Haber ve ToplumÜnlüler

İşadamı Igor Zyuzin: biyografi, kişisel yaşam ve çalışma

kimin biyografi yakından iş, tanınmış Rus işadamı ile bağlı Zyuzin İgor Vladimiroviç. O yaratıcısı, hissedar ve yönetim kurulu JSC "Mechel" başkanıdır. Bu şirket, kömür büyük üç üreticisinden biridir.

Igor Zyuzin. Biyografi: Eğitim

Zyuzin İgor Vladimiroviç Tula bölgesinde, Klimovsk Mayıs yirmi dokuzuncu ve altmışıncı yıl doğdu. Liseden sonra Maden Mühendisliği Fakültesi Tula Politeknik Enstitüsü'nde kayıtlı. O seksen ikinci yıl dereceyle mezun oldu. Ardından - (seksen beşinci) lisans okulu ve bir yıl sonra onun tezini savundu. 86 yıl, doktora aldı.

Ama durup çalışmalarını sürdürdü vermedi. İgor Kemerovo Kuzbass Politeknik lisede yazışma kursu katıldı. Mezun dan onun 92 yıl ve got ikinci yüksek öğrenim ile ilgili özel "mühendis-ekonomist madencilik."

Onun erken kariyeri

O Kemerovo bölgesinde bulunan Igor Zyuzin Raspadskaya madeninde Kariyerine başladı. Önce dağ ustası aldı. Bir süre sonra, o bölümü ve baş teknoloji uzmanı şefi oldu.

Ama bir kaza sırasında yaşam için Zyuzin engelli yaptı. Bir tasarım ofisinde - Igoryu Vladimirovichu daha sessiz bir çalışma geçmek zorunda kaldı. 1988 ve 1989 yılında orada işçiler tarafından grevler vardı, o da hükümet ve madenciler arasında bir arabulucu haline geldi.

Yol milyarlarca

çok para kazanmak için yeteneği birçok verilir. Başkalarının bu uzun emek başarmak ise sadece bazı insanlar, birkaç ay boyunca milyarderler haline gelir. Ve bunların her biri kendine özgü biyografisi vardır. Igor Zyuzin - girişimci, gençliğinde beri iş yapmaya başlamış. Önce bir meslektaşı Vladimir Iorih sadece satılan kömür ile ve Çelyabinsk fabrikasında satın alınması için para biriktirdim.

şirketin mali tarafı sorumlu Iorih ve Zyuzin - iş görüşmeleri, anlaşmalar ve politika kararları için. Onun önerdiği bitki satın alın. Sonuç olarak, devlet ortağı küçük şirketler kademeli alım ve birleşme olarak büyüyordu. Onlar "Mechel" hisselerini satın almaya başladı.

Ama 2006, şirketi oldu ilgilenen içinde "Rosoboronexport" ve ortakları, her zaman işçi birlikte, paylaşma ortak iş. Kontrol hissesini Zyuzin gitti.

Zyuzin ve iş

O müdür yardımcısı Igor Zyuzin çalıştıkları ilk Raspadskaya madeni, bir Anonim Şirketi'nin dönüştürüldü. "Uglemet" Doksan Dördüncü Igor tarafından tasarlanmıştır. O kömür Raspadskaya için kotanın büyük bir yüzdesini devraldı. Üç artı yıl sonra şirket "Uglemet" zaten "Güney Kuzbass" bir kontrol hissesini vardı. O kok bitki "MMK" verilir.

2002 de alınan kontrolü şirketi "Güney Kuzbass". Ve yakında "Mechel'le" ile birleşme açıkladı. Yani yeni bir şirket - "Çelik grubu".

başkanı olarak görevinde

Gelen doksanıncı yıl Zyuzin İDİ için müdür yardımcısı arasında dış ekonomik faaliyet ve ticaret. Doksan üçte o "Kuzbass" fabrikanın başkanı oldu. 1997 yılında - JSC "Mezhdurechenskugol" Yönetim Kurulu ve doksan dokuzuncu yılın Başkanı "Güney Kuzbass" benzer bir yazı aldı. 2000 İgor haline gelen bir üyesi Konseyi Girişimciler altında Mihail Kasyanov.

