Entelektüel gelişimiDin

Snetogorsky Manastırı nerede, fotoğraflar

en beklenmedik ve genellikle çok güzel bir yerde bulunan görkemli manastırı ile ünlü Pskov ülkesi. Kutsal Bakire Snetogorsky Manastırı Doğuş - antik yapılardan biri, ilginç bir uzun bir geçmişi vardır. Şimdi 3,5 km Pskov kentinde uzaklıkta bulunan kadın manastır. Bunun ilk söz XIII yüzyılın kroniklerin bulunabilir, ancak ilk başta bir oldu manastır.

Snetogorsky manastırı, Pskov

Manastırın mimari topluluğu Virgin Doğuşu Snetogorsk Katedrali, St. yemekhane kilise içerir Nicholas (1519), Piskoposlar (1805), çan kulesi ve Kilisesi'nin kalıntıları Ev Yükseliş (XVI yüzyılın orta), bir çit ve Kutsal Gates'in (XVII-XIX yüzyıl). Bugün 60 Sisters ev sahipliği yapmaktadır.

Bu Büyük Snatnoy dağ nehrinin sağ kıyısında yer, bu yüzden çünkü burada yakalanır SNET balık, yerel balıkçıların adlandırılır. Manastır Snetogorsky kurulduğu zaman bilinmemektedir. bir versiyonuna göre, Mount Athos geldim keşişleri kurabilir. Ana olan diğer Açık - onun yaratıcısı başrahip Joasaph oldu.

Eğer XIII yüzyılın yıllıklarına bakarsanız, Bakire Manastırı'nın 4 Mart 1299 Snetogorsky Doğuş Livonya şövalyeleri yakıldı bu bilgiyi elde etmek mümkündür. Başka 17 rahipler aynı zamanda ölü ve kutsal şehit Joasaph, At ve onunla birlikte.

Ama XIV-XV yüzyıllarda revaklar yine azalır ve Pskov ana manevi merkezlerinden biri haline gelir. Bu gerçek konuşur ve ona taş kilise, Rusya'da Moğolların saldırısı nedeniyle uzun bir aradan sonra ilk inşa.

yeni yaşam

Pskov Krom (tarih ve kültür merkezi) merkezinde, Pskov Nehri kıyısında, XIV yüzyılda manastırın avlusunda oldu. Daha sonra (1352 yılında) aynı yerde Teolog St. John Kilisesi inşa edilmiştir. Bu avlu komşu Baltık ülkelerinden tüccarlar ile ekonomik ve ticari ilişkileri desteklemiştir.

o zaman manastırın Monks muhterem babalar Evfrosin Pskovsky ve Savva Krypetsky idi. Bunlar temel ve Pskov yakınında bulunan diğer manastırlar üzerinde çalıştı.

Snetogorsky manastır var yeminini aldı Pskov prensler ve boyarlar, emekliliğini aldı. 1420-1421 gg salgını sırasında. Burada bir keşiş çok hasta, ama sonra tekrar Moskova'ya döndü oldu Moskova valisi Prens Fedor Aleksandrovich Rostovsky, oldu.

Gregory - 1416 yılında manastırın ana katedralin hovünde Prens Izborsk Efstafevicha oğlu toprağa verildi. Tapınağın kendisi ve bugün İçerisinde plaka seramid XVI-XVII yüzyıllar görebilirsiniz. zamanla katedralin topraklarında bu büyük manastır mezarlık büyüdü. Tapınağın duvarlarında tarafından cenaze şapeli eklenmiştir.

Büyük Nehri taşan üzerinde bulunan manastır genellikle tüccarlar ve gezginler durdu bir otel olarak servis edilir. 1472 yılında ziyaret Sofia Palaeologus - Bizans prensesi, Moskova İtalya'dan seyahat etmek.

Livonya Savaşı (1558-1583 gg.) Lehçe Kral Stefan Batory harap manastır Askerleri sırasında. Antik fresklerin bir bölümü sonuçlandı kendisi bir ateş geçirmiş katedral, sonsuza dek kayboldu olmuştu ve o kardeşler manastırın avlusunda sığındı.

Manastırın için harika afetler yıkım getirdi ve ayrıca Kazaklar ve Polonya birlikleri Lisowski hakimler. Ve 1615 yılında, manastır, ancak, Pskov aldı asla İsveç kralı Gustavus Adolphus aldı.

