Haber ve ToplumPolitika

Karim Masimov tam biyografisi

Biyografi Karim Massimov çok parlaktır. Politikacı Tselinograd 1965 doğumlu , Kazakistan. Karim Masimov, biyografi olarak böyle yetkilileri belirten? Ailesi aydın aitti. Babası tuğla üretimi için bitkinin müdürüydü. Daha sonra Bakanlar Kurulu'nda başkan yardımcısı Glavtopsnaba olarak görev yaptı. Anne - Eleanor Karimovna Azhibekova.

Karim Massimov kimdi? Biyografi, aile fotoğrafları, bu makalede verilen en politik figür.

ne milliyet

Medya sürekli etnik bağlantı Masimov sorusunu gündeme getirmiştir. Belirten diye bir kişi olduğunu Karim Masimov, biyografi? etnik köken sorunu Kazakistan'da iktidara yükselişi büyük bir rol oynar, çünkü Milliyet o kadar tartışma konusu oldu. Defalarca resmi bir etnik Kazak ve Uygur olmayan görüşler ifade ettiler. Ancak, politikacı tarafından bu tür ifadeler yalanlanmıştır. Hep Kazak kan içinde akan iddia etti.

dikkat çekici Karim Massimov nedir? Biyografi, aile, başarıları bu makalede açıklanan edilecek.

nerede o okudu

1982 yılında, Masimov Alma-Ata Fizik ve Matematik Okul respublikanskgo değerleri bitirdi. medyanın yayımı dayanarak (dokümantasyon muhtemelen SSCB KGB ve Kazakistan Milli Güvenlik Komitesi arşivlerinden alınmış, kullanılmış), lise sonunda o Teknik Fakültesi KGB Yüksek Okulu alındı. Ayrıca 1984 yılında mesleğini değiştirmeye karar verdi ve karşı istihbarat girişimi Fakültesine bir transfer aldı, ama başarılı olmadığı iddia ediliyor. Ondan sonra da KGB'nin okuldan emekli ve askerlik Moskova'da GRU bir bölümünde gerçekleşti. Ancak, diğer kanıtlar kesinti Masimov hayali olduğunu ve bu şekilde daha fazla hizmet için hazırlanan KGB harp okulu araştırmak için ileri sürmektedir.

1985 yılında Masimov o İngilizce ve Arapça hakim Patrice Lumumba, adını İktisadi ve Halkların Dostluk Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencisiydi.

Biyografi Karim Masimov Çin ile ilişkili. Birçok kez 1987 yılında KGB bırakarak okuldan diploma ve o kurumlar arası değişim programı için Çin'e gönderildi gelecek yıl elde edilen bilgiler yayınladı.

1989 yılında Çin'de, gelecekteki devlet adamı o Çinceyi Pekin'de Kültür ve Dil Enstitüsü, girdi. Ayrıca, uluslararası hukuk Wuhan Üniversitesi'nde onları çalışılmıştır. Çalışma 1991 yılına kadar sürdü.

kariyer

1991 yılında Masimov Çin'de SSCB ticaret ofislerinin yasal danışmanı olarak görev yaptı.

1991 yılında dönüşünde, o Çalışma Bakanlığı dış ilişkiler departmanı yöneldi. Akabinde Masimov Kazakistan hükümeti ve ticari değerlerin yapılarında bir çalışan olarak çalıştı. Bunların işlevleri Çin ve Hong Kong ile ticari ilişkilerin karar yer alıyor.

Urumçi Çin kentinde şirketi "Kazakhintorg" Dış Ekonomik İlişkiler ve Müdür Yardımcısı Bakanlığı üst düzey ekonomist - 1992'den beri 1992-1993 yıllarında şirketin "Kazahprigrantorg", müdür yardımcısı resmi pozisyonunu kapsar.

1993 yılında "Kabul" dış ekonomik faaliyet Müdürü olarak atandı. Bu Kazakistan Çinli tüketici malları teslim devreye girer.