Zyuzin İgor Vladimiroviç, "Mechel". Şirketin faaliyetleri

Kurul yöneticileri arasında "Mechel" (Chelyabinsk Metallurgical Plant) Zyuzin geldi Haziran 2001, bitki oluşan genişletilmiş iki yıl sonra. Zyuzin adı "Mechel" ile şirketlerin bitkisel kökenli grubunda yaptı. 2004 tarihinden bu yana o is başkan ait Konseyi başkanları arasında dalı bitki "Çelik grubu". 2006 yılından 2010. "Mechel" CEO olarak görev yaptı. Bir süre sonra o bitkinin dal yönetim kurulu başkanı oldu.

Zyuzin milyarderleri listesini girer

başkanı "Mechel" Igor Zyuzin defalarca gazete ve dergilerde yayınlanan milyarderler listesinde yer aldı. 2008 yılında, onun servet yedi milyar, 770.000.000 dolar olarak tahmin edilmiştir. "Finans" dergisi sıralamasında ise Zyuzin (Rus milyarderler arasında) yirmi beşinci gerçekleşti ve Forbes tarafından derlenen Dünya listeleri, içinde - Yetmiş yedinci. Ancak, durumu büyüdü ve zaten on milyar dolar olarak tahmin.

kok kömürü antitröst hizmet pazarının soruşturma

Temmuz 2008'de, V. V. Putin şirketi "Mechel" nedeniyle metal ve kömür yükselen maliyet, onun CEO'su Zyuzin için iddialarını dile getirdi. Bu noktada Igor hastanede Ama ben, bir cevap alamadım.

tıp merkezine yılında FAS şirketin dallarında dava açt raporlar sonra (cerrahinin bölümünde) Temmuz ayının yirmi üçüncü günü alındı. Bu sadece eleştirmenler Zyuzin Vladimir Putin daha önce de oldu. Anlaşıldığı üzere, şirket içsel değerden yüzde elli daha az fiyatlara yurt dışında hammadde satan oldu. Ve sonuç olarak - Rusya herhangi marjlarını veya vergi almamıştır.

Ardından, borsada birçok ciddi panik, şirket (otuzdan fazla yüzde) keskin bir düşüş yaşadı tırnak. Parasal fonu "Mechel" yaklaşık beş milyar dolar azalmıştır. Ama, yine de, devlet Zyuzin zarar ve aynı kalır edilmeyecektir.

Ağustos 2008'de, Igor Artemyev, Anti-Tekel Teşkilatı başkanı bir doğrulama protokolü "Mechel" şirketi gönderdi. Bu girişimin toplam cirosunun beş yüzde para cezası verildi.

Eylül 2008'de, Dmitry Medvedev ve Nursultan Nazarbayev "Mechel" yeni bir şube açtı. Zyuzin mevcuttu ve bu hükümetle geçmiş farklılıklar yerleşmiş olduğunu kesin olarak söyleyebiliriz yol açtı.

Zyuzin yeni bir şirket kazanır

2009 yılında şirket "Mechel" sahip olduğu gibi arz kömür "Magnitogorsk" durdu ve böylece önemli miktarda borcu vardır. Aynı yılın Şubat ayında Zyuzin ABD kömür şirketi satın aldı. Anlaşma 2008 yılında geri çıkaracağını ve aslen dört milyar dolara onu satın almak için tasarlanmıştı. Ama Zyuzin bir indirim anlaşması başardı. Bunun karşılığında, Amerikalılar şirket hisselerinin bir kısmını aldı.

borçlar

2009 yazında, Igor Zyuzin ABD sahiplik yapısının bir komisyon "Mechel" gösterdi. Bu Kıbrıslı şirketlerinde hisselerinin bir kısmının ortaya çıktı. Üstelik 37,9 yüzde (1.26 milyar ABD doları tutarında) çeşitli krediler verdi.

