Gıda ve içecekAna yemek

Fıstık koz helvası bileşim. fıstık ile Nuga

tatlılar Mevcut birçok türde. Bunlardan biri - fıstık ile koz helvası. Malzemeler farklı yüzden tadı olan üreticiden üreticiye farklılık gösterebilir. Çeşitli katkı maddeleri, örneğin, şekerlenmiş meyve olabilir. yararlı özellikleri sayesinde düzenli tüketilebilir.

tanım

Nuga denilen , konfeksiyon tatlı viskoz kitle biçiminde sundu. Bu karakteristik tadı vardır. koz helvası bileşim değişebilir, ancak genellikle fındık oluşur. İmalat bal veya şeker, ceviz veya orman, badem olarak kavrulmuş fındık, ve yumurta protein için kullanılır.

Birçok tatlılar tarifleri vardır. kullanılan yönteme bağlı olarak, tutarlılık değişebilir. lezzet kullanılan tarçın, limon kabuğu, vanilya, meyve şekerlemesi, çikolata, kuru meyve ve diğer bileşenler için.

öykü

Nuga Avrupa mutfaklarında çıkan bir Fransız tatlı olarak kabul edilir. Ama Ortadoğu'da ev sahipliği yapan bir sürümü var. Belki tatlılık İran'dan geldi, örneğin, tatlı türüdür İran'da talep şimdi o. İspanya, Fransa, İtalya, Belçika üretilen nougats. Southern yılında Avrupa tatlılık 15. yüzyılda popüler oldu.

ABD'de koz helvası çubukları "Fındık" ve "Mars" eklendi. Ancak tatlı tarifi klasik pişirme farklıdır. Bu yer fıstığı, mısır şurubu, jelatin içerdiğinden. Sovyet dükkanlar budak ağacından, şekerleme parşömen sarılmış fındık ile kesilmiş parçalar halinde satılır.

tatlı çeşitleri

beyaz ve kahverengi: Nuga 2 ana tipi olduğunu. ışık almak ürünlerin böylece çırpılmış yumurta beyazı ve bal ilk girişine temelini, yumuşak. Çeşitli şekerleme ürünlerinin bir parçası olabilir.

Kahverengi karamelize tatlılık şeker içerir, bu nedenle daha sağlam. Nuga bir tatlı gibi ayrı bir çanak olarak kullanılabilir, ancak çoğu zaman çikolata, kek, çikolata, gofret ve diğer şekerleme ürünleri için dolgu dahildir.

yapı

Bağlama bileşenleri bal, yumurta beyazı ve fındık gibi ürünlere yöneliktir. Nugat bileşimi her üretim için farklı olabilir. Fındık Kavrulmuş badem, fındık, ceviz, fıstık kullanabilirsiniz.

Tutarlılık tatlılık farklı - nazik sert etmek. Bu koz helvası bileşimini belirlemektedir. Aroma şekerlenmiş meyve, kuru meyve ve çikolata verir. o uyumlu bir kompozisyon varsa Tatlılık, lezzetli çıkıyor.

kalorifik değer

Nugat bileşim, aşağıdaki bileşenleri içerir:

  • Proteinler - 7.1 g
  • Yağlar - 10.6 gr
  • Karbonhidratlar - 72.2 g

Kalori ürün 100 gram başına 404 kcal. Gösterge bileşenlere bağlı olarak biraz daha yüksek olabilir. Proteinler, normal büyüme ve gelişme için gereklidir. Bal mineraller, meyve asitleri, esansiyel yağlar, vitaminler, enzimler, değerli özelliklere çok şey var amino asitler bakımından zengindir.

Doğal nugat zararlı bileşenler içermez. o karbonhidratların bir yeri vardır, çünkü ürün bir enerji kaynağıdır. Ve çocuklar büyüme için enerjiye ihtiyaç duyar. Böyle hediyeler kullanımından sadece olumlu duygular görünür.

hazırlık

Aşağıdaki bileşenler tatlılar hazırlanması için gereklidir:

  • bal - 2/3 fincan;
  • protein - 2 adet;
  • fıstık - 1 fincan;
  • kuru kayısı - ½ bardak;
  • Yarım limon kabuğu.

