Haber ve ToplumPolitika

Federasyon Konseyi - Federasyon Konseyi ... Üye

o yüzden tüm arızalar veya kusurlar için Rusya'da bu oldu kez yetkililer ilk kişi eleştirdi. Ancak, sistem devlet organlarının oldukça karmaşık ve çok yönlüdür. fonksiyonlar kendisine atanmış. Bazıları hükümete yerel otoriteler, bulunmasından, en önemli sorunlardan bazılarını gerçekleştirmek, Federasyon Konseyi karar verir. Bu tüm temel yasalarda yer alıyor - Anayasası. Karışıklığı önlemek için, konuyla ilgili bilginin en az olması gereklidir. Kabul edelim.

Bu nedir?

Nadiren kararlar Federasyon Konseyi tarafından yapılır neyi duymak. Bu, prensipte, yeteri kadar iyidir. görevlerinin listesi ile tanışmış zaman kendiniz anlayacaksınız. Devlet Duması ise - Birçok insan yanlış Federasyonu Konseyi inanıyoruz. Ama bu büyük bir hatadır. Bunlar ayrı işlevlere sahip farklı tensilcilikler vardır. Federasyon Konseyi - olduğu Parlamentosu Üst. O bütün Rusya bölgesel birimlerin temsilcilerinden oluşmaktadır. O, tüm vatandaşların, her çıkarlarını etkileyen, devletin hayatın tümüne ilişkin konular ile ilgilenen Rusya Federasyonu konuyla. konuşmaları egemenliği, savaş ve barış, küresel süreçlerde katılımına gittiğinizde, o vücudun düşünen izlemek için gereklidir. Yurtiçi siyasi meselelerin Devlet Duması tarafından işlenir. Yetki dikkate alır ve tüm konular için zorunlu yasaları, benimser. Aynı etki Federasyonu Konseyi üretir kararlar var. Bu itiraz edilemez veya tatmin olmayabilir. yetki konusunda Şimdi daha anayasal olarak belirlenmiş.

özel güçler

Anayasa'yı açın. Belgenin Madde 102 herhangi özel güçler Federasyonu Konseyi tarafından icra söylüyor. Ülkenin parçası olan konuların arasında sınırların düzenleyici sorunları bağladı. Tüm tartışmalı konular Parlamento Binası'na eylemi olmadan çözülemez. Rus silahlı kuvvetlerinin kullanılması da onun kararı olmadan imkansızdır. temsili vücut ülke dışında askeri operasyonlar düzenlemeye izni (almak) hakkına şef sahip olacaktır. Bu 2008 ve 2014, yaşananlar Rusya'nın komşuları kritik durumları ortaya çıktı. Federasyon Konseyi başkomutanlık emriyle yurtdışında Rus Silahlı Kuvvetlerinin uygulamaya bir karar verdi.

İnsan münhasır yetkiler

Herhangi bir ülkede hayatta kalmak ve refah soru etkileyen pozisyonlar vardır. Adaylar kapsamlı düşünceli, kalitelerini inceleyerek, dikkatle seçilmelidir. Ve en önemlisi - süreç koruyucu mekanizmalar geliştirmek, kanunla güvence altına alınmalıdır. bir seçim Rusya Federasyonu Başkanı çağırmasını Federasyon Konseyi karar verir. Buna ek olarak, kendi kontrolünde olan mahkemeler liderlerinin personel işleri: Anayasal, Yüksek Yüksek Hakem. Başsavcı ayrıca Federasyon Konseyi tarafından atanır. Yani en yüksek kamu görevi insanlar, reklamın kapatılması veya bu bedenin onayı olmadan atama imkansızdır vardır.

ekonomik sorunlar

Madde yüz ve temel hukuk altı Federasyonu Konseyi değerlendirmeyi unutmayın olan konuları listeler. Örneğin, devlet bütçe otoritesi tarafından onaylanmalıdır. O da federal vergi, döviz, kredi, finans, gümrük düzenlemelerine ilişkin konuları ele alır. Parasal emisyon onun iletken içindedir. Bir ülke diğer devletlerle sözleşmeler yaparak, onlar onaylayacak (onaylaması) gerekmektedir. Bu Federasyon Konseyi ile ilgilenir. Sadece karşılık gelen kararın kabulünden sonra tüm diğer yetkililerin faaliyetlerinde antlaşma hükümlerini kullanma hakkına sahiptir. devlet için en önemli konulardan biri, diğer ülkelerle olan ilişkilerdir. Anayasa'da yılında "savaş ve barış devlet" denir. Bu soru da Rusya Federasyonu Federasyon Konseyi sorumluluğundadır.