Kişisel yaşam

onun özel hayatı reklamını olmadığından Zhene Zyuzina çok az Hakkında, bilinmektedir. Onun adı Irina olduğunu. O yıl altmış doğdu. O Doksanlı şirket "Rosgosstrakh-Tula" nin Klimovsk dalında çalıştı. şirketleri Zyuzin hiçbir zaman çalıştı. Son yıllarda - Bir ev kadını.

Sonra evlenecek Irene ve İgor Vladimiroviç doğduğu bir aile iki çocukları. Cyril ilk doğdu. Doğum tarihi - 3 Kasım seksen beş yıl. İki üniversitelerden mezun: öyleler. Plehanov ve Finans Üniversitesi. Sonuç olarak, iki üniversite derecelerini aldı. Ksenia onuncu Nisan 89 yıl doğdu. Ben yurtdışında eğitim. O yaşıyor ve Singapur'da artık çalışıyor.

Devam hanedanı Zyuzin

Eşi onun şirkette çalıştı olmamıştı tanınmış işadamı Zyuzin İgor Vladimiroviç, o çocuklarının iş eklemek karar verdi. Oğlu Kirill önde gelen bir finans uzmanı pozisyonunda 2009 yılında şirket "Mechel" çalışmaya başladı.

2011 yılında, Kirill Neryungri kentinde, Yakutistan'daki nakledildi. Onun görevi Elga kömür yatağının geliştirilmesi üzerinde yoğunlaşmıştır yeni bir proje, geliştirmekti. Sonra Cyril ilk oldu yardımcısı genel müdürü LLC "Elgagkol".

Kızı Xenia da eserler babasının şirketi Singapur şube arasında "Mechel Karbon". Onun misyonu - hiç nezaret şirketin ürünleri sevkiyatı için Asya pazarları.

Igor Zyuzin eşi ve çocukları, hisselerinin onaltı yüzde transfer oldu. Onlar "Metholom" söz ediyoruz. Bu şirketin hisselerinin yüzde doksanından elinde Zyuzin ailesinde. Kirill ve Xenia - tarafından% 33 ve İrina -% 34.

iş sırları Zyuzin

Düzenlerine göre hiç sicil, sahibi arasında "Methol" - artık İgor Zyuzin. "Mechel" Yönetim Kurulu Başkanı olarak, iştiraki içinde% 18.02 hissesini verdi ve şirketin kurucusu ana Zyuzin olduğunu. Sonuç kıymetler methola% 90 sahibi olan ailesi, Mechel "(ana şirket) "Aynı zamanda, hissedarı haline geldi" olmasıdır.

Zyuzin kontrol eden diğer alanlarında da, değişiklikler meydana gelmiştir. Bu is bilinen göre hiç Bölüm Kıbrıs şirket tescil. Zyuzin üç yabancı şirketler (% 10, 36,58 ve% 12,78%) hisse devretti.

Gibi bir sonuç ait transferi ait hisselerinin aile arasında "Mechel" demiştir doğrudan kendi sadece% 51.2. neredeyse yedi milyar kredi gerektiği gibi şirket, oldukça zor durumda bulunur. Zyuzin ailesini hisselerinin biraz daha vermek istiyorsanız nedenle, o bankaların bu eylemleri için izin almak zorunda kalacak.

kredi anlaşmaları neticesinde, onun borcunu aksatmak olabilir, kontrol hissesini azaltılması yasağını kurdu. bir durum olabilir şirketin alacaklıları ile sürdürülen müzakereler sonucunda menkul değersiz Zyuzin aile olunca.

Bir borç dönüşüm varsa, hisse Zyuzin menkul sadece yüzde on olabilir. Bu durumda, o yüzden sorunları çözmek için başka yollar bulmaya çalışırken, onun şirketin kontrolünü kaybeder. Şimdi, Rus bankalara karşı yaptırımlar sırasında dönüşüm ile çok temkinli, ama borç yeniden yapılandırma geçersiz önlem sayılır. Bu durum nasıl sürecek bilinmez, ama zaten her durumda, İgor, o iş yapmak yapabiliyor, göstermiştir, bu nedenle, ilk bakışta oldukça karmaşık görünen bu durumdan bir çıkış yolu bulmak için emin.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.