Yiyecek ve içecekŞaraplar ve alkollü içecekler

Amerikan viski (burbon) "Meikers Mark": açıklamalar, kompozisyon ve incelemeler

Amerikan viskisi (burbon) Tarihi anavatanlarında Kentucky'de bile "Meikers Mark", değersiz para demektir. Gümrük vergilerinin ve ticaret dolandırıcılığının ödenmesinden sonra şarap mağazalarımızdaki fiyatlardan bahsetmiyoruz. Markör Mark elit bir içki - her gün ve hatta her tatil için değil. Zaten bir tür şişe olsa da, özlü bir tasarım olsa da, bu ürünün diyelim ki elle yapıldığını söylüyor. Boynunda parlak renkte bir balmumu mühür var. Şişe üzerinde "S IV" yazısı bulunan bir pul, gururla ve göze çarpmaktadır. Bu mektubun ve şeklin anlamı, bu makalede açıklayacağız. Ayrıca burbon özelliklerini açıklayacağız ve üretim aşamalarını kısaca açıklayacağız. İçkinin lezzeti ve buketi için önemi çiğ hammaddedir. Firma viski için bir sır değil . İçki çok elitist hale geldi ve sonuçta pahalı malzemeler sayesinde. Bourbon Maker'ın Mark'taki incelemelerinde ne diyorlar? Onları inceledik, aşağıda tüketiciler için viski üreten gösterimlerin kısa bir analizini bulacaksınız.

Aile Tarihi Samuels

"Meikers Mark" ın Amerika'daki en eski viski olduğunu söylemek güvenle, orijinal yerine oturuyor. İlk girişim 1805 yılında Kentucky'de ortaya çıktı. Doğru, Robertson Samuels ailesi viski hakkında düşünmekten uzaktı. İlk başta tahıl öğütme değirmeni oldu. Ekmek ve çeşitli tahılların özellikleri hakkında Podnatorev, "Şerif Hai" olarak bilinen hanedanın kurucusu torunu, burbon üretmeye başlamaya karar verdi. Bu 1840'daydı. Başarı için evrensel bir formül olarak gördüğü Amerikan burbonu için bir tarifi geliştirdi. Bununla birlikte, içki imalatı şu an olduğu gibi talep görmedi. Huy, klasik burbon formülünden ayrılmadı ve içki çeşidinde çavdar kullandı ki viski tadı oldukça keskin, kaba bir hal aldı. ABD kuru bir yasa çıkardığında, Samuels teşebbüsü kapatıldı.

Devrim niteliğindeki atılım

Otuz dördüncü yılda rahatlama sağlandı. "Kuru kanun" kaldırıldı. Ancak ilk viski şişesi "Meikers Mark" satışa çıkmadan yirmi dört yıl geçti. Kırk üçüncü yılında, Samuel hanedanının altıncı temsilcisi Bill, babadan oğula verilen aile burbon tarifi hakkında bir lanet karar verdi. Muhtemelen, tahıl tohumlarını bilen uzak ata-değirmeninin ruhu, onun içinde uyandı. Veya belki Bill, ekmek kabuğunun tadının Amerikan viskisinde önemli olduğunu anladı? Viski için yeni bir reçete geliştirildi, alışılmadık bir şekilde başladı. Ekmeği pişirdi, farklı tahılları karıştırdı ve yüzde ile denedi. Dolayısıyla, görüşüne göre en uygun olanı formül haline geldi. Mısır, kırmızı kış buğday ve arpa maltları - Üreticinin İşaretinin bileşimi budur. Viskide geleneksel çavdar burjuvası olmadığını unutmayın. Bill Samuels'e göre, içki sert ve hafifçe dahafaz bir lezzet verdi.

Kadın liyâs

Adalet uğruna, bourbon Meikers Mark'ın yüksek imajının sadece Bill Samuels sayesinde kazanılmadığına dikkat edilmelidir. Firmanın "tanıtımına" büyük katkısı karısı Marge tarafından yapıldı. Bu kadının vazgeçilmez bir zevki vardı. Buna ek olarak, konyaklardan şişeler ve tenekeden farklı şeyler toplamıştır. Cam ve sızdırmazlık balmumu kombinasyonunun ne kadar etkili olduğunu bilerek, şişenin tasarımını geliştirdi, burada özel bir içki döktü. Uzun aylar boyunca yeni burbona nasıl isim koyacağını merak etti. Sonunda, onun üzerinde şaşkınlık yarattı: "Üstün Mühür" - Yapımcı Markı. Şişe tasarımını geliştirdi. Laconic şişe ve aynı zamanda orijinal, üflenirmiş gibi. Bu, içeceğin hantal hizmetçi olarak yetersiz miktarda üretildiği gerçeğini vurguladı. Ama hatasız değil. Marge, Roma rakamlarıyla pek alakalı değil "IV" şişesinin dışbükey etiketinde yazdı. Mektup, "Samuels" anlamına geliyordu ve şekil, Bill'in ailenin altıncı üyesi olduğunu belirlemek zorundaydı. Ancak koca karısını üzmek istemedi ve bu yüzden IV'nin altı olduğunu değil, dört olduğunu söylemedi. Bunun yerine eşiyle birlikte oynamak için "viski" etiketine (İskoç tavrına) yazdı; oysa ABD'deki bütün viski üreticileri bu ismi viski olarak yazdı.