Revival ve bırak mesken

Ancak, XVII yüzyıla manastır yeniden inşa edildi. Bu sınır konumu Pskov Katkıda (Rusya için ticari ilişkilerinde çok önemliydi). Snetogorsky manastır, büyük bir ekonomik birim vardı ordu besleyen ve surlar onarılmaya katıldı.

Büyük Kuzey Savaşı sırasında, yine bir felaket yaşadı. Bir yangın manastırın yaratılış zamanında ilişkili eşsiz tarihi verilerle eski arşiv tahrip 1710 yılında ortaya çıktı.

Toprak reformu Catherine II, mevcut düşüş de manastır açtı. Ve 1804 yılında bu kaldırılarak, 1816-1822 gg onun yerine, bir piskoposun evini düzenlemek için karar verildi. Pskov Başpiskopos manevi kişinin faaliyetleri, aynı zamanda büyük bir tarihçi değildi sadece Eugene (Bolkhovitinov), yaşadı. Tüm hizmetler ağırlıklı St. kilisede kararlıyız Prens Vladimir (aka eski Yemekhane iletişim. Nicholas). Bu sessiz revaklar ve 1825 yılında büyük şair A. S. Puşkin ziyaret etti.

Sovyet dönemi

Ekim Devrimi'nden sonra Başpiskoposun evi arandı. İmha, antik katedral Snetogorsk manastırı etkilenen antik eserleri ve devlet korumasına konu anılacaktır. Manastırın tüm bölge tatil evine verildi. 1934 yılında, yıl sadece tek kalıntıları vardı bıraktı, kısmi yıkım ve Yükseliş Kilisesi yapıldı.

Manastırda güçlü Alman grubu "Kuzey" İkinci Dünya karargahı sırasında. Bir çekim galerisi ve bir şarap deposu - Aziz Nicholas Kilisesi Almanlar katedralde toplantı odası, düzenlenmiş. Yükseliş Kilisesi kalıntılarının üzerine garaj inşa etti.

Savaş Snetogorsky sonra manastır iyileştirme beklenmiyordu, bu çocuk sanatoryum dönüştürülmüş ve ev dinlenme edildi. Sadece 50-ler manastır hala kurtarmak başlayacaktır. hala gitmek ve Kısmi restorasyon çalışması 1985 yılında başladı.

1993 yılında nihayet, manastır Pskov Piskoposluk aktarıldı. İbadet Nicholas Kilisesi yer almaya başladı. bu güne kadar manastır St kalıntıları gibi emanetler tuttu .. Şehit Iosaf Snetogorsk, Panteleymon, iletişim. Nikolaya Chudotvortsa, iletişim. Tihona Zadonskogo, st. Macarius Zheltovodskogo yanı sıra Tanrı'nın Tikhvin Anne İber simgesi.

26 Temmuz Virgin Doğuşu 2012 Kilise verildi karşılıksız kullanım 50 yıldır Snetogorsk manastır.

Snetogorsky Sinagog Hermogenes (Murtazov)

Baba Hermogenes (Murtazova) - En azından itirafçı Snetogorsk manastır hakkında bilgi almak için ilginç olacaktır. hayatın tüm manastır yolu için büyük bir sorumluluk olduğunu söyledi.

Kendisi hakkında söylediği gibi biter gibi o Tataristan bir yerli olmakla adı değil gibi gözükse de Tatarca, ama gerçek bir Rus vardı "s." - bunun Tatar sürümünde Murtazov "John" sona ermelidir Hermogenes baba nehir nereye sonradan bütün ailesini taşındı rasplozhen şehir Chistopol, yakın Kama Sheshma döküldüğü Yeni Sheshminskom, doğdu.

Chistopol bölgenin tarihçesi

O ailedeki tüm Rus idi bu. Korkunç Ivan kontrol altında tutmak için bütün topraklarına Tataristan'a fethedince Tarihsel olarak, bu bütün Rus nüfusun sevk edilir. Kendi ilçe Smolensk'ten göçmen oluşturuldu. hedef ateş nedeniyle sokakta Svobodka sonra, askerlik Popushkinoy silahlar vardı sokakta vergiden muaftır yaşadığı üçüncü hedef olarak adlandırılan. Genel olarak, bütün askeri yerleşim. Catherine alayın - alanı çevresinde böyle Mikhailovka gibi çeşitli köylerde, herkes burada St. Michael alayın duruyor biliyordu ve Ekaterinovka vardı. Böyle ciddi bir güvenlik huzursuzluk farklı tezahürleri için buna izin vermedi. ilk açık bir alan olduğu için bu alan, Chistopolsky denir. Kazan itibaren, yaklaşık 200 km uzaklıktadır.

