Haber ve ToplumKültür

Ne bilgeliktir ve bunu başarmak için nasıl

En zor durumlarda insanların akıllıca olması gerektiğini biliyoruz. Ancak, çoğu zaman bilgelik buna benzer diğer kavramlarla karıştırılmamalıdır, ama özünde biraz farklı. Biz bilgelik tam olarak ne olduğunu verirse, çok kolayca sahtecilik her türlü ayırt edebilir. bakış en popüler noktasını düşünün.

Bilgelik - deneyim ve derin aklın bağlantı

En doğru tanımı tehlikeli bir durumun bir örnekle tarif edilebilir. zor şartlarda Aptal insanlar, onlardan kurtulmaya olası değildir. Akıllı daima bir çıkış yolu bulabilirsiniz. Akıllı bir adam o düşmeyecek asla. Bu görüşe yandaşları bu kalite hatta bazen doğrudan başvurmadan, kişisel veya başkalarının tecrübesi ışığında, çeşitli sorunları çözmek için yeteneği olduğuna inanıyoruz mantıksal işlemleri. Bu nedenle soru: " nedir ? Bilgelik" çoğu zaman yaşla birlikte geldiğini cevap.

Ne bilim diyor?

Geçen yıl, Kanadalı psikologlar bu adamın kültürel çevrenin kalitesini nasıl etkilediğini öğrenmek için karar verdik. Özellikle, araştırmacılar, Japon ve Amerikalı gönüllü ile bir test yaptı. Test sonuçları yaşla birlikte geliyor veya doğuştan olup olmadığı bilgelik, ne daha iyi anlaşılmasını sağlamaktadır. 25 ile 75 yaş arası Gönüllüler farklı insan grupları arasındaki çatışmalar bir gazete yazı okumak istedi ve sonra bu tür durumlara yol açan nedenlerden ve gelecekteki gelişmelerin tahminleri üzerine fikirlerini sabitlendi. Aniden yılda Amerikalıların bilgelik büyüyor ve Japonca, bilgelik yaşına bağlı olarak, bulunamadığı ortaya çıktı. Bu Sakura Ülke çocukluk kişilerarası uyum sevgisini aşılamak çıkıyor. Bu nedenle, Japon halkı sorunlu durumlarda ve akıllıca Amerikalı yaşıtları ile başa çıkmak için daha iyi edebiliyoruz. Böylece, kültürel çevrenin etkisiyle bilgelik yaşı ne olursa olsun, bir kişinin tezahür edebilir çıkıyor.

hristiyan bakış açısından gelen bilgelik nedir,

Geleneksel bilgelik belirgin şekilde farklı İncil'de bu kavramın yorumlanması. Kitap güvenilir tarihsel gerçekleri çok içerdiğini biliniyor. Kim Kral Süleyman'ın duymamıştır ve nasıl bebekle ilgili iki kadın arasında haklı bir argüman? Ben o kadar düşünüyorum. Solomon bilgelik hepimiz için standart bir türüdür. Şarkılar Şarkısı, Vaiz ve Atasözleri: İncil geleneksel olarak elinde yazılı olduğu kabul edilir üç kitap içerir. son derece de, çoğunlukla aşk için bunlardan ilk Eğer daha iyi bilgelik ne olduğunu anlamak yardımcı olamaz. Bu arada bilgisi ancak aptalların aptallık - - yanıltıcı Özellikle, 14 bölümde, Atasözleri Kitabı 8 ayeti bilgelerin bilgelik söylüyor. o yaşı hakkında hiçbir şey söylemez dikkat edin. Atasözü Kitabı okursanız, biz şu sonuca varabiliriz: bilgelik - Tanrı korkusu ile başlar ve her zaman insan davranışı ifade edilir Tanrı'nın planının, tamamen uygun yaşama ihtiyatlı ve becerikli bir yaklaşımdır. Başka bir deyişle, İncil, soru "Ne bilgeliktir," Zihin tevazu ile çarpılır söyler yanıtlayan.

bilgelik nasıl satın alınır

Bunun kalitesini geliştirmek amacıyla, sonunda deneyim birikimine beklemek gerekli değildir. Hale uzun süre bir kitap okumak için yeterlidir "sonsuz." İncil'de ek olarak, her gün okumaya ve meditasyonu uygulamaya, Doğu ve Batı'nın tüm bilgelik konsantre ve konuyla ilgili popüler basında açıklanan egzersizleri yapmak hangi aforizmalar meditasyon. Orada birçok yolu vardır ve herkes onun en sevdim seçer.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.