci eşlik riskini sadece sürer.

karşılaştırmalı yaklaşım piyasa değerleme nesnesine karşılaştırılabilir birkaç nesneler olduğunda değerlendirmede kullandı. Bu durumda optimum işletme değerini belirleyen doğruluğu Toplanan veriler yaşıtları güvenilirliği bağlıdır.

Maliyet yaklaşımı istikrarlı bir gelir getirmiyor şirket, değerlendirmek için kullanılır. Aynı zamanda tasfiye sürecinde olan bir yeni oluşturulan şirket ya da iş, olabilir.

Yaklaşımların hepsi yakından bağlantılı olduğunu belirtmek gerekir, ve farklı yaklaşımlarla aynı işletmenin mükemmel piyasa değerlendirmesinin koşullarında aynı sonuçları olacaktır. Ancak, çoğu durumda piyasa mükemmel değildir ve genellikle üç yaklaşımların kullanılması üç farklı sonuçlar elde edilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.