1994 yılında Masimov Asya kükreme Kazak ürünleri temsil Hong Kong ticaret evin müdürü oldu. Bazı kanıtlar zamanda onun sağ kolu Başkanı Nazarbayev ve Güvenlik Konseyi Sekreteri Bulat Utemuratov gelecek yardımcısı olduğunu düşündürmektedir.

kariyerleri ilerlemesi ile Masimov eğitimlerini genişletmek için bitmemişti. Şu anda o KGAU yönetmede Kazakistan'da Devlet Akademisi Maliye Fakültesi ve Kredi öğrencisi oldu. Başka diploma 1995 yılında elde edilmiştir.

ikisi Çin'de elde edilmiş ve vatan bir edildi: Biyografi Karim Massimov üç resmi derecesinin olduğunu düşündürmektedir.

1995 yılından beri Masimov bankacılık sektörünün bir çalışanı haline gelir. 1995 1997 yılları kurucuları o dönemde Sanayi ve Kazakistan'ın Ticaret Bakan Yardımcısı görevini üstlendi "Kabul" Nurlan Kapparov, Timur Kulibayev ve Bulat Utemuratov, sahibi de yönetici ATF-Bank, görevini üstlendi. Banka hesapları bilgi ajansı "Khabar", hem de petrol şirketlerinin set fonları vardı.

1997 yılından beri Masimov 2000 1997 idi, "Turan Bank" Yönetim Kurulu Başkanı görevine idi Başkanı Halyk Tasarruf Bankası

Medya defalarca Masimov karmaşık bir şema birçok offshore şirketler aracılığıyla perekupok yarattığı gerçeği sayesinde, Halyk Bankası Kulibayev ve eşi Dinara Nazarbayeva mülkü oldu belirtmiştik. 2006 yılından itibaren bilgiye göre, ellerindeki bu bankanın yarısından fazlası hisse oldu.

1999 yılında Masimov JSC "Ulusal Yatırım Finansal Anonim Şirketi NSBK-grubu" başkanı olarak atandı ve 2000 yılına kadar orada kaldı.

Aynı anda servis görevlisi ile onun çalışmaları devam etti. 1998 yılında okuldan mezun KGAU mezun ve 1999 yılında - Moskova'da bir doktora.

Ayrıca Masimov New York'taki Columbia Üniversitesi tarafından sunulan, bir üst yöneticiye eğitildi.

2000 yılında Ulaştırma ve Haberleşme Bakanı olarak atandı. Ertesi yıl Başbakan Kassymzhomart Tokayev oldu.

Pek çok resmi her zaman takımın Kulibayev bir üyesi olduğunu belirtti. Bu yüksek pozisyonlarda paralel olarak işgal ve diğerleri Timur ekibi gerçeğini açıklar. Bu liste Tekelcilikle ajansı Erbolat Dosayev ve Ulaştırma Bakanı Ablay Myrzahmetov başkanı içerir.

Masimov Ocak 2002'de yaptığı resmi göreve hükümet Imangali Tasmagambetov, yeni atanan başının altına yardımcısı başbakanı olarak kaldı. Bir yıl sonra Kazakistan Cumhurbaşkanı Nazarbayev'in dış politikasının yardımcısı Masimov oldu. Ocak 2006'da, Danial Akhmetov istifası sonra, o başbakan yardımcılığı görevine getirildi. Bu MassimoV paralel olarak Ekonomi Bakanı olarak görev yaptı.

Bu dönemde, 2006 yılının bahar aylarında o devlet mallarının "Samruk" bir holdingin yönetim kurulu başkan yardımcısı olarak atandı Kulibayev, basın, Kazakistan'ın ekonomi alanında çok önemli bir figür görüşüne göre, idi.

2007 yılında Kazakistan'ın Başbakanı yazı için MassimoV Nazarbayev atandı. Böyle bir randevu Medya pozisyon Kulibayev kazanma çabası olarak görüldü. Bazı analistler, Çin Masimov ile uzun süredir ilişkisi hatırlatarak, işgal pozisyon Çin'in ekonomik çıkarlarını desteklemek olanağı sağlayacak önerdi. Bu bağlamda, birden çok kez Masimov karşı basında "Çin" takma adını kullanıldı.

