Spor ve SağlıkEkstrem Sporlar

Spor Atış. çekim için hedefleyin. Spor tüfeği çekim

Spor atış uzun Olimpiyat programının bir parçası olmuştur. Ancak, farklı. Buna ek olarak, farklı silahlar için kendi standartlarını vardır. sporun bu tür çeşitleri ve özelliklerini anlamak için deneyin.

Bir "spor çekim" nedir?

Bu doğruluğu olimpik deneme katılımcılar olduğunu. Yani her oyuncuya silah (ateşli silahlar veya pnömatik), hem de becerilerini bulundurmak seviyesini gösterir vardır. Bu çekim iyi partiyi belirler, kendi standartları ve değerlendirme vardır.

Doğal olarak, düzenli egzersiz gerektirir. içeride veya dışarıda: Yangın tipinden bağımsız yürüten Yeri. Buna ek olarak, ders esnasında size kesinlikle kendisine veya başkalarına zarar vermemek için tüm güvenlik kurallarına uymak zorundadır.

spor ile temsil edilen türler

Şimdi ne silah kullandığı orada ne çekim türlerini ve anlayabilir. aşağıdaki gibi Yani, bu etkinliğin sınıflandırılabilir:

- Çekim spor (tüfek) ;

- (platolar-hedeflerle açık arazide) Poster;

- kavis;

- Okçuluk;

- Pratik (tüfek, av tüfeği veya tabanca) yanı sıra yüksek hassasiyetli (keskin nişancı).

Yangın Bu tiplerin her biri kendine has özellikleri vardır. Biz düşünün onların olduğunu.

mermi çekim Özellikleri

Bu durumda, katılımcı yivli ateşli silahlar ve hava tabancaları bir kullanır. atlet mümkün olduğu kadar doğru kendisine verilen hedefin tüm almak için gereklidir. Ve onlar statik veya hareketli olabilir. Ayrıca belirtmek gerekir ki ne olursa olsun tecrübe, herkes için stabil kalır eylemlerin açık dizisini içeren çekim spor.

Hareketsiz atış sırasında belli bir sabit konumu gerektirir. Bir sporcu için en önemli şey - silahlarını hakkında iyi hissediyorum. Ancak bu durumda o hedefe hakkını almak mümkün olacak. Ayrıca oklar iyi tepki ve özenli olmaları gerekmektedir.

Gerekli tüm nitelikleri önemli ölçüde sonucunu etkileyebilecek bunlardan birinin yokluğu olarak eşit şekilde geliştirilecek. bir kişi ateş sırasında tamamen gruplandırılmış edilmeli ve işini tutkuyla. Aynı zamanda bu sporu kararlı ruh ile insanlarla uğraşmak gerektiğini söyledi edilmelidir. Bu bir dış uyaranlarla dalıp olmamalıdır vardır.

Bir tabanca çekim Özellikleri

Şimdi silah kullanmak gerekir nasıl daha ayrıntılı olarak bakalım. Spor tabanca atış silah taşınan, kalibre olan 7,62-9,65 mm dir. Aynı zamanda pnömatik olabilir. Genellikle küçük kalibreli ve büyük kalibreli (tabanca) silahlar kullandı.

Tabanca katılımcı yalnızca statik hedeflere vurabilir. Aynı zamanda aynı konumda kalır: uzanmış eliyle ayakta. gun, pnömatik veya keyfi bir standart olabilir. Ve kadın ve erkekleri de vurabilirim. hedefe uzaklık 10 ile 50 metre arasında olabilir. Her katılımcı 20 çekim ve daha yapmak zorundadır. Böylece, her tur bir zaman belirli bir miktarda sürer.

tüfek Özellikleri

Burada her şey biraz daha karmaşıktır. spor tüfekle atış atış yapıldığı birkaç hüküm içermektedir gerçeği. hedefe olan uzaklık 300 m 10'dur. Çoğu durumda, sabit hedef hareket etmeyen çekim bu tür, kullanılmaktadır.

tarafların durumuna ilişkin olarak, birçok onların şunlardır:

- Ayakta. Bu durumda, tüfek iki elle tutulur. Ana vurgu omuz ve göğüs kısmında yapılır. Genellikle bu durumda, silah asılı Kemer, gerekli değildir. Buna ek olarak, her durumda atıcı lensler veya kullanmamalısınız optik manzaraları.

- diz ile. Burada da iki eliyle tüfeği tutulur. bir dirsek ile yaptığı dizinin üzerine oturmaktadır.

- Yalan. Bu durumda, odak dirsek düşüyor. Ve atlet özel mat kullanır. Bu pozisyon en rahat ve kararlıdır.

Doğal olarak, çekim parti sırasında, sabit fikirli ve özenli odaklanılmalıdır. o alır hedefin merkezine daha yakın olan daha fazla puan kazanacaksınız.

