BilgisayarlarYazılım

Gecikme bellek - bu nedir?

Bugün bellek gecikme bak. Bu karakteristik bilgisayar teknolojisinde büyük ihtiyaç duyulmuştur Nedir ve? Nerede onun kullanım alanı bulmuş? Nasıl Bu özelliğinden en iyi değeri elde etmek için?

RAM Hakkında

Bu yüzden verileri içeren ve bilgisayar süreçlerinin yayınlanmaya gerçekleştirilir özel bir cihaz, çağrı. Nedeniyle eylemin hızına, sabit diskte bulunan bilgileri ve işlemci arasında bir aracı görevi görür. karakteristik çoğu insan için en anlaşılır RAM miktarıdır. Bu durumda, kural çalıştıran bizim için daha iyi, yani o kadar uzun olmasıdır. Şu anda İnternet'i kullanmak Aslında, film izlemek ve 2 GB eksik yararlı programlar birçoğunda kullanılabilecek. Ancak performans değerlendirme için kullanılır ve bu tür frekansı gibi başka parametreler, bir dizi. Bu kadar verinin birim zamanda veriyolu üzerinden transfer edilebilir nasıl gösterir. bilgi hızı ne kadar yüksek frekans daha büyük. Ama aynı zamanda CPU ve anakart tarafından desteklenen unutmayın. gecikmeyi - Ya o kadar tanınmış değil başka bir seçenek, bakalım. Yani rasgele erişim belleğine gelen sinyallerin zaman gecikmesi denir. daha az performans bilgisayar söndürmeden uzun vadede verimlilik açısından, en iyi sonucu çalışacaktır.

Özellikler gecikme

Bir önceki paragrafta, bir önemli an kayboldu. Birlikte frekans değeri RAM artar ve gecikme RAM. Daha sonra iyi ne alt bölümü için? Nasıl daha fazla veya daha az evrensel göstergelerini seçilir? Birkaç hafıza modellerinin kabul optimum kullanımı. Orada iki ve bunlar çift kanal modunda çalışır yüzden, eğer veri aktarım hızı artırılacaktır. Bunu yapmak için, yönetim kurulu (genellikle bir renk ile tahsis edilir) belli yuvalara monte edilmelidir kullandı. İşte orada bir özelliğidir: onlar aynı miktarda bellek vardı gerekli değildir. Ama frekansa göre, tam bir tesadüf almak için buraya arzu edilir. Aksi takdirde iki düşük değere birlikte çalışacaktır.

bellek gecikme nedir

Biraz teorisi. Yani denilen toplamıdır özel katsayısı kullanılan bellek yongası her satırında yer almaktadır transistörlerin yönetilmeyen ters akıntılar ve anahtarlama süresi kullanılarak gerçekleştirilir. Bu karmaşık görünebilir, fakat bu yanlış bir varsayımdır. Bu nedenle, gecikme yongaları çalıştığı frekansına bağlıdır. İlginç olan oransal olmadığıdır. Başka bir deyişle: kullanıcı için daha iyi, gecikme düşük olur. Bir örneğe bakalım. Bizim varsayımsal olmasını istediğiniz bilgisayar belleği iki gigabayt büyüklüğünde oldu. Biz bize 2 GB verecek bir satır, koyabilirsiniz. Ama bu en iyi yol değildir. Bu durumda, 512 MB dört satır, her yüklemek en iyisidir. Ayrıca hesaba anakart etkisini almalı ve RAM tipleri kullanılır. Aynı teknoloji temelinde yapılandırılmış Modül, farklı bir teknoloji için tasarlanmıştır yerine koymak mümkün değildir. Bu işlem, mekanizma, istenmeyen koşullar esnasında zarar görmesini önlemek amacıyla yapılır.

tayin

"Gecikme RAM: CL9" Hiç cihazda baktım, aşağıdaki benzer bir şey görebilirsiniz. Ne anlama geliyor? Bu şekil, sırasıyla gerçek veri transferi bellekte başlangıç gönderme kolon adresi arasında meydana gelen ve spesifik bir gecikme göstermektedir. içeren dijital işleminin başlaması için gerekli bir değer anlamına gelmektedir. bizim için daha iyi, öyle küçük. Nedenle bellek seçerken bu değeri dikkate almak her zaman gereklidir.

ne tür cihazların

ayrılması için fırsat bir çift veri hızı olarak tercüme edilebilir çift veri hızı (DDR) kullanır. Bu teknolojinin en erken örnekler 184 teması var. Bunların standart gerilim 2.5 V döngü başına 2 bitlik verileri getirir oldu. Ama zamanımızda bunlar eskimiş kabul edilir ve artık neredeyse her yerden ve kullanılan tüm durumlar için daha uygundur edilir. Daha modern ve en yaygın DDR2 kabul edilir. Bu saat döngüsü başına doğru 4 bit seçmenize olanak tanır. modülü olarak tasarlanmıştır baskılı devre kartı, 240 pin (her yönde 120) sahiptir. 1.8V için standart besleme gerilimi nispeten yeni DDR3 kabul edilir. Bir adım için o 8 veri biti bir seçim yapabilir. Ayrıca, 230 pimi vardır devre kartı üzerinde gerçekleştirilmiştir. Ancak bu durumda, standart besleme gerilimi sadece 1.5 olduğunu V. daha DDR4, ama yine de karşılamak için çok zordur bu yeni teknoloji de vardır.

kapasite

Zaten biz bellek gecikme hakkında bir makale bitirmek. Daha önce rapor edilmiştir Ne, OP hakkında bilgi toplu anlaşılması için yeterlidir. Ve son dokunuş - bant genişliği. Yani, ideal olarak, bellekten bu özelliğin değeri işlemci parametresinin boyutuna uygun olmalıdır. Daha önce çift kanal modu belirtmiştik dikkate alınarak, bu soruyu düşünün. 10,600 MB / sn - O kapasitesi işlemci var. Daha sonra RAM modülü ayarlayabilir özellikleri 5.300 MB / sn olacaktır. tandem, onlar bant genişliği aynı miktarda sağlayacaktır. Ama modüller aynı frekansın olması gerektiğini unutmayın. Ve en iyi onlar da aynı hacme sahip olmasıdır, bunlar tek üreticisi üretilen ve bir tek toplu üretilmektedir. Sonra bellek gecikme minimum değerine eğiliminde olacaktır. Biz konuşursak çift kanal modunda , spesifik olarak bu olaylar için Kit satmak. Zaten iş için optimize edilmiş özel setleri Sözde. Bandgenişliğine işlemcide daha yüksektir bellek kullanmak mümkün olduğuna dikkat edilmelidir. Ama gecikme anlamlı fark katları olsa bile etkilenmez.

Sonuç

Gördüğünüz gibi, bellek gecikme - bu çok önemli bir özelliktir. Özellikle hoş değil sadece donanım tarafını etkileyen, aynı zamanda bilgisayarınız için yapılandırma toplayıp gerçektir. Ama makul ve dörtlü modda çalışmıyor daha dahilinde tutmak için hala gereklidir. Hayır, tabii ki, eğer isterseniz, sen ve hafıza kartları ile 512 MB 8 GB işlem hızını övünebilir bir bilgisayar oluşturmak için edebilirsiniz. Ama böyle bir hareketin etkinliği oldukça şüpheli olurdu. 2 GB olacak, her biri bu durumda 4 panoları, kalmak daha iyidir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.