Gıda ve içecekYemek tarifleri

Evde SAMSA'da hazırlanması. Samsa Özbek. Bir tabakalı SAMSA

Samsa - Doğu ve Orta Asya, Akdeniz ve Afrika halklarının geleneksel bir yemek. Görünüşte içeride doldurma ile pasta genelge, üçgen ya da kare şeklini andırır. yemeklerin hazırlanması çeşitli varyasyonları vardır. Özellikle Özbekistan'da Orta Asya'da, samosa'nın Tandır münhasıran hazırladı. Ama evde olduğu gibi çok zor bir elektrik veya gaz fırınında bu lezzetli yemeği pişirmek için hostes adapte olun. o turta hızlı puf böreği karıştırma gelen, pişirme SAMSA meydana hangi sırayla yani Hakkında, bu makalede ele alınacaktır. İşte Topingler farklı türde yemekler az tarifleri vardır.

Özellikle pişirme: için Puf böreği samosas

Samsa münhasıran hazırlanan mayasız hamur mantısı hemen hemen aynı, su içinde. yumurta eklenerek karıştırma ve onsuz olarak bunun için birkaç tarif var. Geleneksel Özbekçe Samsa hızlı bir puf böreği hazırlanan. Böyle kekler bile bile fotoğrafta açıkça görünür fırıncılar, sonra katman tutan tek.

Fast food lapa lapa hamur SAMSA'da için aşağıdaki sırayla yapılır:

  1. Hamur ravioli için daha dik olduğunu. Bunun için, (1/2 h. kaşık), su ve tuz, bir cam kapta kombine etmek gereklidir. El hamurun kıvamını yoğurma, yavaş yavaş unu ekleyin. Hazırlanan hamur buzdolabında 30 dakika göndermek.
  2. Soğutulan hamur ince bir tabaka halinde bir merdane ile sarılır. Rulo masaya, gerekirse podsypaya ununu uzun sürüyor. tiner hamur, daha katmanlı samsa irade dışarı dönecek.
  3. hamur ince bir tabaka bir mutfak bitkisel ya da eritilmiş tereyağı veya margarin kullanarak bir fırça ile yağlanmış. Bundan sonra, tabaka, bir dar boru içine rulo. Sonra küçük parçalar halinde kesilmiş ve birkaç saat (en az iki) için buzdolabında göndermek edilebilir.
  4. Belirli bir süre sonra gereken her bir tüp buzdolabından almak ve 2-3 cm kalınlığında parçalar halinde kesilir. Daha sonra, her bir elde edilen kesik parça orta daha kenarları odaklama, ince silindir daha sonra, ayarlanmış elini düzleştirmek ve gereklidir. Yatak hemen haddeleme sonra fark olacak.

samsy doldurulması için seçenekler

samosas dolgu malzemesi çok çeşitli kullanılabilir. Çoğu zaman bu soğan ve koyun kuyruk yağı ile kıyılmış kuzu yapılmış Orta Asya yemektir. Bu arada doldurma eti için samsy hazırlık sınırlı değildir. az lezzetli değil o kümes hayvanı eti, kabak, patates, peynir ve tuz m elde edilir. masa somsa sirke ve domates, sarımsak sosu ve yeşillik ile servis G. belirleyin.

geleneksel tarifi etli samosas Tandır

Bu samosa'nın Tandır özel hazırlanan. , Tandır ateşi alevlendirecek geçin yapabilirsiniz hemen hemen yoğrulur hamur buzdolabına gider. En iyi ısı asma ve çekirdekli meyve ağaçları verir. odun yakar yaparken, dolgu yapabilirsiniz.

Taze yerine dondurulmuş kuzu (500 g) elde Özbekçe Geleneksel somsa. Bu amaçla, et yay ile birlikte (2 adet). kesilir koyun ve domuz yağı (50 g) çok küçüktür. Sonra kıyma tuz ve biber ile tat ekleyerek, ellerini yoğrulur. dolgu oldukça kuru elde edilirse, bir miktar su (2 çorba kaşığı. kaşık) ile tepesinde. Tandır ahşap tamamen içinden yanık ve sadece ateş olacak, ürünün oluşumunu başlatmak.

Tüp nefes Daha sonra hamur dairesel kek halinde haddelenir her biri parçalar halinde kesilir. Bu pasta dolgu çay kaşığı yatırılır ve kenarları zaschipyvaem. Şimdi her oluşturulan eşya, bu tarafta su ile nemlendirilir ve tandırdan duvarları ve buraya yapışır. Tüm kek hazır olacak sonra tandır kapağı kapatılır. Samsa kahverengi oluncaya kadar bir kaç dakika pişirilir. Evde Tandoor değiştirin 250 derecede fırına önceden ısıtılmış olabilir.

