Gıda ve içecekYemek tarifleri

Yoğunlaştırılmış süt ile Basit kek tarifi "Prag"

Birçok mutfak ürünleri kendi geçmişi var. "Prague" kek, aşağıda tarif edilecek olan yoğunlaştırılmış süt ile adım tarifi bir adım, istisna değildir. O ilk dolayı pişirme V. Guralnikovu için Sovyet döneminde ortaya çıktı. kek adı o günlerde moda onuruna oldu Restoran "Prag" Sovyet halkı arasında ve çok hızlı bir şekilde kazandı popülerlik. Orada patenti alınmış olmasına rağmen, katı durum standartlarına uygun kek üretmektedir. Bu zaten Çek Cumhuriyeti'nde benzer bir şekerleme olduğunu olmasından kaynaklanmaktadır. B. Gural'nik deneyimlerini paylaşmak başkentine geldi Çekoslovak şeflerden öğrenmiştim. Ancak, gerçek aşçı kek "Prag" Sovyet şef bir çikolatalı kek ve buzlanma ödünç orijinal basitleştirilmiş bir sürümünü icat yüzden (yoğunlaştırılmış süt ile tarifi aşağıda açıklanmıştır), bu çok zordu.

Guralnikova gelen "Prag" kek

yoğunlaştırılmış süt ile kek, "Prag" için orijinal tarifi - uygulanması kolay değil, ama sonuç lezzetlidir. Şekerleme ile sulanan emprenye ve krem oluşur çikolata fondan sünger kek. Konsantre süt (yukarıdaki resim) ile Bazı ev kadınları kek tarifi "Prag" biraz erimiş çikolata zamanki tatlı sır yerine değiştirilir.

Pişirme bisküvi pasta

pandispanya için Malzemeler:

 • Yumurta - 6 adet,.
 • Kakao - 35 g;
 • Şeker - 150 g;
 • yumuşak tereyağı - 45 g;
 • unu - 115 g

yoğunlaştırılmış süt ile Reçete Kek "Prag" dikkat gerektirir. Örneğin, bir iyi bisküvi elde etmek için, ürün dikkatle üzerinden gereklerini ve arzu edilen bir sıcaklığa sahip olmak zorundadırlar. kek hazırlanması için, ilk olarak dikkatlice sarı ve beyazlarını bölün. Bundan başka, yarı şeker ölçülü ve yumurta sarısı, oda sıcaklığında karıştırılır. Bu aydınlatmak ve hacimdeki artış kadar elde edilen karışım, bir karıştırıcı ile çırpılır. Sonra hepsi proteinleri uyuyor. Soğutulmuş alınması tavsiye edilir. Proteinler yavaş yavaş hızını artırarak, asgari güç çırpma başlar. Eğer köpük gördüğünde, yavaş yavaş başlamak fırçalamak devam ederken şekeri ekleyin. Kitle beyaz ve yoğun hale geldiğinde - proteinler hazır.

Ayrı kase elenmiş un olarak, kakao ilave edilir ve iyice karıştırılır. Daha sonra, protein kütle sarısı ile karıştırılır ve kademeli kuru çikolata karışımı getirmiştir. Yavaşça karıştırın. Tereyağı eritilmiş, sonra soğutuldu ve bisküvi bir karışımına ilave edildi. 200 ° C irmik veya un serpilir yağlanmış pişirme teneke kutusunun ısıtmak için fırın koyun. Hamur o seviyeye döküldü ve yarım saat fırında göndermek edilir. zamanın ilk yarısı fırın açmak için daha iyi değil. Aksi takdirde, bisküvi düşmenize neden olabilir.

Pişirme krema

kek pişirilir iken, krem hazırlayabilirsiniz.

maddeler:

 • yoğunlaştırılmış süt - 150 mi;
 • Su - 25 mi;
 • Yumurta - 1 adet;.
 • Yumuşak tereyağı - 1 paket;
 • Kakao - 10 g;
 • vanilin.

