Gıda ve içecekYemek tarifleri

Manta: düşündüğünüzden daha bir tarif daha kolay

Manty - geleneksel oryantal mutfağı. Belirli bir düzenlemede, farklı isimler altında, Rusya ve diğerleri güney ve doğu neredeyse tüm halkların mutfaklarda olduğu, ancak bunların hepsi özü biridir - ince sarılır mayasız hamur sulu , kıyma buğulama. Bu ürünlerin kombinasyonu daha sulu ve lezzetli - ve pişirme teknikleri bu tür mantı gibi su yemekler, haşlanmış onları farklı tat yapar. Manta, bir tarif , binlerce yıldır bilinmektedir yağlı et, genellikle kuzu, ancak diğer durumlarda, izin ve hatta domuz ve sığır etinden hazırlanan. Sadece sığır eti durumunda, almaya domuz yağı veya domuz yağı ve yağsız sığır eti ile birlikte bir kıyma makinesi ile bükmek için daha iyidir. bu çok önemli - Et o çanak okulu ortaya çıktı temin etmek için gerekli olduğu için kalın olmak zorunda.

Bu durumda, seçilen et uzun parçalar halinde tahıl boyunca kesilmeli ve hafif, daha sonra küçük parçalar halinde kesmek dondurularak. Ayrıca çok önemli - kıyma köfte kıyma köfte temelde farklıdır. az veya kadar ve en et - Ayrıca ette Juicy köfte Get soğan bir sürü eklemek için gereklidir. Bazı insanlar için hazır reçete ışınları, manta benzer Çin yemekleri bazen anımsatır hamur işi: Orada soğan ile birlikte eklenmiş ve su lahana kaynar ile haşlanmış doğranır. Bu büyük bulmak sadece onları çok sulu hale, aynı zamanda lahana pişirme kullanıldığını anlamak imkansız olduğu bir çok sıradışı bir tat verir. et ve sebze oranı aynı kalır - yaklaşık 1: 1 arasındadır. lahana ilave edilmesini gerektirir tarifi hangi bir kural, böyle manta, gibi, sarımsak ekleyin, ancak reçete köfte bulunmayan daha sık öyle. Onlar da farklı bir şekle sahip olabilir ve başka türlü denir, ancak temel kavram aynıdır. Böyle karabiber, kimyon ve geleneksel elbiseler kullanılan bazen otlar olarak baharatlar.

manto üzerinde hamur tarifi de bazı durumlarda farklı olabilir. Geleneksel olarak iki veya üç yumurta yapılır. Su ve un Cam - genellikle, iki bardak alacak miktarı. Bazen köfte için hamur sütün üzerinde pişirilir ve genellikle herhangi bir sıvı katkısı olmadan hiç yapılır: Daha yoğun ve elastik çıkıyor bu durumda, ama daha kötüsü kalıplı, ancak daha büyük ölçüde köfte pişirme sonra bozulmadan kalır ve garanti eder lezzetli et suyu içlerinde bıraktı. Ayrıca bazı yumurta ve un oluşan test, köfte dondurulmuş olması gerekiyordu durumunda mükemmeldir. Bu durumda bu yana en az iki katı sürece pişirin gerekir. köfte için hamur uzun bir süre, yaklaşık 20 dakika yoğuruldu ve daha sonra Yatmalıyım aynı miktarda bir sıvıda ıslatılır una ve daha esnek hale gelmiştir.

köfte yapmak: Sonra, en zor soruyu düşünün. Onların ilk bakışta görünen yıldırıcı, şekil aslında çok basit yapılır. 50 gram civarında bir yerde, küçük bir alın ve test parçası 1-2 milimetre kalınlığa haddelenir ve dairenin çapı yaklaşık 12 cm olmalıdır. ortanoktasının anda iyi bir slayt ile bir çorba kaşığı yerleştirilir etin böyle miktar dışarı atılır. dairenin Sonraki taban tabana zıt kısımları, orta et üzerinde zaschipyvaem ve aynı zamanda geriye kalan kenarları ile yapılır. Bu, orta sızdırmaz dikdörtgen zarfın olduğu gibi, döner. Onun köşeleri aynı zamanda birbirleriyle çiftler halinde bağlanır ve hazır geleneksel formların manto edilir. Bazı düzenlemelerde, örneğin, duruş olarak adlandırılan bir şekilde biraz farklıdır: orta kıvrımlar zaschipyvaem hamur ve küçük bir delik bu arada, yapıldıkları ve sarımsak edilir ortadan bırakılmakta ve.

Haşlanmış köfte, uzun kıyılmış et ile yapılan olanlar daha birkaç dakika kıyılmış et içeren yemek pişirme tarifi. ateşin en yüksek manto nolu levhanın monte geleneksel benmari, yaklaşık 7 dakika kaynatılır ve et kıyılmış - 10-15. Elektrikli benmari sürecinde bazen bir saat, hatta saate kadar kuvvetli sıkılabilir. Dondurulmuş köfte sürece her zamanki gibi iki kat ihtiyaç pişirin. Suda Eğer baharatlar ekleyebilirsiniz - Bu hassas bir koku verecektir. Isteklilik köfte sol delikten görünür olacaktır suyu şeffaflığı, kontrol edebilirsiniz.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.