Nazarbayev olası halefi

Medya sürekli Karim Masimov (Başbakan) olası bir halefi olarak Nazarbayev kabul ne tartıştı. Aynı zamanda oldu bu en büyük engel görevlinin etnik köken olabileceğini kaydetti.

Karim Massimov, milliyeti Biyografi, birçok Kazakların ilişkili değildir göre, parlak eğitimli bir kişi için bir toplumun oluşmasında yer olduğunu açık bir göstergesidir.

2012 yılında, resmi Nazarbayev Başbakan tarafından serbest bırakıldı ve başkanlık üst yönetici görevine atandı. bu pozisyonda Masimov halefi Serik Akhmetov oldu.

Daha önce anılarında, BTA Bank olunan Mukhtar Ablyazov, aynı zamanda Masimov, Kazakistan Cumhurbaşkanı görevine en uygun bir aday olduğunu kaydetti. Ona göre, memur hep taviz vermeye "taşlarını" atlamasına yeteneği doğasında olmuştur. Durumun hiç gerektiriyorsa çatışma devam ediyor ve edepsizlik geçmez yerlerde sessiz kalmayı bilir.

Medya uzun siyasette kalmak Masimov (üç kez o hükümet başkanı olarak atanır ve daha tüm öncüllerinden daha o pozisyonda kaldı edildi) Nazarbayev kişisel sadakati ile açıklanabilir kaydetti. Rahat Aliyev kitabında "Baba-in-law," Masimov, Kazakistan Cumhurbaşkanı baş saymanı rolünü oynadığını kaydetti. Ayrıca defalarca 1999'da patlak sözde "Kazakhgate" skandalı, çözümünde arabulucu olarak hareket açıkladı. Bu Kazakistan'ın tüm yetkilileri, hükümet pozisyonlarda olan zamesheny oldu. Hükümetin adına Amerika'dan araştırmacılara göre, paranın feragat imzalamak oldu Başbakan, Kazak yetkilileri, Amerikan petrol şirketlerinin temsilcileri tarafından verilen rüşvet başka bir şey vardı. Bu fonlar İsviçre bankalarına transfer edildi.

Yüksek profilli projeleri

idari maddenin reformunun yanı sıra, Masimov iddialı projeleri, rekabet düzeyi yüksek ülkelerin sayısının biri olma özellikle fikri öne sürülmüştür. Ayrıca sosyal bir programdır «Yüz okullar, yüz hastane" uygulayan ve 2020 yılına kadar Kazak sanayinin ilerici kalkınmanın artırılması.

önemli test

Karim Masimov için önemli bir darbe 2008 yılında Dünya çapında gerçekleşen mali çöküş oldu. onlar da, cumhurbaşkanı gibi, ülke ekonomisinin çöküşün olumsuz sonuçları reddeder. Kazakistan, diğer birçok ülke gibi maden kaynaklarının fiyatları üzerinde doğrudan bağlı olduğunu hatırlayın.

UZMAN Satpayev durum Masimov gibi kritik olmadığını öne sürüldü. O ülke ekonomisini korumak için güçlü araçlar vardı. Başbakan ekonomisinin gerileme karşı alınacak tedbirlere 1 trilyon tenge (Kazakistan Ulusal Fonu yaklaşık 6 milyar $) tutarında büyük nakit yatırımları gerçekleştirmek üzere.

endüstriyel gelişme programının başarısını mü?

23 Şubat 2010 Kazakistan'ın endüstriyel gelişimi zorlama programı Hükümeti tarafından kabul edildi. O 2008 yılına kıyasla% 50 GSYİH büyümesi üstlendi. Böylece MassimoV yaklaşık $ 2 milyar toplam değeri ile 72 projeye imza hükümet bilgi verildi, 2010 yazından bu yana, rekor açıklamak çok zor buldum.

Programa göre, bir esnek ekonominin yaratılmasına katkıda 8000000000000 tengesi (yaklaşık 50 milyar $) değerinde 294 tesislerin kurulması öngörülüyor. Ancak pek çok analist bu proje şüphe ile karşılandı.

ekonomi Dosym Satpayev alanında uzman programının fikri iyi olduğuna inanmaktadır, ancak uygulanması uygun bir düzeyde sahip değildir ve Kazakistan'ın bürokratik sistem yenilikçi düşünme yeteneğine sahip olmadığından başarılar, şişirilmiş rakamlar.