biyografisinden Gerçekler

rahiplerin yakınları yalnızca annesinin ve büyükannesinin oldu dindar değildi. Kardeşi - baba Nikon - manastırın avlusunda Pühtitsa ierodiakonom oldu. Kardeş manastırda Hermogenes'in birlikte yaşıyor. Anneleri Magdalena üç çocuğu vardı ve hepsi keşiş oldu. Babası savaşın ilk günlerinde, Büyük Vatanseverlik Savaşı sırasında öldü.

rahibe bir ev satın ile Chistopol olarak kilise ve Hermogenes baba anne eşit şartlarda oldu. Hermogenes baba daha sonra Bakü ateşin ortasında askere, sonra, liseden mezun bir postacı olarak çalıştı. Pectoral çapraz çekip gitti asla. Kilisede o manastırın rahibeler kapalı bir araya geldi. İki küçük yaşlı monashechki mustering ve anne şarkı sonra Saratov Teoloji Semineri kabul edilmek için onu hazırladı.

Orada, seminer içinde, 1959 yılında, Baba Hermogenes papazlığını aldı. Yana o zaman 45 yıldır geçti.

Seminerden sonra, bir yıl sonra o (Moskova yakınlarında) Trinity-Sergius Lavra yılında Akademi alındı. Genellikle o Pskov-Mağaralar manastırı ziyaret etti ve hatta cemaatte oraya istedi ama yön Kutsal Dormition Manastırı Pühtitsa (Estonya) oldu ve 1965 yılından bu yana o yaklaşık 30 yıldır orada hizmet etmiştir.

yeni randevu

Bir manastırda bakanlığının itirafçının Hakkında, o biz çalı yakmak ve yanmaz yanan gerektiğini söyledi. Bir süredir bu manevi babası John (Krestiankin). Birlikte o iki defa kan veba konusunu açmıştı sonra özellikle Hermogenes manastırı terk edip gitmek gerekir karar verdi. Sonra bir şey Hermogenes babası hizmeti çekin olamayacağını düşündü ve bu yüzden emekli karar verdi. Hazretleri Patriarch Alexy o iyi ve güvene dayalı bir ilişki vardı II, ona geniş bir yolun verdi ve herhangi manastırı seçmek için söyledim. Ama sonra Usta Eusebius geldi ve Hermogenes Snetogorsk manastırı yardım etmesi için babasına istedi. Ve andan itibaren orada yerleşti. Pühtitsa manastırdan her zaman yardım aldı ve yavaş yavaş manastır canlandırmaya başladı. Otel, böylece hacılar, bir çiftlikte, ve için inşa edilmiştir. d.

patrik

Erken Eylül 2014 yılında Patrik Kirill bizzat Snetogorsky manastırını ziyaret etti. Nicholas Kilisesi de yıllardır ilk kez Kilisesi'nin Primat onların mesken ziyaret olduğuna işaret etti Archimandrite Hermogenes manastır başrahibesi ile (Murtazov), karşılandı.

Pskov insanlar genellikle Büyük Vatanseverlik Savaşı sırasında yardım için ona başvurdu Peder Hermogenes, Papa için liste simgesini Tihvin Our Lady of hediye takdim etti.

Snetogorsky manastır Pskov piskoposluk kez işgalcilerin yolda kale çok önemli bir stratejik rol olarak görev yaptı, ama sonra nispeten sakin sürede zaten tahrip edildi, - o eski manastırlarından biri ziyarete mutlu olduğunu itiraf Patriği tarafından konuşmasıyla manastır Sovyet örgütleri değil, schadivshie anıtlar yerleşmeye başladılar.

Sonuç

patrik yalnız gel, ama büyük bir heyet ile ve manastır anıtların restorasyonu ile ilgili konular, yakında çözüleceğini ümit vermedi. saygı ve şükran duygularının bir ifadesi olarak, o Sinagog St için bir simge verdi. emanetler ile Macarius. Şimdi hepimiz Snetogorsky manastır yeniden restore edilecek kesin olarak söyleyebiliriz. Hermogenes baba - tüm kalbi ve ruhu yavruları için ağrıyan ile manevi ve rehberlik misyonunu yürütmektedir, (İoanna Groznogo zamanında ataları gibi) sadık koruyucusudur.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.