Bugünkü fabrika "Meikers Mark"

Böylece, 1958'de, ilk şişe burbon Maker Mark'u pazara ve hakimlerin viski mahkemesine tanıtıldı. Kırmızı sızdırmazlık mumu ile mühürlenmiş boyun, alıcıları etkiledi. Evet, ürünleri sattık Samuels'a yalnızca yedi dolara bir şişe. Fakat kapağın altında gizli olanlardan viski bilenler daha etkilendiler. Böyle yumuşak bir tat, bal, yağlı, uzun zamandır denenmemiş. 1980'de, Kentucky Loretto'daki "Ze Meikers Mark" adlı Samuels'ın aile içki fabrikasına bir başka onursal unvan verildi: İçişleri Bakanı Cecil Andrews, onu ABD Ulusal Tarihi Mülkiyet ilan etti. Daha önce, şirket yılda en fazla on dokuz varil üretti. Fakat iki bin yıl içinde, damıtma sistemi iki defa üretim kapasitesini arttırdı. Ancak bugün üretilen ürünlerin hacmi, içeceği "muazzam" olarak nitelemek için hala çok küçük. Bu nedenle, bir şişe Amerikan bourbon Maker Mark'ının fiyatı oldukça etkileyici.

malzemeler

Viski yapmak için "Meikers Mark" su, sadece bahar yağmurları sırasında yenilenen kireçtaşı gölünden kullanılır. Burbon için tüm tahıl şaraphane yakınlarındaki küçük çiftliklerde yetiştirilir. Kırmızı kış buğdayı, içkisine nazik ve hafif bir tat verir. Sarı mısır aromadan sorumludur. Viski için arpa doğal olarak dolaşıyor ve gibberellik asit seviyesini yükselten enzimler içermiyor.

Üretim süreci (kısaca)

Tahıl işlenmesi için bir merdane değirmeni kullanılır. Bu, hububatları kurutmamanızı ve içeceğin tadında acı çekmemenizi sağlar. Modern distilörler bu işleme yöntemini çok yavaş düşünseler de viski kokusunu arttırmak için firmanın yanı sıra açık bir fırın kullanıyor. İşletme maya için kendi büyüyen mayayı kullanır. Bir fermantasyon içeceği, yüz yıllık bir geçmişe sahip servikal fıçılarda gerçekleşir. Samuels çelik tankları kullanmayı reddetti. Cypress, kendi görüşüne göre ürünün son tadını etkilemez. Firma, çift distilasyon uygulayan ABD'deki tek içki fabrikasıdır. Ek prosedür, tortuları ve yabancı maddelerin tamamen giderilmesini sağlar. Tüm bunlar "Mejkers Mark" üretiminin maliyetini etkiler. Bu viski için bir şişe fiyatı üç, hatta üç buçuk bin ruble gelir.

İçkinin özellikleri

Bu kadar para yedi yüz mililitre burbona yayılmaya değer mi? Boynundaki sızdırmazlık mumunu çatlatıp şişeyi çıkarın ve viski (burbon) tadına bakalım "Meikers Mark." 45 derecelik bir içki Amerikan düzlüklerine benzeyen tek şey. Sıradan burbon kırk derece bir kaleye sahip olsa da. Loretto (Kentucky) mahallesinde doğan tahıl ve soğuk filtrelemeyle yapılan iki kez damıtım, viski altın rengini verdi. İçecek, beyaz Amerikan meşe fıçılarda sekiz yıl durdu. Ahşap, notalarını içkiye taşıdı, hafifçe ve sadece kuru tatlı hissetti. Viski'nin karmaşık aromatik buketi var. İlk önce egzotik çiçekler duyulur ve sahnenin ön tarafında meşe tonları oluşur. Bütün bunlar burbonun yüksek kalitesine tanıklık eder. Bu viskinin tadını sonsuz ihale duygusu, biraz bal, yağlı.

Gastronomik kombinasyonlar

Nasıl hizmet etmek ve bourbon Meikers Mark'ı içmek için? Viski fiyatı diğer yemeklerle birlikte ihmal edilmemeli ve tüketilmemelidir. "Ustanın Mühürü" ideal bir sindirim aracıdır. Mideniz dolduğunda, burbonun sınırsız zevkine yavaşça teslim olabilirsiniz. Başka bir şeye ihtiyaç yok. Çok sıcak olduğu sürece, iki küp buz içeceğinizi bir viski bardağına koyabilirsiniz. Böylece içeceğin vanilya bal tadımı açılacaktır. Bazı uzmanlar bunu "Makeers Mark" ya da katılımıyla söylemekle birlikte, rafine alkollü kokteyller hazırlayabilirsiniz. Bir şişede viski yıllarca saklanabilir. Yaşlılıktan itibaren, içki sadece daha iyi olur.

Whiskey "Meikers Mark": incelemeler

Yıllık olarak on dokuz varilin reklam hacmine rağmen, birçok Rus tüketicisi zaten bu burbonu denedi. Tabii ki, pazar "Makeers Mark" ın sahte maddeleri ile sular altında kaldı ve içki fiyatının ana nedeni bu. Güvenilir mağazalardaki viski alanlar ne diyor? Tropik çiçeklerin, kurutulmuş meyvelerin ve balın tonları ile olan aroma, bundan önce tatlı bir içecek olduğunu düşünmenizi sağlar. Ancak, ilk yudumu aldıktan sonra, şaşıracak ve şaşkına çevireceksin. Tatlılar yok, hoş bir acı, ekmek kabuğu gibi. Burbonun lezzet uzun, kuru, odunsu. Kokteyllerde "Usta Mühürünü" deneyenlerin, yumuşaklığı nedeniyle, karışımlarda burjuva tamamen kaybolduğunu söylüyor.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.