FormasyonDiller

Okul programı. Noktalama - bu ...

Kelime "noktalama" Latince bize geliyor. Tam anlamıyla punktumu - "noktası." Noktalama - inceleyen bir sistem noktalama işaretleri ve önerilerin da performanslarıyla koşulları. onu kullanmanın gerçekten gerekli mi? Anlamak ve BİLGİLERİ alfabe ve yazma becerileri biraz bilgi iletmektir?

genel bakış

sesleri anlam Mektuplar, kelimeler oluşturulur. Onların sayesinde, insanların iletişim. Ama belirli bir sırayla kelimelerin bazen yetersiz duymuş Telaffuz anlamak için. Konuşan, insanlar artık, yükselterek şimdi tonu düşürücü, farklı intonations kullanırlar. Bu nedenle, dinleyici söyledi odaklanır. kelime ya da bunların bireysel gruplar arasında farklı uzunluklarda aralıkları kullanılabilir. onlar anlam belli gölge öneri vermek çünkü tüm bunları, yapamaz olmadan. Sesinizle konuşan duraklamalar düzgün bilgi muhatap iletebilirsiniz. Ve nasıl, örneğin, mesaj yazar kişiye tüm yapmalı? bu nedir onların tutum sunmak yetkin yazılı olarak mı? Nasıl göstermek ve duyguları ifade etmek için? İşte bu noktalama yardımcı olacaktır. Bu mektup entonasyonunu tanımanıza yardımcı araçtır.

değer

yazım noktalama eşit - Herhangi bir dilin bir grafik sisteminin gerekli bir parçasıdır. Farklı noktalama işaretlerinin doğru ayara bilgisi yetkili yazıma kadar gereklidir. Bu olmadan, metnin içeriğinin doğruluğu ve bütünlüğü olacaktır. okumak ve doğru olarak sunulan bilgileri değerlendirildi anlaşılacaktır herkese ne alır? Bunu yapmak için, noktalama ayar kurallar kümesi ulusal dilde yüklemeniz gerekir. Bu nedenle, kullanım durumunu farklı milletlerden bir mektupta, aynı grafik görüntü olabilir, ama onun değerine göre farklılık gösterir ve. Ama önemli olan bu değil. Aynı dilin temsilcileri ve noktalama işaretiyle belirlenmesinin önemini anlamaları önemlidir.

özellik

Rus noktalama dar ve geniş anlamda görülebilir. İlk durumda biz temel noktalama bahsediyoruz. Herkes herhangi teklifin sonunda noktaya koymak olduğunu bilir. sorgulayıcı tonlama aktarmak için duygusal renklendirme ifadesi bir soru ya da ihtiyaç ünlem işaretleri, üç nokta. Bu cümlenin sonunu. Bazen sözdizimi parçası virgül, noktalı virgül, çizgi, nokta ile birbirinden ayrılır. Bunlar alamet "demek" cümlesi denir. Vurgu parçası karmaşık cümle yapıları elemanlarının çift (kesik çizgiler ve virgül), parantez ve tırnak vasıtasıyla mümkündür. Bu boşaltım işaretleri eşleştirilmiş. Toplamda on iki vardır. okuryazar yazı ve öğrenci doğru olarak anlamak için bunların her ayar durumu hakkında bilmemiz gerekir.

Geniş noktalama işaretlerini telaffuz - metnin mekansal organizasyonunun yol. Burada girinti, boşluk, yıldız ve diğer işaretler bölünmesi bahsedebiliriz. onlarla eğitim sürecinin tabii da, öğrencilerine gerekir. Bu tamamen tasarım ve metnin inşaat kurallarını anlamak gereklidir. noktalama kurallarına en eksiksiz ve ayrıntılı açıklamada 7 sınıftan sonra çocukların tanıtılmaktadır. Bundan önce onlar noktalama işareti sadece dağınık ilkelerini almıştı. 8. Sınıf noktalama işaretleri yapımların sisteminin daha derinlemesine çalışmasını sağlar. Metnin grafik öğelerini kullanarak yapının özelliği sözdizimsel birimini ve onun tonlama geçirilir yazma, parçalara ayrılır anlaşılmasıdır.

noktalama testi için

özel bilgisayar görevleri yardımıyla, bu alandaki bilgi düzeyini kontrol edebilirsiniz. Test en yaygın hatalardan nedenleri gösterecektir gösterir. uygulama ve doğrulama görevleri sonra sunulacak önerileri, gelecekte eksiklikleri önlemeye yardımcı. Bu sistem lise öğrencileri, üniversiteye girecek ve Rus dilinin öğretmenler, hem de kimin insanlara kullanılabilir işgal kendi okuryazarlık büyüme ile bağlantılı ve diğerleri test edilir.

geçmişten

Rus noktalama oluşumu 19. yüzyılın başında vardı. Genel olarak, diğer Avrupa dillerinde noktalama işaretleri kurallarının formülasyonuna benzerdi. Ama noktalama bugüne kadar geçmiş yüzyıllarda farklıdır. Antik Rus yılında kelime ve cümleler birbirinden ayrılmaz. işlerinde Scribes noktalı çapraz dalgalı bir çizgi gibi işaretler kullanılır. yazılı Bir süre sonra kolon, parantez, çıkmaya başlayacak soru işareti. tipografik durumda giriş etkilenecek sistemin daha da geliştirilmesi. 19. yüzyılın sadece başlangıç, her kullanım için sağ ve biri temel kavramlarını güçlendirme modern Rus edebi dili, oluşturulan zaman noktalama işaretleri. Aynı zamanda gramer bilim M. V. Lomonosov tanınmış temsilcisi yaptığı anıtsal çalışmalarını başlar: o "Rus Dilbilgisi" (1755) oluşturur. eserinde Bu adam bir bilim olarak Rus noktalama yol açtı.

bilim adamları

Onun öğrenci Lomonosov Moskova Üniversitesi'nde profesör, A. A. Barsov çalışmalarını sürdürdü. Açıkça, doğru ve açık bir şekilde bilimsel çalışmalarında Rus noktalama kurallarını yola çıktı. Ama onun "Dilbilgisi" sadece el yazması şeklinde bize ulaşmıştır. adlı kitabında "Rus yazım" in Akademisyen J. K. Groth sağlanan noktalama hakkında en düzenli ve sistematik bilgiler. Uzun yıllar boyunca ben tarih ve dilin oluşumunu ve bireysel bölümleri okudu. Bu kitap - Ülkemizde ilk yazım ve noktalama kurallar kümesi. Groth çok iyi 1917 öncesinde yirmi sürümleri dayanmış olduğu bilinmektedir çalışır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.