Sanat ve EğlenceFilmler

John Rhys-Davies (John Rhys-Davies): biyografi ve filmografisi (fotoğraf)

Bugün, John Rhys-Davies - "Yüzüklerin Efendisi" Indiana Jones maceralarını resimlerine gibi birçok popüler filmler, çalışmalarına ünlendi dünya çapında bir oyuncu ve üçleme Birçok taraftar tanınmış aktör biyografik veriler ilgileniyor.

John Rhys-Davies: biyografi ve genel bilgiler

Gelecekteki ünlü aktör Salisbury, 5 Mayıs 1944, İngiltere'de doğdu. Ailesi - Gal kökenli. Şekil baba Colonial Bürosu'nda çalışmıştır ve annesi Meryem hemşire oldu.

Çocukluğundan beri, oğlan oyunculuk ilgileniyordu. Bu arada, kendisinin de düzenli sahne yapımları katıldı East Anglia Üniversitesi'nde eğitim gördü. Kraliyet Dramatik Sanatlar Akademisi - Ve mezuniyetten sonra, o dünyanın en prestijli oyunculuk okullarından birine girdi.

Bir kariyerinde ilk adımlar

Mezun olduktan sonra, John Rhys-Davies sahnede çalışmaya devam ediyor. Ve erken yetmişli, yavaş yavaş filmlerde bit parçalar almak, bir değil çok iyi bilinen bir dizi katılan, televizyonda kırmaya başlar.

1976 yılında televizyondaki genç aktörün ilk sürdü. O, "Ben, Claudius" başlıklı bir mini seri olarak Makron oynadı. 1980 yılında, John Vasco Rodrigues rolü var yeni bir tarihi dizi "Shogun",. Ve 1981 filmografi acemi sanatçı filmi zenginleştirilmiş "Havariler Peter ve Paul."

"Indiana Jones" ve ilk başarı

1981 yılında, aktör, Indiana Jones filmlerinin maceralarını oldukça popüler seride rol teklif etti. Ünlü Mısırlı arkeolog ve ana karakterin arkadaşı - filmi "Kutsal Hazine Avcıları", o Sallah oynadı.

Bu arada, bu aktör kitlelere tanıttığı rol olduğunu ve kariyerinde dönüm noktası bir tür haline geldiğini. 1989 yılında, aktör Harrison Ford ile "Last Crusade" tarihinin devamında rol aldı.

John Rhys-Davies: Filmografi

Indiana asistanı rolünde başarısının ardından huzursuz aktör diğer büyük projelerde davetiye almaya başladı. 1982 yılında Kassel oldukça popüler filmde Andre oynadığı "Victor / Victoria." Aynı yıl "Ivanhoe" film uyarlaması katıldı.

1983 yılında, John filmi "Sherwood Robin" de Richard'a Lionheart'ı oynadı. Aynı yıl film "Sahra" filminin çekimleri katıldı. Bir yıl sonra yeniden ortaya çıkar "cesur Kılıç." 1985 yılında aktör filmde yer aldı "Kral Süleyman'ın Hazineleri".

1987 yılında kariyer için bir başka önemli rol izledi - John filmi "Dzheyms Bond: Living Daylights" Rus General Leonid Pushkin oynadı. 1992 yılında, aktör Rudy Vaughn Kseenbauma suretinde ekranlarında göründü "ikili ajan." Aynı yıl "The Lost World dön." "Kayıp Dünya" filmlerinde Profesör Challenger oynadı ve Buna ek olarak, o "resim" Nick oynadı ve "Yedinci Coin" nin çekimleri yer aldı.

Tabii ki, takip yıl az üretken ünlü aktör olarak vardı ve hızını yavaşlatmak için düşünmüyordu. 1993 yılında "Dokunulmazlar" Dizi çekimleri başladı. Dahası, Prof. Harli Uorrena korku filmi "düşünülemez korku 2" de oynadı. 1994 yılında aktör filmde bir cameo rol aldı "Cinayet Dosyası."

