SeyahatEgzotik yerler

Ekim ayında Vietnam'a seyahat etmek, rahatlamak için harika bir yoldur!

Sonbaharın başlaması ile ruh hali giderek kasvetli hale geliyor. Hava hiç hoşlanmıyor: günler kısa sürüyor ve gökyüzü giderek gri bulutlarla çiziliyor. Ve eğer hala düşüş için bir tatil geçiriyorsan, o zaman gerçekten felaket olur ...

Yolculuk yönünü seçmenin zor olmadığını, çünkü yılın bu zamanındaki tüm ülkeler serin ve bulutlu değil. Örneğin, Vietnam'a gidebilirsiniz. Ekim ayında oldukça sıcak ve rahat, ancak ülkenin tüm bölgeleri bu ay rekreasyona uygun değil.

Ekim ayında Vietnam hava durumu

Ülke koşullu olarak iklim koşullarının mevsime göre değişebileceği 3 iklim bölgesine bölünebilir. Fakat bu farklılık rekreasyon kalitesini önemli ölçüde etkiler.

Ekim başında yağmur eşlik eder ancak yağış miktarı farklıdır. Ülkenin kuzey bölgelerinde kuru mevsim yavaş yavaş ayın ortasından başlıyor. Hava sıcaklığı gündüzünde +27 ... + 28 ° С, gece biraz daha serin. Deniz suyu +24 ° C'ye ısıtılır Ekim ayında Vietnam'da gerisini gölgede bırakın (kuzeyde Bölge) tayfun olabilir: aniden çöker, deniz suyu hemen bulanık olur, yüzmek yasaktır. Öte yandan, bu gezinin unutulmaz bir deneyimini kaydetmek için bir video kamerada yakalanabilecek muhteşem bir manzara.

Güneyde ve ülkenin merkezine daha yakın hava, plaj dinlenmesi için çok daha elverişlidir . Hava oldukça nemli olmasına rağmen, gün boyunca hava berraktır. Ekim ayında Vietnam'ı ziyaret etmek için en uygun olan ülkenin güneydeki tatil beldeleridir. Hava + 31 ... + 33 ° C'ye ısıtılır ancak kısa süreli yağışlar da mümkündür.

Hangi plaj seçilecek?

Vietnam'ın en popüler güneydeki tatil köyleri Nha Trang, Phan Thiet ve Mui Ne'dir.

Resort Nha Trang dağları koruyor, bu nedenle kasırgalar ve tayfunlar burada nadiren olur. Plajlar ince gri kumla kaplıdır ve kıyı boyunca hindistancevizi avuç içi en güzel seti uzanır.

Phan Thiet resort, bir aile tatili için mükemmeldir. Turistlerin özel dikkatleri çok renkli (beyaz, kırmızı ve pembe) kumlara çekilmektedir. Ekildi hindistan cevizi ağaçlarının çevresinde ve bu nedenle plajlar kelimenin tam anlamıyla yeşillikler içinde gömülürler.

Ekim ayında Vietnam'a gelirken, Mui Ne tatil beldesini seçebilirsiniz. Her zaman rahat ve sakin bir havası vardır ve geri kalanı ani yağışlar ve keskin rüzgar rüzgârları ile bozulmayacaktır. Turistler için restoran ve barlar, diskolar, mağazalar ve masaj salonları bulunmaktadır.

Ekim ayında Vietnam'a bir gezi seçerken bakmak için belki de en önemli şey bu sakin ve misafirperver ülkeyi ziyaret eden turistlerin geribildirimidir. Örneğin birçok kişinin pitoresk Halong Körfezi'ni ziyaret etmeleri önerilir. Koyun ülkenin kuzeyinde bulunduğu gerçeğine rağmen, turistler bütün bir yıl boyunca buraya gidecekler. Ve bu şaşırtıcı değil, çünkü körfezin su yüzeyi üzerindeki topraklarında (yaklaşık 3000) çeşitli şekillerde adalar arıyor. Bu eşsiz doğal anıt yaklaşık 250 milyon yıl önce ortaya çıktı.