Kendinden organizasyon

konuların sonraki grup - Vücudun çalışması. Onun yapısı operasyonun sipariş olarak, Anayasa'da sağlanır. Temel olarak, yasa yalnızca ortak noktaları ortaya koyar. Önemli kararlar çok önemli olan tüm nüansları öngörmek imkansız yoktur. Onların geliştirir ve Konseyi kendisi onaylar. O ayrıntıları ve özellikle faaliyetlerine ilişkin usul dile kuralları yapar. Örneğin, antlaşmaların onaylanması soruyu alır. Anayasa SF devreye girer söylüyor. Ancak mesele bu prosedürü yapılacak etmektir. Sonuçta, kararlar belli sonuçları olacaktır. Onlar için cevaplanması gereken. Buna ek olarak, uygun bir çözüm dikkate çeşitli profesyoneller ve uzmanlar görüşlerini almalıdır. Her sertifika basitçe önemli bir belge olmamalıdır, aynı zamanda karar vericilerin dikkatine sunulmalıdır. Yani, Federasyon Konseyi üyeleri katılmaktadırlar konularda kapsamlı görüş hazırlar. o yönetmeliklerinde öngörülen inceleme süreci, inceleme, trafik bilgi ve belgeleri geçerken. imzalar ve tarihler aşağı tüm yol vardır sağlanmaktadır.

gövde yapısı

Seviyede küçük bir organizasyon olamaz Federasyon Konseyi sorunlarını çözmüş olduğu açıktır. normal aktivite için profesyonellerin yeterince büyük bir sayı olmalıdır. Bunlar çok taraflı tamamını kapsayan zorunda kamu politikası. Ve sadece "ekstra" ve sanatçılar ihtiyaç vardır. Federasyon Konseyi üyeleri bakım çalışmaları yürütmek yoktur. Onların sorumlulukları geliştirme ve kararların onayı bulunmaktadır. Her şey cihazını hazırlanıyor. Federasyon Konseyi (şimdi Matvienko VI) yetkisi Başkanı yönlendirir. Sadece iki kişi ofiste olduğunu ilginçtir. 2001 yılından bu yana - Mironov S. I. On yıldır çalıştı. Ve 2011 yılında, ofis Matvienko VI It St. Petersburg bu bedende temsil seçildi. başkan üç milletvekili bulunuyor. Buna ek olarak, komite ve komisyonları için yarattı. doğada geçicidir - diğerleri Bazıları, sürekli olarak çalışır. ünitesinde yer alan Teknik faaliyetleri.

Operasyon Federasyon Konseyi

TBMM Odası aktivitesinin yasalaşması ilkeleri. Bunlar açık, katılımcı ve tanıtım vardır. SF toplantıları halka ve basın temsilcilerinin huzurunda tutulabilir. Birçoğu hükümet üyelerini ve diğer uzmanlar bekliyoruz. Tüm tartışmalar açıkça ve serbestçe yapılır. Mevcut Herkes vatandaşların ve devletin çıkarları tarafından yönlendirilen yasaya dayalı kendi görüşünü açıklama hakkı vardır. ihlal edilemez zorunlu kurallar vardır. Örneğin, toplantıda üyelerinin en az üçte ikisini katılmak zorundadır. Aksi takdirde, karar kanun hükmünde olmaz. Karar açık oylama ile ağırlıklı olarak yapılır. Aynı zamanda elektronik sistemini uygulayın. "İçin" salonda hazır bulunan üyelerin en az yarısını konuşmalıdır.

Devlet Duma ve Federasyon Konseyi

Parlamento iki meclisi kendi faaliyetlerinde müdahale edemez. Onların ilişkisi de temel kanun tarafından yönetilir. Duma ve Federasyon Konseyi faaliyetlerinin bir dizi gerçekleştirebilir birlikte çalışmaya çağırdı. Bunlar müşterek toplantılar sayılabilir. Yani "oturum salonunda" tek hem evler birlikte, ve bu formatta düşünülmelidir konularda karar verirler. Buna ek olarak, onlar ortak özel organ kurabilirler. Bunların bileşim hem bölmelerin temsilcilerini içerir. Onlar da yasama alanında devam işbirliğini kurşun.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.