Haber ve ToplumPolitika

Markus Wolf: Biyografi, etkinlikler, fotoğraflar

dünyanın en iyi istihbarat başkanı kim olduğunu biliyor musunuz? Markus Wolf Kimdir? Biz ailesi ve hayatı hakkında, Ana İstihbarat Dairesi başkanı hakkında konuşmak.

biyografi

Markus Wolf Hechingen ilçesinde 1923/01/19 doğdu. O doktorlar ve oyun yazarı bir ailede büyüdü. Sonra Hitler'in iktidara geldiği Almanya'da yaptığı provokatif konuşmalar babası Marcus kalmak için ünlü tehlikeli oldu.

Rusya'da Hareketli

İsveç ve Fransa'da bir süre yaşadıktan sonra, Wolff Rus başkentine taşınmıştır. Orada Sovyet vatandaşlığı verildi. İkinci Dünya Savaşı Marcus ailesi Bashkirada tahliye edildi. Orada, Markus Wolf istihbarat alanındaki uzmanları hazırlamak ve düşman hatlarının gerisinde sabotaj özel bir okula gitti.

Mezuniyet ve ilk iş

Büyük Vatanseverlik Savaşı tamamlanmasının ardından, Markus Wolf Berlin'e gönderildi. Yaz 1945 yılında Berlin Radyosu'nda ve "Berliner Zeitung" baskı baskısında çalıştı. Birlikte diğer muhabirleri ile 1946 yılında, Wolf Nuremberg mahkemelerinde görüşmeler verdi.

1950 olarak, Marcus diplomatik beceri ve raportör aktivitesini, hem de ziyaret Avrupa ülkelerini vardı. GDR kurulmasından sonra 1950/08/02 yıl ulusal güvenlik ( "Stasi") Bölümü oluşturuldu. Bunlar, keşif dahil ekonomik çalışmalar kurumların kisvesi altında ilk kez maske. Kuruluşundan bu yana, Markus Wolf onun yönetiminin bir parçası haline geldi.

1958 ve 1987 oyun yazarının oğlu ana gizli liderlik başına getirildi ve GDR milli güvenlik bakan yardımcısı oldu. Alman Demokratik Cumhuriyeti yönetimi süresince Varşova Paktı ülkelerinde en etkili casus hizmeti vardır. en önemli gelişmeler, uygulanması, NATO cihazı yatırımcı Rainer Rupa bulunmaktadır.

yağmalama

1983 yılında Wolf, istifa etmiş, ancak onun isteği sadece 3 yıl sonra düşündü. Sonra Almanya yeniden birleşmesi Merkezi İstihbarat Markus Wolf Başkanı, Sovyetler Birliği'nden sosyo-politik barınak istendi, ancak reddedildi.

vatan hainliği

Genel otopsi istihbarat arşivleri, meslektaşlarının zulüm, hem de kendisine 3 denemeler hayatta görmüştü. Albay Genel Marcus Wolf suçlandı vatana ihanet. 1993 yılında hapiste 6 yıl Düsseldorf Yüksek Mahkemesi tarafından mahkum edildi. Karar daha sonra iptal edildi.

Kitaplar Kurt

kitaplar çok sayıda Markus Wolf yazılı. Genel Biyografi onlar hakkında birçok bilgi içermektedir. En Kitaplarının ünlü: "Troyka" ve "Arkadaş ölmezler." ikincisi yazarlar Rusya'da temsil etti.

Markus Wolf (yaşam yıl - 1923-2006) keşfettik gibi, profesyonel bir izci, aynı zamanda büyük bir yazar ibaret değildir.

İyi şanslar üzerinde yan Marcus

İzci gülen şans yaşamın yıllar boyunca. Onun daire içinde yeterince Ünlü Markus Wolf oldu. Daha önce gördüğümüz gibi ailesi, babası, oyun yazarı, yazar ve bir Yahudi sayesinde biliniyordu. o Siyasal sürgün kütlesi tarafından tutuklandığı zaman 1937 yılında, Marcus ailesi büyük kalmıştır. Bu son şans olmadığını. Gelecekteki özgeçmiş izci 37. yılın olaylardan sonra hükümet önce mutlaka temiz olması ilginçtir.

Şanslı Wolff ve sonra mezuniyet izciler. Eğitimden sonra o cepheye gönderildi. Daha önce, uygulama gönderildi neredeyse tüm deneyimsiz izci öldü. Bu yönetim Marcus kararı sayesinde hala hayattaydı olduğunu.

Baş döndürücü bir kariyer

Wolff inanılmaz muhteşem kariyerini inşa etti inanılmaktadır. yirmi dokuz yaşından, o GDR istihbarat lideri oldu. Marcus kariyeri takdir ve ona tez hakkında yazılan konusu görüşüldüğünde. Kurt kendisi yarış kariyerinde yorumladı olmamıştı. randevu konusunda, hep kuru kuru ve kesin cevap verdi.

Onun peşinden istifası ve yaşam nedeni

İstifa kesin nedeni bu güne kadar bir sır olarak kalır. 1986 yılında, Markus Wolf devlet liberal reform ihtiyacı ve GDR liderlik oldukça farklı düşünce inanıyordu olduğu bilinmektedir. Kaynaklar Marcus yaşı önemli değildi çünkü bu, Ayrılma sebebi olduğunu göstermektedir ve GDR ile, o iyi bir ilişki vardı. Wolf'un istifası ek olarak Albay Genel terfi etti.