Ayrıca 1994 yılında, John filmi "Cennet mücadelede" rol aldım - işte o Parvus kardeşi oynadı. Bir yıl sonra tarihsel filmi "Ekaterina Velikaya" in Emelyana Pugacheva suretinde ekranlarında yeniden göründü.

1995 aktörün kariyerinde ilk yeni artış oldu. Şu an için o serideki Profesör Maximillian Arturo oynamaya davet edildi "Moving". Birlikte paralel dünyalar üzerinden seyahat gençlerin bir grup, eve dönüş yapamaz John daha da popüler seyirci arasında yaptı, fizik, öğretmenin rolü. Bu gösterinin üstünde aktör iki yıl için çalışmaya devam etti.

O, 1996 yılında "Büyük Beyaz Hype" resimde John Rhys-Davies rol aldı. Voyager: Buna ek olarak, o filmi "Uzay Yolu Leonardo da Vinci tarafından oynadı. 3. Sezon "ve" Sezon 4".

üçleme "Yüzüklerin Efendisi" ve dünyaca ünlü

2001 yılında, aktör John. Tolkien'in ünlü romanının film uyarlaması bir rol teklif edildi "Yüzüklerin Efendisi". Zamanla aktör zaten halihazırda popüler ve ABD ve dünya sinemasının rağbet oldu. O çok zor iş gibi görünüyordu çünkü John başlangıçta teklifi reddetti dikkati çekiyor. Ancak, onun ajan yanı sıra bir oğul, Bu hikayeye bayılıyorum, aktör işi kabul ikna edildi.

Zorlu, alaycı, ama güçlü ve dürüst cüce Gimli - John Rhys-Davies tarafından oynadığına dikkat çekti. Büyüme aktör, tesadüfen, ancak karakterler arasında gerekli oranlarını elde etmek için çeşitli platformlar Çekim için kullanılan yaklaşık 180 santimetre vardır.

Bildiğiniz gibi, film büyük bir başarı oldu - bu dört heykelcikler "Oscar" yanı sıra 68 diğer ödül kazandı. Daha sonra, aktör hikayenin devamında sert bir cini rolünü oynadı - "Yüzüklerin Efendisi: İki Kule" (2002) ve "Yüzüklerin Efendisi: Kralın Dönüşü".

Tabii ki, bu bu rol sonra, aktör John Rhys-Davies dünyada meşhur olmuştur edildi. Her ne kadar takım çalışması proje üzerinde ona zevk getiren John sık sık platform ve diğer cihazların kullanımı ile makyaj filme uzun saatler sert kendisine verildi dikkat çekti.

Gimli rolüyle Kariyer Gelişimi

Doğal olarak, bir cüce aktör rolüne sonra o inanılmaz popülerlik tadını başladı. O ve bugün aktif olarak çeşitli projelerde yer almaktadır. Örneğin, 2002 yılında Entoni Briklina "Sabretooth" korku filmi oynadı. Aynı yıl gerilim "Tehlikeler" üzerinde çalıştı.

2003 yılında, aktör katıldığı o Priam'ın oynadığı "Madalyon" ve "Helen of Troy", dahil olmak üzere birçok film, geldi. Operadaki "Hayalet", "Terör 12 Gün" ve "Dragon Gücü": 2004 yılında, John filmleri "Kraliyet Nişanı, Acemi Prenses 2" de rol aldı.

Hayır daha az verimli oldu ve 2005 yılında bir sonraki. Bu süre zarfında o filmlerde "Kayıp Melek" ve "Hizmetkar Kral" ve "The Game of Their Lives" ve "Sun Gölgeler" üzerinde çalıştı. O Merica rolü var: Ve 2007 yılında "A Dungeon Siege Story Kral Adına" resmini geldi.

John Rhys-Davies (fotoğraf bu makalede sunulan) ayrıca gibi popüler filmlerde çalıştı "Fire and Ice: Ejderha Günlükleri", "Güneşin Mahkumlar" "Rana: Wolf Gece", "Savage Gezegen" ve "100 derece sıfır altında ".

Kariyeri boyunca, aktör iki yüzden fazla film oynatmak başardı. Ve, yaşına rağmen, hala sette çalışmaya devam ediyor.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.