Haber ve ToplumKültür

Odessa İlginç müzeler

Her yıl listeye eklenir Odessa Müzesi, - nedenlerinden biri bu harika şehre gelmek. Burada sıcak kumda yatan yaklaşık 40 sıkıldı ve eğlence çeşitlendirmek istedi? Sonra onlar her zevke ve renk uyacak gerekecek, çünkü Odessa müzeleri ziyaret zamanı.

başlayanlar kaçakçılar için

Bu sınırdan yasadışı mal nakliye yolları onlarca bulunabilir kaçakçılık Müzesi'ni ziyaret ettikten sonra sokak Catherine, 6., şehrin kalbinde yer almaktadır. Raflarda 150'den fazla ele geçirilen öğeleri ve kaçak olma yollarından illüstrasyonlar monte ediliyor. çamaşır tozunda ve çocuk oyuncakları içinde ve iplik makarasını: Nerede sadece uyuşturucu gizlemedi. Çarpıcı radyografisi gastrointestinal sistem kokain 72 torba yuttu bir kişi geciktirdi. geziye yapılmış olması, sen gümrük ofisinde mumya için ücretli kurutulmuş hem balık aldı ve Ukrayna ve Slovakya arasındaki bir yeraltı tüneli 700 metre uzunluğunda, nasıl taşınan nasıl Almanya'dan Fransa havaya duyabiliyorum yıllık $ 50 milyon getiriyor yasadışı gelir. Kurulum ve tüm yasaklanmış mallar deniz ve mezarlıklar arasında kentinde bir serbest liman rejimine bağlı düşerken bu sahtekarların, Odessa yapılmıştır nasıl söyle.

meraklı çocuklar ve ebeveynleri için

İlginç bilim müzesi (Shevchenko Caddesi, 4) - ortaokul çağındaki çocuklu aileler için harika bir yer. Burada açıkça eylem farklı fizik yasaları gösterir. Örneğin, kasırga ve böyle havaya yükselme tsunamiler olduğu gibi bebeklerin dünyayı nasıl algıladıklarını anlamak mümkündür. Perpetuum mobile, termal kamera, ehofon, iğne deliği kamera, lazer arp, şeffaf piyano, trapez odası dahil, optik yanılsama, bir çoğunluğu - benzersiz sergileyen onlarca sadece birkaç. İşte, lazer ışınları ile odada olmak, desibel cinsinden sesinde hacmini ölçmek için ayna labirent bir çıkış yolu bulmak için, bulmaca çözmek mümkündür. Kısacası, deneyim bol olacak. Bu tip diğer kurumlara aksine, tüm sergiler elleriyle dokundu edilebilir.

sinema meraklıları için Odessa müzeler

stüdyo Dovzhenko (Fransızca Bulvarı, 33) ziyaret ettikten sonra, aslında böyle "Kaptan Grant'ın Çocukları", "Üç Silahşörler", "Eğer Kalesi Tutsağı" ve diğerleri gibi tanınmış Sovyet filmleri, bir sürü ateş etme hakkında bilgi edinebilirsiniz. Tur film stüdyoları ile yürüyüşe yanı sıra bu ayrıntıları analizi içeriyor. D'Artagnan şapkayı tak "Duncan" dümenine en durmak, bir bambu kask Binbaşı Mac Nabbsa denemek için bir fırsat vardır. Bu kostümler çoğunlukla çok ucuz kumaştan yapılmış çıkıyor ve ekranda onlar kraliyet mahkemesinin layık görünüyor. Örneğin, ünlü asma sadece birkaç kuruşa için kümes pazarında satın alındı. Bu müze içeriden sinemaya bir bakış sağlamaktadır: Burada yaz sahnesini ve pazar Ukrayna film yapımına durumu kaldırmak kışın ortasında, hurda malzemelerden süslemeleri nasıl bahsedeceğiz.

