Spor ve SağlıkEkstrem Sporlar

En sıradışı sporları. Dünyada Olağandışı spor

İnsanlar her zaman sporla ilgilenen, ancak muhtemelen popüler yarışmalar oldukça sıradan fanlar, bazı yeni yarışma ile gelip başlıyor edemez bıkmış ve onlara kayıtları kırmaya gerçeğine edilmiştir.

Olağandışı spor dünyasında

açık hava etkinlikleri Fanlar sürekli olduğu spor dahil, fakat zamanla standart kurallar vücudu rahatsız ve eğlence alternatif yollar aramak zorunda, güçlendirmeye başlayan ve adrenalin bir doz almak.

Kendi ırkını Tasarım - en önemlisi oldukça karmaşık kuralların, kısıtlamaları karar vermelidir sırasında görev, ve - rekabetin çok formda ile gelip. Popüler bir yarışma alıp yükseltmek için en kolay yolu böyle çamur ve aysklaymbing dalış ve oryantiring güzergahı, futbol gibi istenen etkiyi üretmek üzere.

En iyi olağanüstü Ne spordur? Bu sorunda herhangi atlet iyi kendini düzenlenen biri olduğunu söyleyecektir. Bu nedenle, rekabeti seçiminde size rehberlik gereken kişisel tercihi, örneğin, futbol taraftarları aynı futbolunda yer olmayabilir, ama çamur içinde olacaktır.

Rusya'da Olağandışı spor

Ruslar, hem de dünyadaki diğer ülkelerin sakinleri olağandışı yarışmalar yakından bakmaya başlayan ancak ülkemizde uç olarak, yarışmalar "garip" türlerden çok gelişme değildir.

Tver bölgesi Rusya aktif buzlu zirveleri fetih taraftarlar arasında popülerlik kazanıyor, su altında oryantasyon Volga bölgesi (Saratov, Kazan) içinde değil, aynı zamanda ülkenin (Novosibirsk) kuzey bölgelerinde sadece takipçileri toplar.

eğlenceli yarışmalar sıradan türlü kullanımı daha kolaydır çünkü Rusya'da Olağandışı spor, çünkü eğlenceli münhasıran nedeniyle adrenalin üst seviyeye sporcular için ilginç ve edilmez.

Boxer veya bir satranç oyuncusu - kim güçlüdür

Satranç - geliştirdiği haleti, bir oyun muharebe taktikleri, ama, görünüşe göre, bir düşünce yeterliydi ve rekabet aklın düzeyinde gerçekleşir ve yumrukla hangi Satranç Boksu gelip karar verdi.

satranç - sporcular Satranç Boksu Düellosu boks mermi 5 ve 6'dır. satranç oyunu her tur için 4 dakika sürer iken boks her biri iki dakika süren yuvarlar.

Kazananlar noktaları boks attı ve satranç oyunu kazanma sayısına göre belirlenir. boksör kutusu (veya tersi) içinde satrançta kazandı, ancak kaybetti Ama eğer - berabere ilan edilir.

yataklar Garip yarışma

1965 yılında (bu sıradışı yarışmalarda birinci rekabeti başladı) Bütün yatakta uyurdum insanlar, ancak ABD ordusunun bazı yataklar üzerinde bir yarış var karar verdi.

Bir süre sonra, sıradan insanlar onun yayılmasına neden oldu alışılmadık sporda, ilgilenen.

itme "araba" 1 player olmalıdır yatakta 6 kişi olmalıdır ve cihaz yüzmek gerekir: Eğer rakipleri sollamak ve ilk bitiş çizgisine ulaşması gerektiğini, ancak 3 koşul vardır - yataklar üzerinde yarış kuralları basittir.

