Yiyecek ve içecekŞaraplar ve alkollü içecekler

Evde kokulu Sliven

Evdeki Slivvyanka oldukça kolay pişirilebilir. İyi meyve alırsan çok güzel olur.

Meyve seçimi

Eriklerin şarap üretiminde hammadde olarak görülmesi, suyu özümsemenin son derece isteksiz olmasıdır. Elbette, sıvı miktarı artırmak için su dökebilirsiniz. Ancak, şimdi verecek olduğumuz tarifi, saf, seyrek meyve suları dolaştığınızda daha lezzetli ve aromatik olacak. Eğer piyasada meyveler satın alırsanız, tadına bakmak için bunlardan birini denediğinizden emin olun. Erik olgunlaşmamış, yumuşak olmalı, solucan olmamalı, taştan ayrılması kolaydır. Sonra evdeki erik iyi olacak. Kendi bahçesinde yetişen bir ağaçtan aldığınız meyve ise, yere düşene kadar beklemek daha iyi olur. Onları elle çalıyorsan, daha fazla yeşil meyve alabilirsin. Ve sadece olgunlaşmamıza, ancak biraz fazla aşınmasına ihtiyaç duyuyoruz.

Slivovica denilen Erik konyak. Votka olmayan reçete

Önce, ilk hazırlığı yapın. Meyvelerin tüm kirleticilerden dikkatli bir şekilde yıkanmasını, dikkatle toplanmasını içerir. Sonra kabuğu kesip kemikleri çıkarmanız gerekiyor. Hafifçe bastırın - ellerinizle veya top sürerken. Şekeri dökün ve üç litrelik kavanoz içinde katmanlar halinde yatırın. Evde Slivvyanka hazırlanabilir ve büyük miktarlarda olabilir. Bu durumda, birkaç kutuya şekerli meyveleri veya emaye kovalarda koyun. Erikleriniz yeteri kadar etli değilse ve su eklemeye karar verirseniz, o zaman haşlanmış ve bakımlı değil yüksek kaliteli (şişelenmiş veya ilkbahar) olmalıdır. Pişirmenin bu aşamasında Slivvyanka (evde de gereklidir) midgeslere çarpmak suretiyle çift gazlı bez kaplı bir kapta yaklaşık altı gün durmalıdır. Kabın sıcak bir yerde veya güneş altında olması gerekir.

Sonra tülbentli dolaşmaya başlayan değnekin gerginleştirilmesi, hammaddenin sıkılması. Kalıntıyı çıkarın. Alınan sıvı tekrar fermantasyon için bir gazlı bezin altında sıcak bir yere koydu. Şimdi yavaş yavaş ham maddelere şeker ekleyin. Dört günde bir yeni bir parça eklemeniz, gazlı bezle karıştırıp tekrar örtün. Dördüncü, sekizinci ve onuncu gün sıvı başına litre 50 gram ekleyin.

Yaklaşık iki hafta sonra fermantasyon duracaktır. Slivyanka filtrelenmeli ve yerleşmesine izin verilmelidir. Şimdi sedimyondaki sıvıyı boşaltmak gerekiyor. Bunu bir boru ile yapmak, içindeki bir negatif basınç yaratmak en iyisidir. Tüpün ucu, saf şarabın birleşeceği temiz bir kaba yerleştirilmelidir.

Tortu, shish kebabı veya şarap sosları için eti (soğan) marine etmek için bir sıvı olarak kullanılabilir. Çok lezzetli, hiçbir durumda bu kalıntıları atmamalı, görünüşte işe yarıyordu. Saf şarap, birkaç katmanlı gazlı bezden geçirilerek koyu renkli cam şişelere dönüştürülür. Şimdi, mantarla kaplanmalı, serin ve karanlık bir yerde muhafaza edilmelidir. Tabii ki, hemen kaykay içebilirsiniz. Ama onun demlenmesine izin vermek daha iyi. Sonra, doymuş koyu renk ile kokulu, yoğunlaşacak.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.