özçekim'i yapmak isteyenler için

Wax "Baba Ooty" sergisi merkezi kayıt ofisi olarak aynı binada. İçeri gir Odessa tipik bir şekilde, daha doğrusu onu temsil eden bir plastik bebeğin içinde "metresi" kendisini davet eder. Böylece dış Odessa'da değil tüm müzeler, övünebilir.

İçinde Fotoğraflar mutlaka yapmak istiyorum. Gerçekten de, sergiler arasında tarihsel figürler, öyle ya Odessa (Catherine II, Langeron, Richelieu) ile bağlı başka vardır Hollywood oyuncuları (Schwarzenegger, Stallone), birçok masalları ve çizgi filmler (Shrek, Batman), şov dünyasının (grup "Beatles yıldızlı kahramanları "). balmumu heykeller hatta bazen titremeye, çok gerçekçi şunlardır: onlar yanıp üzere olduğunu görünüyor.

Güzel severler için

Batı ve Doğu Sanatı Müzesi ülkenin en iyilerinden biri olarak kabul edilir. Onun adresi - Pushkinskaya, antik Doğu ve Batı sanatına adanmış üç temalı oda bulunmaktadır 9.. Sergiler arasında gibi eserleri var Caravaggio, Strozzi'nin, Hals.

edebi Müzesi

Bu yaşamış ve Odessa'da çalışmış veya bu şehir hakkında yazdım tüm yazarlar adamıştır. yaklaşık üç yüz vardır. Onları, Puşkin, Gogol, Babil, Ilf ve Petrov, Mickiewicz, Bunin, Akhmatova, Franco arasında. özellikle ilgi çekici müzenin arka bahçesinde olduğunu. Ünlü edebi ve folklorik karakterlerin mizahi eğik heykeller (Rabinovich Sonya-denizci Panikovski) ile oluşturulan sıradışı koleksiyonu vardır monte edilir. Adres: Lanzheronovskaya 2.

antik bilenler için

Arkeoloji (Lanzheronovskaya 4) - Müze Odessa ve Odessa region Ukrayna eski birinin kendi listesinde var. O 1825 yılında kurdu. İşte 160 bin sergiler, arkeologlar Kuzey Karadeniz kıyılarında bulduk ağırlıklı olanlar tutulur. Ayrıca eski Mısır, Yunan ve Roma antik anıtlar bulunmaktadır.

Odessa Diğer müzeler

Üstelik, denizcilik sektöründe ilgilenen herkes Orada doğumda port oynadığı rol, hem de çeşitli askeri çatışmalarda şehrin savunması hakkında bilgi alabilirsiniz Lanzheronovskaya iniş 2. gelmek.

Kasaba her zaman farklı etnik gruplara ev sahipliği yapmış, özellikle, iyi, tabii ki, Yahudileri Bulgarlar, Yunanlılar yerleşti ve kapanır. Bu nedenle, zaman etnik azınlıkların yaşam ve kültürüne tanıtılmaktadır "Filiki-Eteria" (Kırmızı Şerit, 20) gibi Odessa böyle bir müze vardı. Yahudi Merkezi "Migdal Shorashim" (Nezhinskaya, 66) 1770s gelen şehirdeki Yahudilerin tarihi hakkında anlatır. günümüze kadar, Soykırımın trajik olaylara odaklanan.

Puşkin'in bilenler bu şehrin yazar bağlıdır şeyi adanmış müzeyi ziyaret edebilirsiniz. Alexander ilk gece geçirmek kaldığı yerden aynı sokakta binada №13 yer almaktadır.

Eğer Odessa müzeler alabilirsiniz şey ve onların adresleri var ziyareti, tüm esere haftanın yedi günü değil önce açıklığa kavuşturmak gerekir. diğerleri sabah ve 11.00 gelen ziyaretçileri ağırlamaktan Bazıları, Çarşamba günü kapalıdır. Tabii ki, tüm sergiler ve görüntüler görmek için bu yeterli değildir ve aylar, ancak bir ya da iki aksi Odessa affetmedim, koşulsuz gitmek gerekir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.