Yumurta sarısı, su ile bir araya getirilmiş ve hafifçe fırçalamak fırçalamak edilir. Sonra döküldü konsantre süt ve üniform hale gelinceye kadar karıştırılmıştır. Elde edilen karışım kalın kadar düzenli olarak karıştırıldı, bir su banyosu ve kaynama konulmuştur. Bitmiş kütle soğutulur. Bu arada, yumuşak tereyağı vanilya şekeri ile çırpılmış. Bu yüzden "öldürmek için değil" yağ olarak dikkatle yapılmalıdır. Bu durumda, bu, bir su banyosu içerisinde ısıtıldı buzdolabında soğutuldu ve yeniden fırçalamak edilir. Bitmiş yağ karışımı, yumurta sarısı ile birlikte iyice karıştırılır ve ilave kakao homojen olana kadar karıştırılır. Kesinlikle kakao dağılmamış topaklar sola mikser kullanabilirsiniz.

bir pasta Form

Kek "Prag" (krem olmadan yoğunlaştırılmış süt ile tarifi) onu bağlamak ve tatlı pişirmek için kalır, neredeyse hazır. Eh soğutulmuş pandispanya 3 kek halinde kesilmiş ve her ostyvshim krem yağlayın. En pasta herhangi meyve reçeli kapak ve fondan döktü.

tatlı çikolata hazırlamak için mikrodalga fırına veya düşük ateşte eridi. Daha sonra, yumurta yavaşça karıştırıldı ve pudra şekeri (yaklaşık 100-150 gr) içine ilave edildi. Karışım, bir karıştırıcı ile çırpılır. Sonuç olarak, parlak bir gölge ile kalın bir çikolata kütlesi de. Onun sıcak reçel üzerinde uyguladı. Tüm Pasta "Prag" (krem olmadan yoğunlaştırılmış süt ile tarifi) misafirler için servis edilebilir. Ancak, bazı ekşi krema ilavesi ile aynı kek yüzden hostes fırın tercih ederim.

yoğunlaştırılmış süt ve ekşi krema ile Reçete Kek "Prag"

Bu pasta sürümü tadı bir öncekinden daha kötü olduğunu ve daha kolay büyüklük mertebesine hazırlanıyor. İlk olarak, bir bisküvi hazırlayın.

için Ürünler sünger kek :

 • Yumurta - 2 adet;.
 • Ham yoğunlaştırılmış süt - banka 1/2;
 • Şeker - 100 g;
 • az yağlı ekşi krema - 1/2 st;.
 • Kakao - 30 g;
 • Soda - 10 g;
 • unu - 200 g

Beyazlar ve sarısı, derin bir tanka yerleştirilen şeker ekleyip en az 10 dakika boyunca mikser çırpılmış edildi. Bu süre boyunca, kitle hafif ve yükselişi çarpı ekşi krema ile söndürülür ve bir kaseye dökün 3. Soda olur. Bunun üzerine, yoğunlaştırılmış süt koymak karıştırıldı ve un ve kakao serpilmiştir. Yoğurun bisküvi hamuru. Herhangi yağ ile çanak gres Kabartma, hamur yayılır. Bunlar 45 dakika boyunca 180 ° C Bake ısıtmadan, soğuk fırına ve bunlar arasında.

Başka bir krem tarifi

Soğutulan pandispanya çeşitli parçalar halinde kesilmiş ve krem sürülür. yoğunlaştırılmış süt ile Basit kek tarifi "Prag" ve daha az karmaşık krem gerektirir. Hazırlanması için yarım bankalar ve sütlü kakao 30 g ile karıştırılır yumuşak tereyağı paketi. Bu kütle ve tekrar kat atma kek. ezilmiş sır çikolata için, süt kaşık bir çift ekleyebilir ve kısık ateşte eritin. Elde edilen kütle kek üst dökün. yoğunlaştırılmış süt ile ev yapımı kek tarifi "Prague" birkaç saat emmek için ürün elde önerilir.

Afiyet olsun!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.