Haber ve ToplumKültür

Gelenekler, ve kutlama özellikle tarih: Rusya'da Cadılar Bayramı gibi

Tüm Azizler Günü , dünyanın hemen hemen tüm ülkelerde gözlenen ve festivalin mekan bağlı kendi özellikleri ve gelenekleri vardır. o karanlık güçlerle mücadele aslında bir tür olarak kabul edildi İrlanda, gelen Rusya'da Halloween, gibi? Son yıllarda bu vesileyle Rus devlet bazı tartışmalara olduğu için bu sorun, Cadılar Bayramı birçok hayranlarına ilgilendiriyor.

tatil Tarihçe

Rusya'da önceki ayrıca kötü güçlerin bu zaferi gibi bir şey kutladı çıkıyor. - Sadece o farklı denilen Gün içkiler - ve ilk Pazartesi sonra Trinity ışığı düştü.

Atalarımızın da kostümleri giyinmiş Şu anda, birisi bir keçi, birisi oldu - bir domuz, üçüncü bir at kadar kendini sundu. Bütün bu süslü bir elbise geçit balalayka ve akordeon bir müzik eşliğinde vardı. Bu marş onlar tabancayla havaya birkaç vole yaptı, sonra bir deliğe at kafası attı ve gömülü alanda, içine yönlendirildi. Bu nedenle yay ile yapılan ayırma.

Cadılar Bayramı şimdi Rusya'da kutlanır? bu pagan kutlama hakkında Günümüz toplumunda, çelişkili görüşler ve görünümler vardır.

Bizim günlerde, ne zaman tatil geri Slav ülkelerinde geldi, ama farklı bir isim altında, birkaç hangi gün Rusya'da Halloween kutlamak biliyoruz. Onun tarih töreninde bir holding olarak 1 Kasım 31 Ekim gecesi düşer ve arkadaşları ile bir eğlence için fırsat ve ilginç eğlence olarak basitçe algılanmaktadır değil.

Azizler Günü kutlamaları adanmış eğlence faaliyetlerine en aktif kısmı, tatil temasına göre dekore gün kulüpleri ve diskotekleri, ziyaret, gençlik alır. Ama bu kutlama henüz Amerika'da olduğu gibi, Rus durumunda böyle popülerlik kazandı değildir ve bu nedenle, bu tatile, Rusya'da Cadılar Bayramı kutlamak için nasıl bilmek gerekir.

Rehber Kutlayacak

Ve nihayet bir tatil hayranları için uzun zamandır beklenen bir sonbahar gününü geldi. Cadılar Bayramı Rusya'da kutlanan ve nereye festivale gitmek iyidir Nerede? Bu olay kabul gece kulüpleri toplantısı için en uygun yer. Dekoratörler genellikle turuncu ve siyah renklerde kendi iç süslemeleri ve bu tatil geleneksel niteliği olarak kabaklar gelen fenerler kullanırlar.

Bu günde, bir şekilde şenlikli programı rekabeti sağlamak için gerekli olacak şekilde giyinmek ilginç olabilir "en iyi karnaval kostüm." Olaya adanmış çeşitli yarışmalar ve çekilişler, katılmak da mümkündür.

gelenekler

evlerinden kötü ruhları ve çeşitli ruhları uzaklaştırmak amacıyla O gece, ışık ışıklar karar verdi. Çocuklar bir favori eğlence sonra mum koymak kabak, bir kişiyi keserek elde edilir O'Lantern Jack, yaratmaktır. Bir ışık, cehenneme ya cennete ya sürmedi gibi yeryüzünü dolaşır ile Efsaneye göre, adı fener, demirci onuruna oldu.

Bu, tüm ülkelerde genel bir gelenek olmakla her devletin kendi vardır. Örneğin, Fransa'da, şehir sokaklarında gece yarısı saat içinde hızla ruhları bir toplantı önlemek için evlerinde saklamaya gerek insanları bilgilendirmek zilleri gidin. Bu günde tüm Meksikalılar bu kafatasının şekline sahip ekmek, pişirmeye. ABD'de, çocuklar kostümleri çeşitli koymak ve kelimelerle evlerini komşu gidin: İnsanlar her yerde turuncu ve siyah renklerde evlerini süslemek - bu renkler bu olayın özelliğidir "şaka veya tedavi!".

Ve Cadılar Bayramı Rusya'da kutlanır neden? Bu sorunun cevabı çok basittir - tüm kalp ile iyi bir eğlence almak için, ve gri sonbahar hafta içi karanlık imalar olmadan bazı ülkelerde kutlama özelliği küçük bir tatile hissediyorum.

