GüzellikSaç

Evde renkli saçlar için maskeler hazırla

Resminizi değiştirip saçınızı boyamaya karar verirseniz, şimdi özel bakıma ihtiyaç duyduklarını unutmayın. Boyarken, saç boyada bulunan kimyasal maddelere maruz kalır. Saçın yapısı değişir, daha narinleşir, çabucak kırılır ve ezilir. Yan etkilerden kurtulmak için renkli saçlar için maskeler kullanmanız gerekir . Bu ürünlerle ilgili geribildirim en olumludur, çünkü bu ürünler saçınıza güzellik sağlayacak en doğal ürünleri ve içerikleri kullanır, onlara sağlıklı ve bakımlı bir görünüm kazandırır. İşte popüler ve etkili tarifler.

Evde renkli saç maskeleri

Renksiz veya çizgili saç tarifi. Birkaç kaşık ayçiçek yağı alıp suları sarımsaktan (bir çay kaşığı gibi) sıkın, bir limon ve 1 yemek kaşığı ekleyin. l. Soğan suyu Her şeyi karıştırın ve saçınıza uygulayın. 20 dakika bekletin ve durulayın. Herhangi bir kokuyu önlemek için, suya sitrik asit ekleyin.

Yazlık peynirlerden yuvarlak ev için renkli saçlı maskeler

50 gram süzme peynir, birkaç yemek kaşığı mayonez, 30 ml zeytinyağı alın. Her şeyi iyice karıştırın. Yuvarlak peyniriniz varsa, homojen bir kütle yapmaya çalışın. Karışımı saç üzerine karıştırın. 40 dakika sonra maskeyi yıkayıp saçınızı şampuanla yıkamanız gerekir.

Evde otlardan gelen renkli saç maskeleri

Psyllium, ısırgan otu, adaçayı, kekik gerek. Tüm otlar - bir çorba kaşığı. Ek olarak, A ve E vitamini içeren eczane kapsüllerinde 4-5 parça satın alın. Kaynar su ile kaynatın çimlendirin ve demlemek için bırakın. Her şeyi karıştırın. Buna ek olarak, bal eklemeniz gerekir. Birkaç kaşık yeterli olacak. Maskeyi iyice karıştırın ve saçınıza uygulayın, daha sonra plastik kapağı takın ve havlu ile üzerine yerleştirin. Yarım saatin sonunda maskeyi şampuanla yıkayın.

Otlar için başka bir maske: psyllium yaprakları, adaçayı yaprakları, ısırgan yaprakları, kekik yaprakları ve çorak. Tüm malzemeleri bir çay kaşığı alıp kaynar suyla demleyin. Et suyu bir saat kadar verilir. 250 gram çavdar ekmeği ekleyin ve ekleyin. Kafa derisine sürünüz ve yaklaşık iki saat bekletiyoruz. Kafa yalıtılır - plastik kapağın üzerine havlu koyun veya üstüne sıcak bir el feneri koyun. Şampuanı olmayan normal sıcak su ile yıkayıp saç kurutma makinesini kullanmadan kurutuyoruz.

Evde, meyve renkli saçlı maskeler

Kivi, portakal veya greyfurtun (kabuksuz) yarısı ve bir çorba kaşığı bal alın. Eğer bal şekerleme yapılırsa, ocakta eritilebilir, ancak taze olması halinde daha iyidir çünkü ısıtıldığında yararlı özellikleri kaybedilir. Meyve mash (bir blender kullanabilirsiniz), bal ekleyin ve iyi karıştırın. Karışımı saça uygulayın. 20 dakika bekleyin. Maskeyi yıkayın ve saç uçlarını zeytin yağı ile uygulayın.

Muzdan başka bir maske yapılır. Bir banana, soyulmuş, bal ve bir tavuk sarısı, 50 gr kefir ve küçük bir dulavrat yağı karıştırılarak saçlara uygulanır. Uzun süre saklayın - yaklaşık bir saat. Şampuanla yıkayın. Evde renkli saçlar için bir maske mükemmel bir bakım ürünüdür.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.