Spor ve SağlıkEkstrem Sporlar

İskelet - spor. İskelet - Olimpiyat spor

İskelet - buz oluğunun üzerinde kızak dvuhpolozevyh sporcuya onun karnına yalan iniş içinde oluşan bir spor. modern spor ekipmanlarının Prototip - Norveçli balıkçı AKE. Kazanan en kısa sürede, mesafeyi geçen bir yoldur.

Biraz tarih

kızağı yarışmalar hakkında ilk bilgileri geri İsviçre Alpleri İngiliz turist dağ karla kaplı yamaçları aşağı bir kızak üzerinde inmek teşebbüs erken on dokuzuncu yüzyıla kadar uzanıyor. İskelet - 1883 yılında şimdi her işadamına bilinen İsviçre kayak, at, bilinen bugün spor benzeyen ilk uluslararası yarışması düzenlendi. O dönemin gazetelerden Resimleri on dokuzuncu yüzyılın kızak bugünün çok farklı olduğunu göstermektedir. Birkaç yıl sonra, soyadı Çocuk tarafından bir İngiliz ölçüde onun meslektaşlarımızı yeni bir tasarım spor malzemeleri şaşırttı. O, metal çubukları, yaklaşık yirmi iki milimetrelik bir genişliğe sahip olan dan yapılmış.
Daha sonra oldu ve "iskelet", "iskelet" olarak Yunancadan çeviren bir isim "iskelet" vardı. adı iyi sıkışmış. İskelet genişliği 70 ve 38 santimetre arasında bir ağırlıklı çerçeve uzunluğu ile donatılmış bir direksiyonu sahip olan ve çelik raylar üzerine monte edilmektedir. Onun iniş atlet yalanlar yapılan ayakkabı ayak parmaklarında özel çiviler kullanarak çalışır yüz aşağı.

ilk yarışma

İskelet çok ilginç, ama aynı anda değil çok yaygın bir spor at. aslına ve kısa süreli gelişim öyküsü. Steiermark Avusturya dağlarında - 1905 yılında, bir kızak üzerinde dağdan iniş ilk spor yarışması İsviçre dışına düzenlendi. Ertesi yıl iskeleti ilk ulusal şampiyonluk vardı. Yedi yıl sonra, 1912 yılı başında, Almanya'da, kombine kulüp iki spor yaratıldı: hokeyi ve iskelet ve bir yıl sonra aynı ülkede açık turnuva düzenlemeye başlamıştır. Rus kış spor - iskelet - tedricen yayılmaya başladı Kaliningrad bölgesinde. Ancak, uzun süre Birinci Dünya Savaşı Avrupa ülkelerinde gelişimini yavaşlattı. Moritz bir kızak üzerinde yokuş aşağı açık bir şampiyonluk var başardı yakın sadece 1921 yılında oldu.

bazı özellikler

İskelet - spor oldukça tehlikelidir. kızağa iniş sırasında yüksek hızlara hızlandı. iskelet bobsled ile karşılaştırıldığında daha sıkı şartlara empoze etmek. 92 kilogram - Ana durum kızak erkeklerle sporcunun ağırlık 115 aşması ve kadınlar için değil gerektiğidir. Bazı durumlarda, kuralların yükü kızak balast izin verilmektedir.

daha bir asır önce kurulmuş kurallara göre, bir kızak olarak sporun bu tür parça rekabet, gerekli standartlara uygun olmalıdır. ilk çeyrek kilometrelik yol çok saatte yüz kilometre Luger dağılımı sağlayabileceği tasarlanmalıdır. son yüz veya yüz elli metre mesafe oniki dereceye eğimli olmalıdır. Bu, terbiye, atlet güvenle durdurabilir amacıyla yapılır. Buna ek olarak, tüm uluslararası kızağı parça, rekabet, yükseklik başlangıç çizgisinden ve bitiş noktasının iskelet yüz veya daha fazla metre olması gereken. Karşılaştırma için, kimse bir atlet 33 katlı binanın bir yükseklikten yüksek hızda midesi ileri kafasına yatan küçük kızak üzerinde iner tahmin edebilirsiniz.

temelleri

İskeletin ilgili Uluslararası Olimpiyat kuralları çok sayıda kilit hükümler içermektedir. 1650 metre - Öncelikle sporun bu tür yarışma 1.200 metrelik bir asgari uzunluğu ve maksimum olarak kızak kızak parçayı kullanmak kesinlikle gereklidir. geliş başında çalıştırmak sprintler (hızlanma uzunluğu - 25-40 metre) skeletonschik ve sonra aşağı göbek ve baş ileri hızlı kızak ve neredeyse uçan yolda düşer. atlet belirlenen konumda olmalıdır kollar, gövde boyunca uzanan.