Bitmiş puf böreği evde Samsy tarifi

Evde hızlı pişirme samosas için genellikle mayasız hazır puf böreği kullanılmaktadır. Bu arada, bu durumda köftesi de çok lezzetli söndürmeye.

bu tarifi SAMSA hamur tabaka için olduğu gibi, ince haddelenmiş ve tüp devirdi. Daha sonra, bir gözleme haddelenir her biri parçalar halinde kesilir. kek merkezinde doldurma yaymak ve ürünün istenen şekil oluşturur. Pasta pişirme süresi doldurma türüne bağlıdır. kuzu Samsa 180 derece sonra zaman aynı miktarda 210 ° C'de yaklaşık 15 dakika hazırlanır ve edilir. Daha hızlı pişmiş Topingler diğer türleri ile Samsa.

tavuk Samsa

Hiçbir az lezzetli samosa'nın kümes hayvanları, özellikle tavuk elde. doldurma hazırlamak için bunları kaldırmak ve yağ bırakmak kalça gibi karkas, ve zımpara kağıdı daha yağlı kısmını kullanılması önerilir. Ama fileto doldurma az veya hiç suyu ile çok kurudur.

samsa tavuk pişirmek önce, testi belirlemek gerekir. Bağımsız bir şekilde, yukarıdaki tarife göre yoğurmak bir üçüncü uygulamasına hazır nefes pasta veya çare satın almak mümkündür. Bu durumda, bunların soğuk yağı, buzlu su (100 g), ve bunların tuzları, yanlış Kneaded puf pasta unu (250 gr). hamur ürününün oluşturulmasından önce yarım saat boyunca buzdolabında emmek gerekir. Bu zamanda, dolgu, et (700 gr), soğan kesme uyluk (2 adet). Ve tuzlarını hazırlanır.

Soğutulan hamur, iki bölüme ayrılır, ve daha sonra, her biri 7 dilimler halinde kesildi. oklava ile bu silindirlerin her biri, daha sonra merkezi doldurma yayıldı ve bir üçgen oluşturacak şekilde kenarları tutkal. Oluşmuş makaleler tava dikiş yağlanmış sarısını susam serpilir ve 200 derecede yarım saat fırında gönderilen üzerine yerleştirilir.

kabak tarifi samsa

kabak Hamur pişirme samsa, sen puf dahil olmak üzere herhangi tatlı su kullanabilirsiniz. kabak, bir kaba rende sürülür ve soğan, şeker, tuz ve biber bitkisel yağda kızartılır: Dolgu aşağıdaki gibi hazırlanır. yumuşayıncaya kadar bir tava kavurduktan Sebzeler, düzenlenmiş baharat sayısı tatmaya iken.

Katmanlı somsa kabak kızarana kadar 20 dakika pişirilir. Damakta, eşit derecede iyi çay için uygundur, ve sütlü içecekler fermente edilir.

Lezzetli samosas ve peynir Pişirme

Çok lezzetli samosa'nın en ince elde edilir Yufka tuzlu peynir dolgulu. Sen Suluguni peynir çeşidi, mozzarella, peynir ya da başka bir peynir kullanabilirsiniz. Çok yumuşak tadı Eğer onun küçük dosolit olacak kadar görünüyor.

Preparasyon samsy bir yaklaşık 7 cm genişlik ve uzunluk 25-30 cm şeritler halinde hamur kesme ile başlar. Bu, çok ince olan tek bir ürün hemen iki test şeridi kullanılacak oluşturmak üzere yana. Ham yumurta ile karıştırılır rendelenmiş Suluguni peynir çeşidi şeklinde doldurma, bir üçgen şeklinde bir bant kenar üzerine yayıldı. Tam da bu şekil oluşturacak şekilde Sonra peynir şekilde kenarı ile sarılır. Bu şekilde bir puf samsa üçgen şekline kadar uzun gerek sarın. Hazırlanan ürün bir pişirme yağlanan sarısı susam serpilir ve 190 derecede 30 dakika boyunca fırına gönderilen yerleştirilir.

patates ile Samsa

İkinci seçenek samosas hazırlanmasıdır - patates. patates püresi içine ihale ve püre kadar kaynatılır doldurma hazırlamak. Aynı zamanda, tereyağında soğan kızartma ve patates ekleyin. Tuz ve biber ekleyin.

Evde Reçete samosas patates Mayasız hamur herhangi kullanımını gerektirir. Ama hepsinden önemlisi puf böreği pişirmeye yemektir.

Lezzetli samosas pişirme Sırları

Aşçı samsa hızlı puf böreği kullanılması çok kolaydır. Aşağıdaki öneriler dikkate alarak, tarifleri pişirme sadık yeter:

  1. Dolum olursa olsun et, peynir veya sebze hazırlanıyor bakılmaksızın, sulu olmalıdır. o karıştırma sürecinde biraz su veya tereyağı ilave edilmesi tavsiye edilir nedeni budur.
  2. Hamurun kenarları iyice bağlanmış olduğundan emin olmak için önemlidir. Aksi takdirde, ürünün bütün suyu döküldü.
  3. Aksi takdirde çok kuru olacak, 200 derecenin altında bir sıcaklıkta SAMSA pişirmeye gerek yoktur.

SAMSA'da hazırlanması çok fazla zaman almaz ve sonuç çok lezzetli, neredeyse bayram yemektir. en iyi seçeneği Topingler farklı türde pişirin ve kendileri için seçmeyi deneyin.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.