Gıda ve içecekYemek tarifleri

Evde Lahana turşusu: basit bir yemek tarifi

Evde lahana (tarifi aşağıda ayrıntılı olarak tarif edilecektir), çeşitli şekillerde hazırlanabilir. Ama bugün en hızlı ve en kolay seçenek sunmaya karar verdik. Böyle boş bir sulu ve lezzetli, aynı zamanda kullanışlı değil sadece elde edilir dikkati çekiyor. salamura sebzeler bir salata C vitamini büyük miktarlarda içeren tüm sonra kimse için bir sır

Evde Lahana turşusu: Fast food tarifi

Gerekli bileşenler ve ekipmanları:

  • Tuz orta ölçekli - kişisel tercihlerine ekleyin;
  • taze sulu havuç - 3-4 orta boy parçalar;.
  • Parlak lahana lahana (yeşil ve erken tuzlama işe yaramaz) - 1-2 Plug;
  • Kum Şeker - 1-2 büyük kaşık;
  • rezene tohumu kurutuldu - tatlı kaşığı (isteğe bağlı ekleme);
  • Üç litrelik cam kavanoz, bıçak, kesme tahtası, katmanlı gazlı bez, tabak, geniş kase.

Uygun seçim ve sebzelerin hazırlanması

Eğer pişirmek önce lahana turşusu gerekli tüm sebzeleri alması gerekir. Bu amaçla, elastik ve açık yeşil orta ölçekli fişlerini almak istenmektedir. Ayrıca, tuzlu atıştırma için genç ve sulu havuç kullanılması önerilir. Küçük bir rende ile, yıkama kabuğu kaldırmak, daha sonra ovmak için gereklidir. Bundan başka, bu yapraklar lahana yüzeyi muaf ve bu çok ince şeritler kesmek gerekir.

İş parçasının oluşumu

Evde Lahana turşusu tarifi, oldukça basittir çok kolaydır. Bunu yapmak için, tüm rendelenmiş sebzeler geniş bir kapta koymak ve sodyum klorür ve şeker küçük bir miktarı ile de, önceden görmüş karıştırmak gerekmektedir. Ürünler kendi suyunu vermeyin gibi zamana kadar yoğurmak gerekir. Bu durumda, katkı maddeleri, bundan başka, rezene kurutulmuş taneler olarak bileşen ilave edilebilir. Onlar meze özel aroma ve tat verir.

Bitkisel ön formun hazırlanmasında son adım

içeren lahana ana reçete en az katkı maddeleri, bir üç litrelik bir cam kıyısında katlanmamış olmalıdır. Bu durumda yemekleri mutlaka sterilize. Böylece, konteyner tüm püresi sebze kaydırmaya olmalıdır onların yumruk sert dolu. Bu tepesine kadar yapılmalıdır. pot çok fazla meyve suyu ise, o biraz uzakta süzülmeye bırakılır. Derin bir çanak koymak için gerekli ayrıntılı yemekler, çok katmanlı gazlı bez kaplı ve birkaç gün boyunca oda sıcaklığında bırakın.

ekşi sebze nasıl yapılır

lahana turşusu sırasında bunun dışında tüm gazlara tahta bir çubuk delmek için gerekli. Yukarıda yer alan zaman boş cam veya plastik kapağı kapatmak için gerekli olan ve dondurucuya yerleştirilmiştir sonra.

Sunulan aperatif diğer ek bileşenlerin kullanımı ile hazırlanabilir unutulmamalıdır. Örneğin, çok lezzetli çıkıyor elma lahana turşusu. İş parçasının tarifi öncekine benzer ancak ana sebze havuç rendelenmiş ekşi meyve eklemek gerekir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.