Gıda ve içecekYemek tarifleri

Evde uskumru turşu nasıl

İlk bakışta göründüğü gibi marinate uskumru kadar zor değildir. Sonuçta, taze yağlı balık ve bazı kokulu baharat satın almak için gereklidir. Ev yapımı yemekler çok daha lezzetli ve çok sık hafifçe kullanın ürünü bozan hırsız analog, daha sağlıklı olduklarını özellikle dikkat çekicidir.

Evde uskumru turşu nasıl

Gerekli malzemeler:

  • soğan tatlı çeşitleri (mor) - 2 adet;.
  • Taze uskumru yağı (taze dondurulmuş olabilir) - 2-3 adettir. (Aile bireylerinin sayısına bağlı olarak);
  • iyotlu tuzu küçük - 2 yk. l.;
  • % Sirke 6. - 2 çorba kaşığı. l.;
  • zeytin yağı - 30-35 mi;
  • şeker kum - biraz;
  • baharatlar, balık için özel olarak tasarlanmış - irade ve tat olarak;
  • arıtılmış içme suyu - ½ L;.
  • lavrushki yaprak - 3-4 adet.

Balık ürünün işlenmesi

uskumru marine önce, taze veya dondurulmuş formu satın alınmalıdır. Bundan sonra, balık hafifçe (gerekirse) çözülmüş gerektirir ve ardından iyice bütün iç organlar, yüzgeçleri, kuyruk ve baş temizlenmelidir. Bundan başka muamele edilmiş ve dikkatli bir şekilde yıkanmıştır ürün, 2.5 cm'den daha kalın dilimler biftek parçalamak ve derin emaye tabak koymak için.

marine hazırlanması Süreci

Turşu uskumru 0.5 lt ve iyotlu tuzu 2 büyük kaşık arasında bir miktarda Sıradan bir su ile önerilir. Her iki ürün bir kapta bağlanıp toplu baharat tamamen eritilir, böylece iyice karıştırın edilmelidir. İstenirse, marine balık için amaçlanan diğer baharatları ekleyebilirsiniz.

marine süreci

Hazır tuzlu sıvı boşaltılıp gereklidir bir emaye kase, uskumru parçaları daha önce atılmıştır. Bundan sonra, balık kendisine 3-4 yaprak defne ekleyerek iyice karışmış eller olmalıdır. Ayrıca, ürünün üzerine herhangi bir ağırlık koymak için bir plaka koymak için tavsiye edilir. Bu pozisyonda balık bir veya iki gün ve (az) bir buçuk gün içinde salamura gerekmektedir.

Balık yakıt ikmali için hazırlama yöntemi

Çabuk, uskumru turşusu çok daha lezzetli ve lezzetli, daha da özel bir pansuman yapmak için eğer. Bu, tatlı mor soğan almak kabuğu, sonra kalın halkalar halinde kesilmiş ve bir seramik kap içinde koymak onları soymak gerektirir. Sonra, onlara şeker, iyotlu tuz ve herhangi bir baharat biraz ekleyerek, zeytinyağı ve sirke karıştırın. Bundan sonra, (sıvı olmadan) hazır turşu balık soğan koymak gerekir ve tam yağlı sosu üstüne dökün. bir kaşıkla hafifçe aromalı ürünü karıştırın, güvenle yemeğe beslenebilir.

Doğru Serve

Yukarıda sunulan Uskumru Salamura fotoğrafı, yuvarlak haşlanmış veya fırınlanmış patates ile soğutulmuş akşam yemeği için servis. Ayrıca, böyle bir lezzetli meze taze çörekler, taze otlar (dereotu, maydanoz) ve oklar pırasa göndermek için gereklidir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.