Haber ve ToplumKültür

Toplumun Krem: kavramı opredlenie

Krem Dernekleri - aristokrat ayrıcalıklı sınıfın en yüksek katmandır. Bu kavram soylu sınıfın çağında, modern çağda şekil bulan açısından oldukça dikkat çekicidir, yine de başlangıçtaki anlamı taşır. Günümüzde, bu ifade elit iyi denir. konseptine dönem "altın gençlik" fırsatlar ile birlikte sosyal piramidin üst basamaklara ulaşmış olanlar için de geçerlidir.

tarihsel bilgiler

Toplumun krem aslen sınıfın tüm ayrıcalıkları seven insanların oluşturduğu bir katman olarak adlandırıldı. soy, hem de mülkiyet - kavram bir kez hiyerarşide daha yüksek tabaka ile dernek ve genellikle bahsedilince dikkate malzeme kriterini alır.

Ancak, dikkate toplumun krem temsil edenlerin tarihsel önemi almalıdır. Onları yetenekli devlet adamları, diplomatlar, generaller arasından dışarı çıktı. Birçoğu patronları olma ve sanat desteklermişiz, kültürün gelişmesine de önemli katkıda bulunmuşlardır. Ne de bazı önemli yazarlar, bilim adamları ve şairler haline gelmiştir gerçeğini unutabilirsiniz. Bu nedenle, durumlarını değerlendirirken onların maddi duruma sınırlandırılamaz.

Geçerli durum

aslında, aynı pozisyonu işgal ve öncekiyle aynı işlevlere sahip, insanlara - Bizim zaman içinde toplumun kremi. Ama şimdi kibarlık artık prensipte, herkes can eskisi rol oynar ve bu çevrenin bir üyesi haline. Ancak, kapalı grup hala çok dar ve küçük.

Ancak, değişim bir kast anlamında daha demokratik yaptığını söyledi. Sonuçta, sosyetenin önce sadece soyluların besteledi. Şimdi, yetenek veya herhangi bir malzeme konumu sayesinde üye olabilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.