Haber ve ToplumKültür

Grup - insanların bir dernek

Takım - insan küçük bir grup. iş, birey, ahlaki ve diğer: Bir çıkarlar çeşitli doğrultusunda oluşturulabilir. Toplu - üyeleri topluca onların faaliyetlerinden bir sonuç sağlamak bir grup. aktivitesi ve dayanışma grupları yaşayabilirliği belirlendikten belirleyici faktörleri, kişiler arasında ilişkiyi incelemiştir.

Toplu - Bazı özelliklere sahip olan bir grup. ayırt edici özellikleri, genel işlemler, entegrasyon ve karşılıklı sorumluluk, yetki tanınması, sosyal önemi haiz yanı sıra her bireyin ihtiyaçlarına dayanmaktadır dernek, istikrar, uyum, ilişkiler üyelerinin ana çıkarlarının koordinasyonunu unutulmamalıdır arasında. Toplu - için bir grup kamu öneme sahip faaliyetlerin genel amaçlarını maç eğilimindedir. Belirli bir formda - kaynaşma, sürdürülebilir, bilinçli birlik ile karakterize böyle bir birlik için organizasyon dernekler.

Takım - yeterince geniş tanımı. Üyeleri arasında grup içinde Fonksiyonel ilişkileri görevlerinin her birinin performansı doğrultusunda kurdu. İletişim ve servis ve profesyonel rolü karakteri oluşturan birlik içinde mesleki yapıyı. sosyal ve psikolojik sistemin kendi formlarının temelinde, hedef ve amacını güden o ve sırayla, bütünsel emeğin tabi olacaktır, birleşik bir bütün "organizma" oluşumunu birleştirerek, grup bağ olduğunu. İlk yapı geliştirilmesi üzerinde daha odaklı olduğunu söyledi edilmelidir mesleki faaliyetleri grubu ve hedeflerine ulaşılmasına. Bu durumda, ikinci - iç hayatı, sosyal ve psikolojik kürenin oluşumu üzerinde. Her iki sistemde varlığı ekibi gelişmekte koşullarını şekillendiren önemli bir faktördür. Bu uygulamada kanıtlanmıştır. Zayıflık veya sistemlerinden birinin yokluğu olumsuz diğerinin durumunu etkileyen ve genel olarak bütün grup.

Kişilik ve personel

birlik İçinde ayrı etkileşimin özel bir tür oluşturdu. Tüm ilişkiler kişilerarası uyum, kolektivist kimlik, değer yönelimi birliğin yüksek seviyede doğasını. Grup - Bazı gelenek ve görüşler vardır bir dernek.

belirli kurallara uymalıdır grup lideri düzenleyici gelişme ve süreçleri etkileşimin işleyiş başarılı bir şekilde uygulanması için faaliyetlerini yerine getirirken. Özellikle, aralarında, bu dikkat edilmelidir:

  1. İnsanları bir araya getirmek için, dernek anlamlı profesyonel kişiler ve bireysel karakteri sanatçıları meşgul ilginç, iyi organize iş, yetenek üyeleri arasındaki ilişki üzerinde yararlı bir etki kullanın, birbirlerini yakından tanıyalım.
  2. Dikkatle sağlıklı ilişkiler mevcut korumak ve sorumluluklar, görevler ve diğer şeylerin dağılımında bunları kullanın.
  3. değil sersemce sağlıksız rekabeti teşvik birini topluluğun başka üyeleri karşı, herkese adil olmak için.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.