Vietnam'daki Alternatif Etkinlikler

Ekim ayında Vietnam'a çok sayıda turist gelir. Bazılarının incelemeleri ülke hakkında daha fazla bilgi edinmenizi ve uygun bir yön seçmenizi sağlar. Örneğin, tatilcilerin tamamı plaj tatillerinden etkilenmez. Ülkenin felsefesine, kül- türüne ve tarihine derinlemesine dalmanıza, önemli yerleri ve gözde mekanları ziyaret etmenize izin veren turlar var. Alternatif tıp ile ilgilenen ya da rahatsızlık veren ve yerel şifacılardan yardım isteyen insanlar için Vietnam ilginç olacak.

Buna ek olarak, ülkenin dağlık kesiminde maden suyu bulunan kaplıcalar da var. Ekim ayında Vietnam'a yapılacak bir gezi, çeşitli hastalıkların etkili bir şekilde tedavi edildiği sağlık merkezleri ve hastaneleri ziyaret etmek için mükemmel bir fırsattır. Nha Trang gibi birçok tatil merkezi, ayrıca spa uygulamaları ve çamur tedavileri sunmaktadır.

Aşırı turizm

Ülkenin kıyısı sörf yapmak için mükemmeldir. Bu rekreasyonun hayranları, popüler tatil köyleri Nha Trang, Fukuok veya Mui Ne'deki plajlarda "dalga yakalama" fırsatı kaçırmayın. Ülkenin güney bölgelerinde olumlu sörf yapmaktan farklı olarak, orta kesimin tatil beldeleri kesinlikle aşırı sporlar için tasarlanmamıştır: Burada yağmur miktarı yüksek yağışlar nedeniyle karanlık ve bulutludur.

Dalış faaliyetleri Ekim ayında Vietnam'da dinlenme çeşitlendirmektedir. Deniz uçurumuna inmeye cesaret eden herkesin önünde, su altındaki dünyanın inanılmaz güzellikleri açılacaktır.

Çeşitli balık ve şaşırtıcı mercan bahçeleri, farklı renklerde yosunlar ve deniz faunasının nadir temsilcileri ... Görülen güzelliği yakalamak için sizinle birlikte özel bir fotoğraf makinesi almak gerekiyor.

Sonbaharda Vietnam'da bir tatilin avantajları

Özellikle Ekim ayında Vietnam gezisi seçerken turistlerin ilgisini çeken ilk şey, alışılmış fiyat ve eğlence masraflarından çok daha düşük fiyatlar. Örneğin, Ağustos ayında bir gövdeye sahip bir turun maliyeti 4800-5100 $ 'dır. Ekim ayında benzer bir bilet 4300-4600 $ mal olacak. Aynı zamanda, uçuş masrafı değişmeden kalır, ancak konaklama bedeli azaltılır. Tabii ki, yılın bu zamanında tatilcilerin çok daha az olması, bu Ekim'in turistlerin mevsimsel akını önlemek için barış ve inziva arayan olanlar için ideal olduğu anlamına gelir.

Aynı zamanda, gezi sayısı, hizmetin kalitesinin yanı sıra aynı seviyede kalır. Yerel mutfağı denemekle ilgileniyorsanız - küçük lokantaya bakın. Egzotik tatlarıyla sevineceğinize söz veriyoruz!

Gezi ve eğlence

Mimari mekanlara gitmeden seyahat etmeyenler, Khomishin ve Hanoi'ye (başkent) gidebilirsiniz. Pitoresk Eski Mahalle'de antik mimari yapılar var. Ünlü Budist yapılar Hoi An'da bulunmaktadır.

Renkli ulusal parklara geziler çok olumlu duygular verecektir. Pirinç tarlaları ve timsah çiftlikleri ziyaret etmek ilginçtir. Açık hava etkinlikleri taraftarları beyaz su raftingi, balık tutma ve su yürüyüşleri, orman safarileri hakkında bilgilendirilebilir.

Bu turist yönü nispeten yeni ve çok ilginç olduğu için Vietnam gezisi unutulmaz bir izlenim verecektir!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.