ÇirkinlikBahçıvanlık

Daha sonra elma ağacı Moskova: çeşitlilik, fotoğraf, değerlendirme açıklaması

Ülkemizde orta bölgesinde ılıman enlemlerde bulunan bu popüler elma,. elma Moskova çeşitliliği daha sonra Hardy, farklı depolama süresinin bakımında sorunlara neden olmaz. yara kabuğu - Ahşap elma başlıca hastalıklara dayanıklıdır.

Daha sonra Moskova - elma, açıklanması 1961 yılında üreticilere mümkün hale geldi. Çeşit Moskova Devlet Üniversitesi'nin seçimine karşılık gelir. M. V. Lomonosova. Kuzey sinyali ve yeni Brown - İki ünlü çeşitlerinin kapısında karşılandı. Onun yazar S. I. İsaev oldu. 2001 yılında, o zonlu.

Daha sonra elma ağacı Moskova: çeşitli açıklaması

Bu geç çeşitleri (kış) olgunlaşmasına temsilcisidir. İlk meyveler Eylül sonunda veya Ekim başında hasat edilebilir. Onlar son derece iyi saklama kalitesine farklıdır. yılın mahsulünün sonraki hasat öncesi mükemmel durumda korunmuş Doğru bakım ile. Bu C +2 ° ve +6 arasında bir sıcaklıkta, kiler ve bodrum bunları saklamak için önerilen ani sıcaklık değişimleri kaçının.

Elma ağacı Moskova sonradan polenlemiş edilir. Onun tozlaştırıcıların aşağıdaki çeşitleri şunlardır:

 • Vityaz.
 • Sinap.
 • Orlovsky.
 • Bogatyr.
 • Moskova kış.

Bugün elma Moskova sonradan komşu bölgelerde, merkezi bölgede dağıttı. Bu çeşitli başarısı Belarus ve Ukrayna'da yetiştirilir bulunmaktadır.

odun

Daha sonra Moskova - elma, biz bu makalede yer var ki fotoğraf dinç ve ağaçlar ifade eder. Genç yaş taç geniş piramit şekilli anda, ancak yaşla birlikte, yaygın bir şekilde değişir. dalları üzerinde yaprakları oldukça nadir bulunur. yeşilimsi gri renkte boyanmış gövde ve ana dalların kabukları. karakteristik İskelet dalları bir eğimli dikey olarak düzenlenmiştir.

dalları

kahverengi renkte boyanmış güçlü tüylenme ile düz bir kesitin, yuvarlak, çeker. sürgünlerde Biraz dışbükey lenticels sıktır. Internodlar kısa.

yapraklar

Büyük, oval veya eliptik şekiller. kenarları pürüzlü serrat-kenarı tırtıllı olan ipuçları - bilenmiş. Kısa yünden sapı, eşit uzunluğu boyunca renkli.

meyvelerin Açıklaması

Meyveler elma Moskova sonradan, açıklama, bahçe işleri, orta veya büyük boyutta tüm referans kitaplarında görülebilir fotoğrafları. Bir elma yüz 65 gram ortalama ağırlığında, ama çoğu zaman meyve 210-235 gram ağırlığa ulaşır. Bunlar doğru yuvarlak bir koni şeklindedir ve pürüzsüz bir yüzeye hizalanır.

Çıkarılabilir vade meyve yeşilimsi-sarı renkte boyanmış zaman, kaplama rengi oldukça zayıftır - güneşli tarafında bulunan yumuşak pembe allık. Ne zaman altın sarı kabuğu kapsadığı tüketici olgun elma. Deri altı nokta çok az fark: yeşil renkte boyanmış, küçük.

Kumanda kolunun ortalama kalınlığı, sadece kısa ayarlayın. Huni genişlik ve derinlik ortalaması. ortalama derinlik ve yeterince geniş Saucer. Podchashechnaya boru kısa boy biçimine göre farklı - genişliğinde hafifçe aralık tohum bölmesi ile huni şeklinde. Tohumlar orta boy, yuvarlak şekilli, kahverengi renklidir.

nitelikleri tadı

Elma ağacı Moskova sonradan (açıklama, fotoğraf, bahçıvanlar yorumları öneride) enfes tadı ile meyve verir. Eti çok sulu ince dokulu, yoğun, beyaz elma, ve hafif hoş lezzet ve ince tatlı-ekşi tadı, biraz baharatlı vardır.

kimyasal bileşim,

Meyveler elma Moskova sonradan şunlardır:

 • şeker - 9.29%;
 • titrasyon asitler - 0.94%, ancak 0.70 ila 0.97,% izin sınırları;
 • taninler - 55 mg / 100g (41'den 67 mg, izin verilen limitler / 100 g) olarak;
 • Askorbik asit - 100 g 8.8 mg;
 • P-aktif maddeler - 100 g, 0.15 mg;
 • pektin - kuru ağırlığın% 8.7.