Özellikler ve dekorasyonlar

Yana sadece 2010 yılında Rusya'da Halloween kutlamak, herkes ev sahipliği yapacak odanın gerekli süslemeleri ve doğruluğu, aşina olduğu "Sabbath," All Saints' Day kutlamaları adanmış. Eğer kabak lambalar can ve her pencere üzerine koyun kadar hazırlamak gerekir. Sonraki kendilerine ayrılan atalarının ruhları için amaçlanan et ve sebze yemeği koymak. O geceden beri hala ölü anma zamanı olarak kabul.

kötü ruhlar burada alamadım böylece elektriğin bir zafer, özellikle hoşa gitmez ve oda iyi aydınlatılmış olması gerektiği gibi iyi bir tatil arifesinde, mumlar sürü stok kadar.

Parti tema ne olacağını rağmen kendi başınıza bir oda dekore edebilirsiniz. Gecenin yürüme ölü tutmak planlıyorsanız, oda her yerde dağınık kemik ve boyalı kafatası ile kripti donatmak için daha iyidir. vampir covenini düzenlenecek halinde, o zaman tüm domates suyu gözlük ve hiçbir ayna durmalıdır.

kostüm

Cadılar Bayramı Rusya'da kutlanan şeklinden, anladım. Ama bu tatilde ne giymek? Herhangi bir tema parti yürütülen durumunda, belirtilen konu çerçevesinde tüm misafirler sığdırmak için, belli bir kıyafeti gelmek gerekir. En iyi kostüm geçen bir müsabaka olur, herkes eşit olacak - hiç kimse göze çarpacaktır.

Eğer gece kulübü veya disko ziyaret planlıyorsanız, o zaman orada vrolne hayal ve sevimli cadı veya bir cadı, vampir ya da bir vampir, şeytan, troller, iblisler, goblinler ve diğer birçok kötülük karakterleri giyinmek.

yemekler

menüsünden bir partide "kötü ruhlar" kırmızı içecekler geçerli olacaktır için. Bu domates suyu, kırmızı şarap veya sıcak şarap olabilir. börek, çikolata yapmak veya marmeladok şeklinde mağazasından satın olabilir solucan, - tüm kötülük Favori incelik.

Güzel tematik özellik ve lezzetli yemek süzme peynir ve ekşi krema ve krem şanti ile dolu içi boş bir kabak dışarı dönecek ve geleneksel kabak çorbası yapabilirsiniz. Et sevenler hafifçe kavrulmuş biftek veya dana karaciğeri tadını çıkarabilir.

Mücadele tatil

Bu durumda, son yıllarda buna Rusya'da ve yasal olup olmayacağı Cadılar Bayramı kutlamak için mümkün olup olmadığı açık değildir. Yeni bir açıklamada, Moskova Patrikhanesi bu festival Rus ruhuna özgü ve Rus kültürü için tamamen istenmeyen olmadığını söyledi edilmiştir. Vsevolod Chaplin çocukluktan böyle putperest ritüelleri insan kötülüğü tanıtmak ve haraç çeşit sunmak yerine, tamamen reddetmek için ona öğreteceğiz şeklindeki görüşünü dile getirdi.

Tamamen dayanışma içinde kilise ve üyeleri bu olayın kutlama yasasını ortadan kaldırmak için inisiyatif aldı Rusya Federasyonu, Kamu Odası ile. Cadılar Bayramı böyle tatil resmen yasaklandı Arkhangelsk gibi bazı alanlarda, Rusya'da kutlanan ve aynı Petersburg milletvekili elde edilmez bu yüzden. Ayrıca Cadılar Bayramı kesinlikle tüm Müslüman bölgelerinde yasak.

ilginç gerçekler

Cadılar Bayramı - bu Kelt halklarının zaman tarihini başlayan bir çok eski bayram.

Amerika'da bu olay büyük önem verir ve onun kutlama Noel kutlamaları eşit sayılır. Bu süre boyunca, sadece şekerler ve tatlılar çeşitli talebi üzerine orada ruloları. Mağazalar, belki bir gün kolayca aylık planı yapabilirsiniz.

Avrupa'da bu tatil ana nitelik su ve ekmek vardır.

Aslında, Cadılar Bayramı onun gelenek ve özelliklerine ilişkin çok ilginç ve bunu İngilizce konuşan ülkelerin kültürlerine hakkında bilgi almak için harika bir yoldur çünkü Cadılar Bayramı, tüm kuralları tarafından Rusya'da kutlanan değildir merak ediyorum.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.