Nedir atýcýlýk ve çeşitleri nelerdir?

Başlıca özelliği açık bir alanda yürütülen olmasıdır. Bu durumda, hedef hala ayakta ve hareket eder ve bir yemeğin alışılmadık forma sahiptir edilmez. silahlar en sık silah kullanıldığı şekliyle. o shotshell Şarj.

Çekim standları çeşitli sağlamaktadır:

- Yuvarlak. En önemli özelliği katılımcı gerçek avcı gibi hissedebilirsiniz olmasıdır. Stand hangi koltuklar 7 atış için küçük dairesel bir alandır. birinci ve yedinci civarında makineleri iki kule, metal bir hedef vardır. Bu çekim özelliği katılımcı kademeli olarak 7 pozisyona 1 hareket gerektiğidir. Ancak, 25 hedefleri vurmak gerekir.

- Hendek. Bu oyun büyük bir genişliğe ve uzunluğa sahiptir. Nda makineyi ve yargıç yer sürüklediği. Bu çekim olarak konumları aynı hat üzerinde bir yarım daire olarak düzenlenmiştir. Aynı zamanda böyle bir standı kullanımı sadece tavsiye edilir olduğunu belirtmek gerekir en az 15 adet atma makineleri eğer.

- çift tuzağı. Bu standının bir özelliği katılımcı aynı anda makineden yayılan iki hedefleri, vurmaya olmasıdır.

- Sporting. çeşitli uçuş yolları plakaları, eşitsiz mesafeleri çekim tuzağı Bu tip. Buna ek olarak, daha fazla zemin boyunca hareket hedeflere yönelik de olabilir. Bu nedenle, yangın bu tip en zor olandır.

tuzak çekim için hedefler Özellikleri

kireç taşı tozu ve erimiş eğimi: Bu küçük çaplı doğal malzemelerden imal edilen, plaka vardır. sokakta görülebilir böylece, parlak turuncu bir rengi vardır. Ayrıca hedef ne kadar iyi kontrol edebilirsiniz. Bunu yapmak için, sadece üzerinde küçük bir metal dal dokunun. tabağı çalarsa, o zaman her şey sırayla.

tuzak çekim hedefleri 105 g'ı aşmamalıdır küçük kütle, final özel plakalar bir ışık toz (flüoresan) ile kullanılmıştır kaplanır unutulmamalıdır sahiptir. Aslında bu durumda çekim çok güzel ve muhteşem hale gelmesidir.

Kalite hedef bozulmamış arabadan yola gerekir. plakaların çapı 11 cm geçmemelidir. bir hedef, sadece bir kez kullanılır olduğunu söylemek gerekir. Bu durumda, atıcı olup olmadığını fark etmez. Yarışma katılımcısı tabağı makinesinden yayılan bundan sonra, talimat verir. Sonraki - teknik ve beceri meselesidir.

Mermi çekim için hedef türler

Şimdi size bir tüfek veya tabanca kullanırsanız, nişan için gerekenleri öğrenmek gerekir. Hedef çekim farklı olabilir:

- E. şampiyonaları, Olimpiyat Oyunları: Bu ürün tipi sadece yüksek seviyeli yarışmalarda kullanılır. Bu durumda, hedef kendisi nüfuz etmez. deliklerin kalitesi ve yer akustik veya optik olarak tespit edilir. Bazen iki yöntem aynı anda kullanılmaktadır.

- Baskı. Bu tip en sık hedeftir. Bu eğitim sırasında kullanılır. delik açık kalır dayanıklı malzemeden imal Böyle bir hedef. bir egzersiz ürün sonra Doğal olarak, artık kullanıma uygundur.

- Mekanik. Bu tip eğitim hedef olarak ve yarışmalarda kullanılır.

Bir çekim mesafeden çekim Özellikleri

Eğer gerçek mermi kullanmak bile silah, güvenli bir ürün olmamıştı. dash Silah - bu özel bir süreçtir. Burada kapalı olduğu kadar dikkatli olmak gerekiyor. Onun avantajı sakin yangın için bütün koşulların çizgi kurulan beri, dış uyaranlarla dalıp edilemez olmasıdır.

Ancak, egzersiz sırasında sakin ve dengeli olmak zorunda. Buna ek olarak, tüm çekim daha tecrübeli bir kişinin gözetiminde üretilmektedir. Bu durumda, her durumda hedef asılı alanda olamaz. Bunun yanı sıra, insanlara veya amacından başka bir şekilde silah yönlendirmek için izin verilmez. Çektiğiniz Silahlar, kimseye aktaramaz.

Çekim sona erdiğinde, dikkatli dergi ve namlu silah kartuşları varlığını kontrol etmeniz gerekir. Şarj sadece atış hattında yapılır. eğitim silahların sonra eğitmen ya da bunun için sorumlu kişi teslim oldu.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.