Gıda ve içecekYemek tarifleri

Evde Toffees: nostalji ve doğallık bir arada. şekerleme ev nasıl yapılır: tarifler bir dizi

Sovyet kez bulduk olanlar, hala onun çocukluk "tat", şekerleme sembolü olarak kabul edilir. Aslında bu özellikle şaşırtıcı değildir: şeker çok çeşitli gözlenmedi ve listeden serbestçe kullanılabilir tüm aralık o kadar çok isim olmasaydı. nostalji tarafından tahrik edilir - bazı insanlar evde şekerleme yapmaya hazırız nedeni budur. Elbette bu tatlılar ve satın almak zor değildir, ancak insanlara göre, bu kadar "değil."

Ama toplam arazinin altıda birini birleştiren, canavar yıkılmasından sonra doğmuş insanlar, çok sık bunu "müsamaha". Aynı zamanda çok farklı nedenleri var. Ebeveynler özenle modern şeker kompozisyonu okumak böylece Çoğu zaman yemek. Değil hep birlikte organik kimyada gelişmeler ile bebeğine periyodik tablonun neredeyse tam bir set beslemek için kabul ediyorum. Ev yapımı tatlılar, vücudun sağlığı için daha güvenli bir sürü henüz kurmamış hissediyorum.

En basit seçenek

Rağmen bu bu tatlılar - formülasyon ve hazırlanması, yürütülmesi gelen yürütme değişiklikler (bunlar birçok hazırlanır evde) şekerleme tarifi neredeyse en basit. Sağ ve sonuç eşsiz tadı tam olarak aynı zaman verir - Ve onun her sahibinin hazırlama onun yöntemi olduğuna inanmaktadır.
En hızlı ve kolay bir tarif düşünün.

su - konsantre süt 150 gr tereyağı 50 g un bir çorba kaşığı, 100 gr süt (! dikkatlice kurutun) Ve 50 gidecek.

Unu karıştırma ve hep birlikte güzel bir altın kahverengi kızarmış ise Petrol yavaşça ona erir. Bir kez (karıştırma sürdürüldü bu süre boyunca overreach 10 dakika), konsantre süt, tüm karıştırılır ve pişmiş kişiye.

Süt, su hasat ile seyreltildi ve karışımın içine dökülür. Karıştırma durmayacak! Ne zaman kalınlaşır olacaktır şeker geleceği (yaklaşık otuz dakika sürer), düz bir yüzeye onların formochkam üzerinde kayma (şeker kutularının uygun yerleştirme) ya da düz. o seviyeye gerekli olacaktır üst. Daha sonra şekerleme için evde (mola) kesmek için kolaydı, bir çizgi hatası çizebilirsiniz. Onlar soğumasını beklemek kalır.

Sovyet hediyeler ingilizce sürümü

Ben Avrupa bu tatlı seviyor söyledim Muhtemelen, unutulmuş "kepçe" kimse bunu inanırdım. Ancak, bir gerçek! Aynı gururlu ve prim İngiliz olsa da, evde istekli şekerleme ve onların kompozisyon içine dahil edilmesi gerekenlerle ilgili kendi fikirlerini var. Bu tatlılar İngiliz çeşitleri gerekecektir İçin: 230g iyi tereyağı (tuzsuz ve bir seçenek arayın veya bütünün tadı bozan); şeker 250 g (sıradan sunar, ancak İngiliz granül tavsiye edilir); mısır şurubu - hafif, sadece bir çay kaşığı, ama bulmak için iyi oldu; ve badem yaklaşık 90 gram - zevkinize göre olabilir - olsun ya da olmasın kavrulmuş fındık sana.

Nasıl İngiliz gibi olmaya

Biz İngiliz tarifi izlerseniz, geçiştirmek ev pişirme şeker, şurup, tuz ve yağ karıştırarak ile başlar. Karışım ateşe kondu - çok güçlü değil ama zorla yanan değil. (Dikkatlice Albion sakinlerinin tavsiyeler takip ederseniz, dört) beş dakika boyunca kaynatın boş olması. kıyılmış fındık kalınlaştırılmış bir bileşim (ya da kahverengimsi hale gelinceye kadar) yedi dakika demlenmiş bundan sonra eklenir. bıçakla yağlı bir tava üzerinde döküldü ve elde edilen kütle yüzey üzerine tekbiçimli olarak dağılmıştır. katılaşma sonrasında istenen büyüklükte parçalar halinde kırılır.

Ve İskoçlar de onları seviyorum!

En yakın komşuları evde şekerleme hazırlamak için çok mutlu İngiliz bulunmaktadır. Ve ayrıca tarifi en doğru düşünün. Onların tavsiye yararlanmak - gizemli İskoçya katılmak ister. şöyle nüansları şunlardır: şeker 390 gr gerekli ve kahverengi yağ - 120 gram su ve sirke 2 büyük kaşık, sadece küçük bir tuzunun biraz ve pekmez 170 gram. Tam olarak evde İskoç şekerleme şeker almak için, tüm malzemeyi karışık ve şeker eriyene kadar haşlanmış vardır. bu tarifi kullanılan olanların çoğu, kaynar yavaş ve güçlü olmamalıdır gerçeğine katılıyorum - Bu kahverengi şeker özellikleridir. duvarlara yapışmış olan şey, kaldırmak için gereklidir. Eğer daha fazla şeker almak yoksa. diğer tarifler farklı kütle daha sonra tesviye tabakası ile dökülür ve dikkatli bir şekilde farklı şekillerde bir şeker almak için, parşömen veya folyo üzerine damlatılır (fakat temel olarak damlacık).

şeker önlemek isteyenler için

Şaşılacak beyaz ölüm denir. En azından, bu dişler için de geçerlidir. (Onun bileşimini okuma zahmetine varsa) yoğunlaştırılmış süt içinde şeker de dahildir. Bu istenmeyen madde önlemek istiyorsanız, bir tarif kullanmak zorunda olacak Yani, şekersiz şekerleme nasıl önerilir. İşte o sağlık için iyidir doktorlar iddia bal, ile değiştirilir.

Yani kullanışlı bardağı ekşi krema, bal bir bardak ve tereyağı biraz - sadece tatlılar pişmiş edilecek fırın tepsisine veya diğer formu yağlamak için. önceden buzdolabından çıkarıldıktan gerekecektir böylece Ekşi krema, soğuk olmamalıdır. yağ dışındaki tüm malzemeleri karıştırın. bal çok taze ve şeker değilse - bir su banyosunda "erimiş". Bütün bu sabit karıştırma ile düşük sıcaklıkta kaynatılır. 20-25 dakika boyunca pişirin gereklidir. Yavaş yavaş müdahale etmek ve sürekli topak çıktı önlemek için gereklidir. gelecek şekerleme bir kaşığın ulaşacak, karışım yağlı, son kaplara dökülür. Bitmiş çanak tercihinize kesilir.

Ne ev toffees bilmiyordum

  • Soğuk bir bardak su içine damla bırakarak: Nasıl hazırlığını saptamak amacıyla. "Yukarı kıvrılan" - bu birleştirme zamanı.
  • Variegate ağız hissi tohumlar, tüm somunların, kurutulmuş meyve (özellikle iyi kayısı ve erik) karışıma ilave edilebilir.
  • Şekerler çok uzun onlar yağlanmış parşömen buzdolabında, içinde tutarsak için saklanabilir.

nostalji ve doğal ürünler birleştirmek için deneyin!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.