Biz aylığa önce gitmiş olan açıkladığı gibi, Markus Wolf kitap yazarak ilgilenmeye başladı. Der Trojka - o Stalinizm kınamış ve hayranlıkla hangi ünlü baskı, Gorbaçov'un perestroyka hakkında cevap verdi. O diğerlerinden daha fazla Stalinizm hakkında bildiği için Genel Wolf, güvenilmez oldukça mümkündür. Bu çalışma Doğu Almanya'da değil, aynı zamanda Batı'da sadece popülerlik kazanmıştır.

İlginçtir, kitabın yayınlanmasından sonra kurt doğu Almanya'da yeniden yapılanma ana muhalifler ve savaşçılarından biri haline gelmiştir.

Yüzü Olmayan Adam

Batı Markus Wolf seçildi böylece bir takma - "Yüzü Olmayan Adam". Albay Genel Fotoğraf izcileri alamadım. O Kurt Avrupa'da özgürce seyahat ederken dikkat çekicidir. 1979 yılında asistan Marcus Almanya'ya kaçtı ve Stockholm'de çekilen fotoğrafların birinde onun üstün belirledi. Yakında, bu fotoğrafı bir derginin kapağında yer aldı.

Bir izci yaşamından ilginç gerçekler

Daha önce belirttiğimiz gibi, bir süre genç izci Sovyetler Birliği'nde yaşadı. Yani isim olarak Marcus ağır söylenti "cut" neden orada Misha denir vardır.

Bu ilginç uzun süre hatırlanacak Rus okulu Alman çocuğu o. İnanılmaz okula kabul için Rus dikte içinde gramer, noktalama ve stil hataları yaklaşık üç düzine yapmış ve hatta sorun için ben ... Alman sınavdan geçememişti! Hayatının sonuna kadar Marcus özgürce ve aksansız Rusça konuştu, hatta yazım kuralları bilmek.

Marcus aile. Hayatının son yıllarını

Onun hayatında Kurt dört kez evlendi olduğu bilinmektedir. Eşi Andrea son ismi. Bunlar dört çocuk, on bir torun ve iki büyük-torunu vardı. Bir çocuk olarak torunlarından İzci adı Michael biri ve Marcus kendini denilen olması ilginçtir. Hayatının son yıllarını ailesiyle bir villada keşif Berlin'de geçirdi. Ev işleri de villada bulunmaktadır biri eski yasadışı sakinleri, hangi sonunda haline gelen bir üyesi aile, sadece bir mürebbiye.

Yaşamının son birkaç yıl içinde Marcus Macaristan dinlenmek ve bir fincan kahve üzerinde eski meslektaşları ile bir araya sevdim. İlerlemiş yaşına rağmen, hayatının son yıllarında Kurt sıklıkla gündeme getirdi ve eski izci için tam af konusunda ısrar etti. Sonuçta, birçok arkadaş, iş ve yoldaşlar Marcus gözaltına ve iki bin yıl sonra bulundu.

gizemli kişi

Alman mevzuatına rağmen, emeklilik değersiz istihbarat çalışanı ödenir. Markus Wolf yazma dünyanın bütün dillerine çevrilen kitap, yanı sıra filme belgesel ve halka açık konferanslar yoluyla hayatının son on beş yıl kazandı. Eleştirmenler Markus Wolf yazılı kitaplar konusunda olan hayranlıklarını dile getirdiler. Onlar yazar anlatıcı, Scout özel bir yeteneği var olduğuna inanıyoruz. O okumadan sonra hala cevaptan çok soru vardı ki doğruyu söylemek biliyorlardı.

Şaşırtıcı bir şekilde, otobiyografik kitap Kurt seti yazma ve belgesel filme katılmak sonra, onun kimliği bir sır olarak kalır.

sorular üzerine Kurt

Kurt farklılık gösterdi sadece eşsiz bir yetenek için yazma kitaplar. Onun Emeklilik öncesi onun meslektaşları bilgi vermedi sorgulama vardı ve hep suçu aldı bilinmektedir. Marcus hep onlardan sorumlu olarak, doğru olanı yapıyor inanıyordu etmiştir. beraat, ama oldukça küçük emekli atandı olsa onun son deneme artık genç Genel böyle dürüstlük için.

Her şeye rağmen, Marcus ruhu Rus hep oldu. Onu sevmekten hiç vazgeçmedi. Bunun ile ve uzun yıllar orada evinin zamanından beri süre geçmiş olmasına rağmen dil onun iyi bilgiye, ilgili. Hayatının son yıllara kadar Genel düzenli Moskova'da Embankment'in yaşamış kardeşini ziyaret etti ve Rus kenti hayran.

en canlı anılar

ölümünden kısa süre önce bir röportajda, gazeteci çocukluk parlak anıları Wolff istedi. Genç Komünistler Ligi, hem de bir yaz kampı katılıyor - Hayret, Marcus en unutulmaz olayı olduğunu söyledi.

Büyük kişilik

İnanılmaz bir adam Markus Wolf oldu. Doğum ve ölüm yılı Markus büyük harfle olan bir adam, bir yazar ve istihbarat subayı olarak sivrildi kendisi için seksen dört yıl, bölünmüş. hayatın zorluklara rağmen, Kurt her yıl daha iyi olur. Hatta ölümünden önce, o inanılmaz aktif ve güzel insandı. Hep insanlarla konuşarak ve tavsiye vermek için mutlu. Kurt inanılmaz bir akıl ve herhangi bir sorunu çözmek olabilir. Hep dürüst ve adil olmuştur. İnanılmaz onun meslektaşları vazgeçmedi. Böyle büyük bir adam kesinlikle öğreneceği çok şey vardır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.