Pişirme parşömen yatıyordu gerekir. Bal da ısıya dayanıklı bir kapta koyup su banyosunda konulmalıdır. Sen çıra için bunun için beklemeniz gerekir ve şu anda proteinleri sarsmak. Sonra sonra pürüzsüz kadar karıştırın, ılık bal eklemek gerekir.

Karamel renkli viskoz bir kitle oluşturmak için gereklidir. gerekli bir bileşim, kalın ve daha açık renkli (yaklaşık 45 dakika) kadar karışmaya. Sonra fıstık, kayısı, limon kabuğu ekleyin. Şu anda Kapasite tüm su banyosunda ayakta. Beyaz bir renge bileşimin karışmaya gereklidir.

Zamanla, ağırlık nugat kalınlaşır olarak rahatsız etmek daha zordur. Daha sonra, bir kalıp içinde kütle kaydırma pişirme kağıdı kapalı. Tatlılık bir kuru yerde söndürebilir, bu nedenle birkaç saat bekletilir ve geceleri daha iyi olmalıdır. koz helvası katılaşma keskin bir bıçakla uzun şeritler halinde kesilmesi gerekmektedir sonra. Tatlılık buzdolabı veya soğuk bir yerde parşömen ve mağaza tamamladı. kullanıma hazır Tatlı.

Ürün ayrı bir kapta veya diğer tatlılar olarak çaya verilir. Bağımsız olarak hazırlanan nugat doğal maddeler ilave daha faydalı olacaktır. Ürün mağazadan satın ise, kompozisyon okumalısınız.

Faydalı özellikleri

Bu koz helvası kullanışlı özelliklere sahiptir. Ürün bileşimi nedeniyle bileşenlerine bir değer taşımaktadır. o badem içeriyorsa, tatlı vitaminler E içerir ve B Bu tatlı saç, cilt ve tırnaklar üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir. Badem beyin fonksiyonlarını geliştirmek, kan temizlemek yardımcı olur.

Bu özellikler bir koz helvası şeker sahip olacaktır. Malzemeler vitaminler C, E, PP zengin, V. tatlılık mineral bileşenler potasyum, magnezyum, çinko, manganez, demir olduğu, yer fıstığı içerebilir. Fıstık, bağışıklık sistemini güçlendirmek, kan pıhtılaşmasını geliştirmek için gereklidir.

Şekerlemesi papaya, örneğin vitamin B, A, C, folik asit ve niasin gibi bileşenlerden oluşan bir değerlidir. Bu katkı maddeleri, karaciğer aktivitesi, düşük kan şekeri geliştirmek trombus oluşumuna karşı korur. olan bileşim ayrıca şekerlenmiş meyve ihtiva Yararlı şeker nugat fıstık. Ürün yoğun egzersiz sırasında vazgeçilmez olacaktır.

hasar

Her gün nugat zararlı vardır. laktik asit, ağız boşluğu asit-baz dengesi bozukluklarının bir nedeni haline gelir gibi ürün ters diş sağlığı etkiler. Şeker temizlik arasında birikir, ama diş minesine azaltan ve diş çürümesine yol açan bakteri için besin bir bileşenidir.

Kalori tatlılık yüksek olduğundan, aşırı yemeye bağlı çocuklar için özellikle tehlikelidir obezite neden olabilir. o dysbiosis neden olabilir, çünkü bu tatlının fazlalığı, mide-bağırsak incelik üzerinde olumsuz etkisi vardır. Aynı zamanda deri döküntüleri yol açar.

Nedeniyle nedeniyle pankreatit veya diyabet oluşabilir karşısında sürekli karbonhidrat yükü komplike çalışma pankreas, için. Birçok tatlılar özellikle çocuklarda, karaciğer overloads, bu nedenle alerjik reaksiyonlar vardır. Ne zaman yüksek kan şekeri koz helvası kullanımını sınırlamak gerekir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.