Bilgisayarlar

Küresel bilgisayar ağı

Bilgisayar ağı - Onları veri alışverişi sağlayan bir arada birçok bilgisayar birliği başka bir şey değildir. Küresel ağ onlar dünyadan kullanıcılara kapak diyoruz. sivilin ilk bilgisayar ağları ABD'de ortaya unutmayın. Fakat birkaç kişi bu teknolojinin çok ilke ilk SSCB'de kullanıldığını biliyoruz ve bu nedenle ilk füze savunma sisteminin uzun zaman önce oluşturuldu.

Bugün, oldukça geniş bir ağ sınıflandırma yoktur. Seçkin, küresel, bölgesel ve yerel bilgisayar ağlarının mekansal dağılımına göre. Küresel bilgisayar ağı ağlar, örneğin, devlet veya birkaç devletlerin topraklarında küresel bulunduğu interneti. LAN metrekarelik onlarca kadar bir alanı kapsayacak ve bölgesel - bölge veya şehirde bulunan bir ağdır.

Ancak, ağların sınıflandırılması iki anahtar terim - şudur: WAN ve LAN.

WideAreaNetwork (WAN) - küresel bilgisayar ağları, yerel alan ağları ve diğer telekomünikasyon cihazları ve ağları içeren büyük alanları kapsayan.

LocalAreaNetwork (LAN) - servis sağlayıcıları üzerindeki yayınlanmadan önce ayrı altyapıya sahip Ethernet,. açıklamak mümkün oldukça aynı dönem «LAN» ve küçük ofis ağı ve birkaç yüz dönümlük bir alanı kaplamaktadır büyük bitki ağı.

En eski küresel ağı internettir. Uzak bilgisayarlara bağlanmak için farklı yollar ve bilgi kaynaklarının ve dağıtılmış hizmetlerin genel kullanımını sağlar.

Başlangıçta, güçlü bilgisayarlara erişim birden çok uzak terminaller ve bilgisayarların problem çözme yapan küresel bilgisayar ağları, ev sahibi-s çağırdı. Bu bağlantılar anahtarsız veya yoluyla yapılırsa anahtarlamalı kanallar üzerinde çalışan, örneğin, telefon ağı veya özel uydu veri ağları üzerinden X.25 iletişim kuralı.

Böyle ağlar özel bir telekomünikasyon programlarını çalıştıran bir modem kullanmak bağlanmak için COMIT tipi, PROCOM, BITcom, MITEZ ve diğerleri. Yönetilen OS, MS-DOS, onlar bağlanmış olduğu için bilgisayar ile bilgi alışverişinde bulunacaklardır.

Aynı küresel bir ağ oluşturmak açıklamak oldukça zor değildir. Küresel ağ yerel ağlardır hücrelerden oluşur. Buna karşılık LAN küçük ağlar ve tek tek bilgisayarlara oluşur. İşte çok katlı bir hiyerarşi ve ağı inşası mümkün kılar. Buna ek olarak, ağ üzerindeki her aygıtın kendi IP adresi veya benzersiz bir tanımlayıcı olmalıdır.

Günümüzde gittikçe daha az küresel bilgisayar ağında tek bilgisayarları kullandı. Temelde, - ev PC'ler. Çoğunlukla, yerel içine dahil edilen aboneler şebeke bilgisayarlardır , alan ağları çeşitli yerel alan ağları daha iyi etkileşim sağlamak amacıyla, bu nedenle çoğu uzman seçenekleri göz önünde. Bu durumda tam tersi uzaktan uzak bir bilgisayar için yerel ağ içinde herhangi bir bilgisayar ile bir bağlantı sağlar veya için gereklidir. Son seçenek ev ve kişisel bilgisayarların sayısı olarak çok önemlidir.

Şimdi anahtarlama merkezleri X.25 ağlarda içindir kullanmak özel cihazlar Telenet-üretim şirketleri, Ericsson, Siemens ağ donanımları, Alcatel en ve böylece, iyi, bir TCP için / IP ağları kullanmak yönlendiriciler ve Cisco Decnis firmaları gibi. Ancak, teknoloji durmuyor ve gelecekte artık neredeyse herkesin yaşamları üzerinde büyük bir etkisi vardır küresel ağının daha da verimli organizasyon göreceksiniz olasıdır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.