Olimpiyatlarda İskelet ilk

Olimpik bir spor - Herkes iskeleti bilir. Ve o 1928 yılında zaten aynı St. Moritz Kış Oyunları'nda yaptığı ilk yaptı. ilk altın madalya Birleşik Devletleri Jennison Heaton sonra temsilcisine kazandı. Yirmi yıl sonra, 1948 yılında aynı şehirde, iskelet tekrar yarışma programında ilan edildi. 1969 yılından bu yana, ırk, nihai sonuç iklim koşullarına asgari düzeyde bağlı olduğu bu durumda olduğu gibi, beş aylık dönemde üzerinde dağınık birkaç aşamada, yer almaya başladı.

İskelet bugün

spor tarihinin en önemli adım Bobsleigh ve İskelet Uluslararası Federasyonu içine onun giriş oldu. 1982 yılında St. Moritz ilk Dünya Kupası iskelet oldu. Yedi Avrupa ülkesinden on sporcuyla aldı. İskelet - şimdi Rusya'da dahil olmak üzere dünyanın birçok ülkesinde gelişen bir spor. Dört kıtada başlattık. Geçen yüzyılın sonunda, iskeletin Uluslararası Okulu çeşitli eyaletlerde sporcular, aynı zamanda antrenörler sadece eğitilmiştir. Hatta özel programlar geliştirilmiştir.

iskelet Federasyonu

Onların hala elini genç ve tecrübesiz sporculara deneyebilirsiniz adı "Tirol Kupası" altında turnuvanın aşamaları yıl düzenlenen Uluslararası Federasyonu tarafından Dünya Kupası için rekabet ile birlikte. İskelet - Amerikalılar özellikle iyi olduğu bir spor. Yani, Salt Lake City podyum gerçekleştirilen Kış Olimpiyatlarının 2002 yılında tamamen ev sahipleri tarafından yakalandı ABD'den temsilcilerin bütün ödülleri kazandı.

İniş bir kızak üzerinde şu anda organize eden ve kızak Uluslararası Federasyonu denetlemektedir. İskelet - Tüm dünyada bugün popüler bir spor. Hatta Güney Afrika, Avustralya ve Meksika gibi, böyle sıcak ülkelerde girerler. Rusya'da, o sadece bir kaç yıl önce etkin bir biçimde yayılması aldı. Ancak, 2001 yılında, Rus sporcular uluslararası önemli turnuvalarda parlak sonuçlar sergilemeye başardık.

Ülkemizde İskelet

2002 Ekaterina Mironova ise - kadın milli iskeletin metresi - Salt Lake City Oyunları'nda yedinci sırada yer aldı. Ve bu sporda Dünya Şampiyonasında gelecek yıl, kazanan gümüş madalya, pistin ivme yeni bir rekor kırdı. Rus sporcular at iskeleti içinde Madalya önce öyle değildi. 2008 yılında, Rus vatandaşı Alexander Tretyakov Igls'te düzenlenen Dünya Kupası'nda, turnuva, aynı zamanda kurs rekoru başardı ve gümüş madalya kazandı. 2009 yılında, o da Dünya Kupası'nda birinci oldu. Soçi Olimpiyatlarında bu yıl Tretyakov, dünya şampiyonu sıralaması olan kazanma şansı vardı iskelet, ilk Olimpiyat şampiyonu olma, altın madalya kazandı. Rus sporcular kendi hayranlarına bir zafer şımarık değil, ancak mevcut Olimposlular ülkemizde iki Olimpiyat madalyası getirdi. bronz - - ülke için ikinci madalya kadınlarda Elena Nikitina kazandı. O iskelet eskilere ümit ve ciddi edilir. kızak tüm Olimpiyat başkentinde inşa ediliyor Şimdi, spor artık ortadan olduğunu emin bir görünüm!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.