Bir yandan, spor basit görünüyor, ama zorluk su engelleri geçtikten için yatak ihtiyacının önce bitirmek, bu sporcular için zorluklar bir sürü oluşturur gerçeğinde yatmaktadır.

sarhoş yarış

bisikletçi bant çeşitlendirmek karar verdi ve alkol bir sürü, o zaman şehir, ülke ve dünyanın bazı bölgelerinde sakinleri katıldı yarışı tamamlayarak, yarışmalar düzenlemeye başlamıştır binmek.

yarış bisikletleri özü - İlk gelmek, ancak bu durumda kontrol noktasında gelen her sporcusu, bira belirli bir miktar içmek ve daha ileri gitmek zorundadır. rekabetin karmaşıklığı rota 6 puan üzerinden takip edilebilir olması yatıyor ve her sporcular gitmek, bunun nedeni zordur, bira bir litre içmek ve çok zor olacaktır bitiş çizgisine ulaşması gerekir.

Su altında Mücadele

Denizciler onlar belirgin tereddüt su olmadan büyük derinliklerde eleme hedefleri öğretilir sırasında özel eğitim almak. kas kütlesi, kontrol akciğer durumun güçlendirilmesi - - Fighters suda mücadele sporları artılarını anlamak ve sıra sualtı mücadeleyi uygulamaya başladı yeni spor.

Akvatlonu yarışmalar 5'e 5 metre havuz büyüklüğü ve 2 metre minimum derinlikte tutulur ve ayak bileği düşmandan bandajı çıkarmak gerekir kazanmak için.

kaygan aşırı

Orada zirveleri fethetmek için seven insanlar, küçük bir kategoridir ancak adrenalin ve aşırı sporcular dev buzdağlarının geçmek için zamanla sıradan kayalar artan ihtiyacı karşılamak mümkün değil.

Aysklaymbing - henüz takipçisi çok sayıda yok, ama aktif olarak kaya dayalı zirveleri fethetmek için profesyoneller arasında uygulanan - bu sıradışı spor adıdır.

Aslında, bu sporda kural yok, orada bir sporcunun yeni bir zirveye kazanır, ama lift karmaşıklığı, normal dağın daha adrenalin büyük bir miktarını verir.

sualtı yarış

Dağ kayak - değil kolay bir iş ve harita üzerinde gösterilir bir yol gitmek birkaç metre derinlikte ise - daha da zor bir görev.

Sualtı hedef bulma - dalış ve oldukça uzun bir süre için derin suda olmaya hazır ister ve bir sonraki kontrol noktasına arayan flora ve dikkatle dikkate almaz olanlar için bir spor.

Olayın özü dalgıçlar bir grup sürekli su altında olmanın, tüm kontrol noktaları gözden geçirin ve bitiş çizgisine ilk gelmek, "A" dalış gerektiği gerçeği yatar.

Bütün zorluk o bitirmek ulaşmak mümkün değildir onsuz tek asistan bir pusula derinlikte yönde yatıyor.

aşırı uçuş

Sürekli takipçi kitlesi çok başlangıcından itibaren paraşüt, yükseklikleri fethinden sonra bazı ekstrem sporcu artık adrenalin sıçrama almak ve atlama kurallarını ve adrenalin dozu bir artış değiştirme hakkında düşünür.

BASE Jumping - bu en sıradışı spor olduğunu ve aslında - dev binalar, köprüler ve diğer yapılarda ve tüm tehlikeden paraşütçü atlama paraşüt açılması üzerine zamanın Atladığına hangi yapıda, ve eksikliği sporcu yakın bulunuyor.

Uçuş Ekstremaller aksi paraşüt düzgün açıp dolaşmış olabilir, havadaki uygun konumunu belirlemek için zamana ihtiyacı sırasında, daha sonra atlet rezerv paraşüt ortaya çıkarmak için şansı olacak, ancak bu durumda hatanın şans verilmez ve bu atlamaya yanlışsa, yapamazsın topraklar.

BASE Jumping, olsa adrenalin büyük bir sıçrama ulaşmasını sağlar, ancak yalnızca profesyonellere açıktır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.