Meyveler elma Moskova sonradan evrensel aittir. Taze olarak ve işleme pişirme sonra kullanılır.

verimlilik

onun ilk meyvelerini veren bu dönemde - Başlangıçta elma Moskova üstü (aşağıda görebileceğiniz fotoğraf) onuncu yılda meyve vermeye başlar farz olması ilginçtir. Ancak, daha sonra bitkiler daha çabuk meyve ortaya çıktı - zaten altıncı, yedinci yılında. Bu genellikle fide çarpımı sonucu elde olanlarla olur.

ortalama verim miktarları göre - ağaç başına 160 kg ya da hektar başına 110 quintals.

ekim

Bir fide seçimi, genç ağaç gövdesi durumuna özel dikkat gereklidir. o kuvvetle kavisli ise, o kök sistemini şımarık muhtemeldir, nedenle bir fidan elde etmek gerekli değildir. Şansı onu kabul edilmeyecektir ya kuşkusuz mahsulün kalitesini ve miktarını etkileyecek olan deforme artacağı iyi.

bu parametreler aşarsa fide satın alınmasının ardından, 80 cm'ye kısaltılmalıdır. kökleri daha kısa 40 santimetre ise küçük kökler nem ve besin ile yeterince taç sağlamadığı için, ağaç daha kesilir.

fide kökleri de tüm hasarlı parçaları kaldırmak, düzeltmek dikim öncesinde kesilmiş bahçe sahanın yerini dezenfekte etmeyi unutmayın. ağaçların kökleri çok kuruysa, bu durumda, fidan suda gecede ıslatmak, bitki hızlı ve daha iyi alışık.

Elma Moskova sonradan iyi drenaj tabakası ihtiyacı var. Kazı dikim delik boyutu drenaj dibine koymak 70h70h70 cm. genellikle beton blok, kırık tuğla, taş kullanıldığı gibi. Üst ve alt: dikim için primer iki katman için bölünecek. Alt kısımda, tahliye üzerinde, üst tabaka ve besin katkı maddeleri karışımı koydu. Onlar kompost, humus olarak hizmet edebilir. gübre de bahçeye eklenecek tavsiye edilmez.

Üst toprak yabancı madde olmaksızın, bir üst tabaka ilave edildi. Bu gübre ile temas halinde değildir ağaçların genç kökleri için gereklidir. Bu yanık kökleri neden olabilir. toprak ve gübre karışımı bir fidan yerleştirildiği küçük bir tepe, oluşturmalıdır. Bir peg sürmek için gerekli civarında, hangi taç ağırlığı altında deforme olmayan bir ağaç gövdesine bağlamak için. dikimden sonra ağaç su, iki ya da üç kova döküldü.

bakım

Sulama - en önemli faktörlerden biri geç Moskova bakımında. Ağaçlar bol sistematik sulama gerekir. Bu çiçekli ve kuru yıllarda özellikle önemlidir. Bir sonraki bir ağaç çim veya yonca bir halıya koyun - bu gerekli nem konsantrasyonunu korumaya yardımcı olur.

Moskova geç çok önemli mahsul için. Hayatın güçlerinin ağacının uygulanmasını teşvik eder. Bu nedenle, gelecek yıl iniş sonrası, yapay bir taç oluşumu geçin. taç veya keskin bir açıyla geliştirmek kola büyümek lahanası ve genç sürgünleri kısaltın.

Bir fidan yaşamın ilk yıllarında çiçek varsa, onların altıncı yıldönümü ulaşmadan önce, çiçekler kesilmelidir. Buna ek olarak, yay tüm kırık, çürük dalları kesilmiş. Toprağın saflığını izleyin olmalı. Önemli zaman gevşetip ot, yabani ot kurtulmak için.

Yararlı organik gübre çim biçilmiş. Yay odun külü, nitrat, üre beslemesi gerekir.

Hastalık ve zararlılar

Ciddi hastalık - elma kanseri. Bu ağaç ölüme yol açabilir. gövde üzerinde dallar ve taç farkedilir kalınlaşma görülür. Daha sonra bu büyümeler putrefaksiyon sürecini geliştirmek. Hasar sadece açık değil, aynı zamanda kapalıdır. bark soyulduğu İkinci durumda. Tedavi edilmediği takdirde, siteye hasar kırmızı sınır görünür.

Hastalık erken bir aşamada tespit edilirse, alanları veya bulaşmış bahçe sahası, ya Bordo sıvı hasarlı. Hasarlı dallar bahçe alanı yakılmak üzere.

külleme

Hastalık ağacın tüm hayati kısımlarını etkiler. Bu yapraklar üzerinde ağırlıklı olarak fark edilir. Onlara göre toz ya da un benzeyen karakteristik beyaz lekeler bulunmaktadır. Daha ileri aşamalarda kahverengi olur. ağaca yardım sağlanması olmadan, yapraklar hastalık namlu içini etkiler kalmamak.

Nasıl bir ağaç tedavi etmek?

Hasarlı parçalar kesilir ve uzak bahçeden yakılır. "Topaz" su on litreye iki mililitre oranında ilaç ile tedavi Ahşap. Buna ek olarak, "yakında" anlamına bu durumlarda köklü. Çözelti dikkatli bir şekilde Bordo sıvı ile işlenmiş ahşap ve sonrası meyve vermeyi yıkanır.

çok çaba gerektirmeyen elma ağacı çeşitleri için bakım için. Bu, oldukça iddiasız bol hasat verir ve meyveler mükemmel tadı var.

Elma ağacı Moskova sonradan: Bahçıvanlar gözden

kara lekeye elma yüksek tüketici kalite, kış tahammül ve direnç: bu sınıfta çoğu sahipleri bu elmanın yararları şunlardır inanıyoruz. Hemşirelikte Sınıf nepriveredliv. Birçok bahçıvanlar meyve sonraki hasat yanı sıra taze formda sadece meyve yemek için fırsat kadar saklanabilir ki çekti. Onları kokulu suları, reçel, konfetyury pişirebilirsiniz Of. Birçok bu çeşitli meyve diyet yiyecekleri kullanılmaktadır söylüyorlar.

bahçıvan göre, önemli eksiklikler çeşitli değil, ama bazı sahipleri eksiklikler çeşitleri ağaç taç kalınlaşma eğilimi içermelidir inanıyoruz, ama çok ciddi bir dezavantaj değil. Bu sorun çok zorlanmadan çözülebilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.