FormasyonDiller

Führer - a ... Kelime anlamı "Führer"

"Führer" - Almanca bir kelime. Adolf Hitler - duymanın genellikle XX yüzyılın en kötü suçluların adını hatırlıyorum. Nasıl anlamıyla bu kelimeyi çevirir? Ve diğer anlamları varsa?

Ayrıca Führer olan lideri

herkese, belki de bilinen Almancadan çeviren. "Lider", "lider" - Rus dilde mevcut olduğu bir isim bu tip benzerler. "Başlığı", "kontrol" "kurşun" - Der Führer kelime olarak çevirir UHREN f fiil gelmektedir. diğer değerler vardır.

D er Führer - baş, baş. Bu kelime aynı zamanda "rehber", "iletken", "Guide" olarak tercüme edilebilir. Bu değerler bu makalede düşünen kavramına uzak bağlantı var. Führer sonra - sadece yönlendirir biridir. Gelmek olan evrensel mutluluk ulaşma aziz hedefe yöneltir.

Gerçek mutluluk sadece seçme etkileyecektir. Örneğin, "üstün ırk" temsilcileri katıldı. Birincil bir değer edinilen kelime "Führer" dir. Sovyetler Birliği'nde 1941 için Almanca'dan çeviri, insanların olumsuz dernekler neden olmadı. nedense bir lider çağrılacak bir adam - Sonuçta, bu kurallar sizin Führer belirtmektedirler.

Hitler

Almanlar Hitler başlığı "Führer" verdi. Bu kelimenin çevirisini bilen birisi için garip geliyor. Ama bir kez düşündü yabancılara ve Stalin ile ilgili olarak dönem "lider" kullanımına az saçma.

Führer - bir lider. Kameraden - yoldaş. Ortak Nazi ve Stalinist diktatörlük bir sürü var. Bu, günümüzde birçok kitap yazdı açıklandı. Oysa Vasiliy Grossman , onun roman "Yaşam ve Kader" in daha sonra ödemesini yaptığı yirminci yüzyılın, tiranlarını karşılaştırıldı. Bu kelime birçok tonları vardır. Ve yirminci yüzyılın ikinci yarısında negatif vardı.

Führer - Bir diktatör. Sen Alman dilinde Hitler'e sayesinde anlamsal neologism çıktı söyleyebiliriz. Ve sadece bir kaç yıl ülkemizde Dünya Savaşı bitiminden sonra açıkça Rus kelime "lider" ile "Führer" Alman kavramını karşılaştırmak başladı. Fakat Stalin aksine Hitler resmi düzeyde bu unvanı vardı.

Führer ve Duce

Führer - otuzlu, kırklı ve Hitler'in yaptığı vatansever vatandaşlarının ilk yarısında genellikle sadece çağırdı. Bu dirençli ifade Jawohl Führerim olur! (Yavol, Führerim). Çeviri: "Evet, benim liderim!" Alman liderin adı boşuna demedi. Almanlar tamamen emir unutmuş Allah'tan korkan: "! Kendine bir put yapmayacaksın" Hitler'in fanatik hayranlık sınırındaki ulusal sevgisini kazanmak için başardı hakkında bilgi için, birçok tarihi eser yazdı. Ancak, o Führer hemen değil olmayı başardı.

siyaset sahnesine bu adamın yolu uzun olmuştur. Hitler bunu başlık kolay değildir aldık. Fuehrer'inde unvanını elde edebilmek için Alman İşçi Partisi üyeleri arasında daha büyük önem ve saygı edinme, teşvik edilmiş on yıldan fazla oldu. Önce fark etmedi. Daha sonra, ve saygı sonra sürpriz bir oldu ve. otuzlu sonunda Almanya'nın nüfusunun çoğu Alman tipik ortak çok az olan küçük adam idolleştirmişti.

1922 yılında Hitler, Mussolini esinlenerek ve Roma ile yaptığı yürüyüşü oldu. İtalyan politikacı yakında tüm aştı: kitleler üzerinde saldırganlık, çeviklik, güç, nüfuz. Ancak, daha sonra oldu. Bir birinci Hitler'in Mussolini başlık ödünç. Führer - bu sadece Alman bir şekilde, aynı Duce bu.

SS Reichsfrer

der Führer bir anlamı - lider. ifade "Liderimiz" doğru değil. SS - her kuruluş gibi, bir lider oldu, milis, anlamına gelen Schutzstaffel, bir kısaltmadır. Onlar Reichsfrer oldu. Gerçekten, Rus dilinin başlık olarak tercüme edilebilir olduğunu "emperyal lideri."

Reichsfiihrer SS görevini işgal son Alman subayı Karl Hanke idi. Ama bu pozisyonda o sadece altı gün oldu. 1929'dan 1945'e kadar Reichsfrer SS - Genrih Gimmler için daha fazla bilinen hikayeleri. Ve faiz tarihi bir kişinin hayatı değil, aynı zamanda ölüm ibaret değildir.

Himmler savaş savaş eski Sovyet tutsaklar sonunda tutuklandı. kendisi bunu kabul etmiyor dek Reichsfuehrer olması, hiç kimse, biliyordum. Daha sonra Himmler'in görevlileri geleneksel olarak depolanmış bir potasyum siyanür dozunu almak ve kalıp mümkün ve bunların sorgulama daha önce. Uzun zaman şüphe kendini ve Himmler ilan adam, intihar gerçeği, gerçekten Reichsfiihrer oldu. Bu nedenle kısa bir süre mezar açma savaştan sonra gerçekleştirildi.

Standartenfiihrer

Bu da başka bir SS sıralamasıdır. Standartenfiihrer albay rütbesine karşılık geldi. Bu ayin ünlü Sovyet serisi İsayev "İlkbahar Seventeen Anlar" kahramanı oldu olduğunu. Kelime "Standartenfiihrer" filmlerinde ve literatürde bulunmuştur. Bu siparişin adı kitabında Strugatsky "Pazartesi Cumartesi başlıyor", örneğin, anılır.

Sonderfuhrer

askeri terminolojinin kavramların listesini tamamlanması, adı ve bu rütbe edilmelidir. Sonderfuhrer - memur herhangi mesleki becerileri nedeniyle belli mevkilere.

diğer değerler

Führer morfem oldukça sakin değeri olan çok sayıda karmaşık Alman kelimelerin bir parçasıdır. örnek:

  • Parteiführer (lider).
  • Oppositionsführer (muhalefet lideri).
  • Spielführers (Kaptan).
  • Abteilungsführer (Bölüm Başkanı).
  • Zugführer (trenin kafa).

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.