SağlıkMüstahzarlar

Td aşısı - tetanos ve difteri karşı güvenilir bir engel

Td aşısı - difteri ve tetanoz önlenmesi için uygulanan bir ilaçtır. Birçok BDT ülkelerinde kullanılan bu aşı birleştirilmiştir. Bir çocuk hiçbir kontrendikasyon, kullanımı varsa Genellikle DBT aşısının, ancak daha önce transfer boğmaca Td aşısı durumunda kullanılır. yürütmek için tetanoz önlenmesi ve çocuklarda difteri Td aşısı kullanılan 6 yaş arası ve yetişkinler. Bu difteri bileşeninin düşürülmüş içeriğine sahiptir, Fransız Imovaks D.T.Adyult bir analog olan. Td aşısı Rus üreticiler tarafından üretilen ve yaygın olarak Rusya'da ve BDT ülkelerinde hem kullanılmaktadır.

Td aşısı dört ila altı yaş arasında yapılır. Aşı şu anda yapılmamış ise, altı yıl sonra yapılır aşılama Td. Aşı Td ve Td boğmaca mücadele için bileşenlerdir. Erken çocukluk döneminde çocuk zaten boğmacaya etti, ama yapılmadı zamanlar vardır DTP ile aşılama, o zaman Td toksoid aşılama gereklidir. Bir yıl sonra bir ay aralıklarla ve az iki aşı Gerçekleştirilen.

Zaman DTP ile yeniden aşılama için geldiler ve o anda çocuk zaten boğmacaya hasta olmuştu, o zaman bu bir yıl sonra tekrarlandı DSA, aşılanmaktadır. Ülkemizde fazla 4 yıl ulaşmıştır bir çocuk olarak, boğmacaya karşı aşılama (plana göre) yok.

Bize DT aşısı kullanıldığı önlenmesi için, daha detaylı hastalıkları ele alalım.

difteri

Bu organizmanın genel zehirlenmeye neden olan bulaşıcı bir hastalıktır. Bu fibrinöze Bademciklerin iltihabı, burun, gırtlak ve iltihaplı cilt ve Göz mukozasının oluşur. hastalığı olan bir hastanın, bir temperatür yükselmesinin meydana geldiğinde, kızarıklık ağız ve gri-kirli saldırılar vardır.

Bir kişinin difteri toksik formu hasta ise, başarısızlık diye ikinci gününde ölebilir zamanında tıbbi bakım sağlamak. hastalığı sırasında ortaya çıkan en yaygın komplikasyonlar, sinir sisteminin lezyonlardır. Bu yumuşak damak veya poliradikülonevrit ekstremitelerde bir felç neden olabilir. Buna ek olarak, böbrekler, akciğerler ve kalp (piyelonefrit, gromerulonefrit, miyokardit, akciğer iltihabı) tehlikeli komplikasyonları.

etken Difteri, Difteri basili olduğu, hava damlacıkları teslim, ve patojen toz hafta yaşayabilir. Ayrıca difteri olan kişinin kullandığı nesnelere temas sağlayarak enfeksiyon gelişebilir.

2001 yılından beri ADB aşı kitlesel nedenle bugün bu tehlikeli hastalığın sadece tek ışınını işaretlenmiş, Rusya'da uygulanan ve.

tetanos

Bu, hem de difteri, bulaşıcı hastalık olan kas spazmları nedeniyle meydana insan sinir sisteminin hızlı bir zehirlenme, yoktur.

Hastalığın gelişimi çıkan yara patojeni alır gerçeği ile başlar. İlk işaretler çiğneme kaslarının spazmları görünümü vardır. Daha sonra geri kafa ve tüm bedenin kas spazmları kalanını gelir. Bu nöbetlerin ortaya çıkması bile hava ya gürültü hafif bir dalgalanma, hem de herhangi bir başka faktörler neden olabilir. Hatta modern teknoloji ve tıp bilgisi kullanımı tetanoz hastalığına yakalandı adamın kurtuluşu garanti edemez. ölüm meydana gelmesi olasılığı, genellikle ölüm solunum kaslarının felç nedeniyle ortaya çıkar, yaklaşık 70% 'dir. Bu aşı o kadar alakalı ADS, tetanoz ile mümkün hasta insanları korumak için onun zamanında uygulamadır nedeni budur.

Hastalığın neden olan ajan hemen hemen her yerde kullanılabilir, tetanoz basil vardır. mikroorganizma sporlarının şeklinde birkaç yıldır kalabilir. Yüksek sıcaklıklara karşı çok dayanıklıdır ve iki saat boyunca kolaylıkla 90 derece sıcaklığa kadar dayanırlar. sıcaklık, yaklaşık 115 derece, 20 dakika boyunca bu mikrop izin öldürmek için, kuru buhar, 50 dakika ya da maruz kaynatın.

Tetanoz patojen kendisi onların bağırsaklarında tavşan, keçi, koyun, domuz, at, inek ve yaşamlarına kesinlikle zararsızdır. Tetanoz hasta olan hayvan ya da insan bulaşıcı olmadığı unutulmamalıdır.

Bu hastalığın Enfeksiyon yaralarına veya mukoza zarının geçer. tetanoz üç tipi vardır: travmatik; enflamatuar süreçleri ve kriptojenik tetanos komplike bir (bu durumda, vücutta enfeksiyonun yol yüklü değildir). Bu tetanoz karşı vücudu korumak Bağışıklık Kazandırma.

Iki hastalık sağlığına ama yaşam için sadece bir tehdit olarak cevaplandırılmaktadır açıktır, bu nedenle kendinizi ve enfeksiyondan sevdiklerinize korumak için mümkün olan her şeyi yapmalıyız! tüm öngörmek mümkün değildir çünkü Ama, hastalık (vücuda mikrop bile penetrasyon) gelişebilir veya başka çok kolay bir şekilde hareket etmesine izin izin vermeyecektir aşı (ADS ve ADSM dahil) önleyici aşı, imdadına için.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.