Ekonomist Kanat Berentayev programının avantajları küçük ve orta ölçekli işletmeler, kamu parayla altyapının inşası yoluyla işletme maliyetlerini azaltarak, hem de kredilerin faiz oranı sübvansiyonları, kısmi teminat şeklinde devlet bütçesinden desteklendiği zorunda olduğunu gördük.

İkinci olumlu nokta, onun görüşüne göre, Rusya ve Beyaz Rusya ile gümrük birliği içinde birleşme sürecinin hızlandırılması hedefleniyor olduğu planlanıyordu plan buydu ama Berentayev entegrasyonu yalnızca toplumun rızasıyla yapılmalıdır kaydetti.

Çin ile işbirliği

Kazak basın art arda bazı finansal gruplar, hem de Çin'in çıkarlarının lobi faaliyetlerine Masimov suçladı. ücretler nedeni Çin "Eximbank" ile Kazakistan topraklarında ve Hükümet kredileri projelerinde Çin'in büyüyen proje soya ve kolza tohumu ile bağlantılı olarak önemli bir skandal olur.

Medya Karim Masimov biyografisi yakından Çin ile ilgili olduğunu bildirdi. yetkilinin de Asya ülkeleri ile işbirliği alanında deneyim zenginliği ve iş sektöründe kendi kişisel çıkarları ima bazı rakiplerini yanı sıra Singapur pahalı gayrimenkul satın alır. Fakat bu suçlamalar belgeye ve destek gerekiyordu.

yaptığı açıklamalarda Analist Berentayev halat Kazakistan'da Çin genişleme abartmaya yatkın değildi. Ona göre, Çin'in emtia varlıkları pek çok ülkeyi satın alınan, hem de ekonomik açıdan, Kazakistan mevduat düşecek olan kontrol altında hepsi aynı olmak zorundadır. O da Gümrük Birliği çerçevesinde, ülke ekonomisinin Çin'in etkisini direnmek mümkün olacağını kaydetti.

Bilgi teknolojilerinin geliştirilmesinde Masimov rolü

Kazakistan Karim Massimov Başbakanı bilgi teknolojisi bir ilgi aldı. 2005 yılından bu yana, bu e-devlet fikrini ileri sürülmüştür. 2012 yılına, Kazakistan vatandaşlara online modu ile Bakanlar ile etkileşim için fırsat verdi, dünya ölçeğinde endeksi, içinde Singapur'un katılımıyla sonra ikinci sırada yer aldı. Aynı zamanda yenilikçi internette bir blog yarattığını kaydetti ve Kazakistan'da tüm yetkililer elektronik sistemde aktif katılımcılar haline gelmişlerdir ısrar edilmektedir.

aile Masimov

Karim Masimov (biyografi, aile, eş) sıklıkla basında ve televizyonda tartışılmaktadır. Evli ve üç çocuk babasıdır. Eşi - Dilara Masimov. Ne yazılı ve Karim Massimov gibi yetkilileri hakkında söylenir? aile, 2008 yılında satın alınan basın ve televizyon göre, Singapur'da gayrimenkul. Onun maliyeti $ 7,5 milyon olduğunu. Singapur'da yılında okudu ve bir yetkilinin kızı - tamila.

hobiler

kimin biyografi parlak olaylarla doludur ve profesyonel atlet MassimoV Karim. Defalarca Masimov savaş sanatları ilgilendiğini belirtti, o Kazakistan'da Federasyonu Tay boks başkanı olarak görev yapmış ve aynı zamanda Taekwondo Federasyonu onursal başkanıdır. Buna ek olarak, Çin ve Japon şiir bir hayranıdır.

Sonuç

Karim Masimov, biyografi, milliyet bu makalede sunulmuştur, siyasi arenada canlı üretken bir oyuncu. Nazarbayev kararıyla Eylül 2016'ya yılında başbakanlık görevinden çıkarıldı. MassimoV Kazakistan Cumhuriyeti Milli Güvenlik Komitesi Başkanı, yeni bir yazı aldı.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.