HobiDikiş

Sonbahar kompozisyonları kendimiz üretiriz veya yılın altın zamanının hatıralarını nasıl saklayabiliriz?

Sonbahar parkında çocuklar ile birlikte yürümek, doğanın farklı hediyeleriyle eve getirilen bir sepet getirmekle sonuçlanır: kestane, meşe palamudu, kuru dallar, koniler veya yapraklardaki buketler. Her şey bu - el yapımı eşyaların üretimi için mükemmel bir materyal. Çocuklarla birlikte, evinizi süsleyecek ilginç ürünler hazırlayabilir ve sana bir yıl boyunca sonbaharın lezzetleri hakkında hatırlatacaktır. Ve hemen hemen her okulda ve anaokulunda doğal malzemelerden yapılmış zanaat sergileri bulunmaktadır . Yani, zaten boşluklarınız olacak. Yalnızca hangi sonbahar kompozisyonlarının kendi başlarına yapılacağını düşünmek kalıyor. Bu yazı bu makalede açıklanmıştır.

Kestaneler ve meşe palamudu çocuklar için çok sevilir

Sonbahar, doğal malzemelerden yapılmış kompozisyonlar çoğunlukla kestane ve meşe palamudu çocuklar tarafından yapılır. Bu meyvelerin, eğlenceli insan figürleri ve hayvanlar çok komik görünüyor. Oldukça çocuk bu doğal maddeleri plastik ile birlikte kolayca tutturabilir. Yaşlı çocuklara (yetişkinlerin gözetiminde) bir kulak kullanmasına izin verilebilir. Meyveleki delikleri deliyorlar, onlara kibrit takın ya da kürdan ekliyorlar. Diğer ucunda, başka bir kestane (üzüm) giyilir ve güvenilir bir tutturma elde edilir. Meyveler, bu şekilde birleşince, iyi ve uzun süre muhafaza edilir. Doğadaki bu hediyelerden, bazı masal veya gerçek hikayeyi baz alarak kendi elinizle komple komplo sonbahar kompozisyonları oluşturabilirsiniz.

Çiçek ve yapraklar - ikebana'nın yaratılması için verimli bir malzeme

Sonbaharda yeşillik ve çiçek renklerinin zenginliğinden çekilir. Evinize getirebileceğiniz ve ikebana formunda tutabileceğiniz bu güzellik. Çiçek ve yaprakların sonbahar kompozisyonlarını kendi elleriyle yapmak için, aslında bu doğal materyallerin, hasır sepetinin, çiçek saksılarının (deliksiz), çiçeksi bir süngerin ve şeritin olması gerekecektir. Ikebana çok hızlıdır. Sepette bir tencereye yerleştirin, üzerine bir sünger koyun, suyla ıslatın. İstediğiniz her çiçek, çilek veya yapraklarla dallar orada. Eğer bükerlerse, sepet duvarına bir çizgi veya ince şerit ekleyebilirsiniz. Buketin tamamı parlak geniş yay ile kucaklanabilir. Sepetin kendisi de herhangi bir dekorasyonla (boncuklar, şeritler, çiçekler) süslenebilir. Her gün ikebana su ile serpiştirin ve gerekirse süngeri sulama kabından uzun bir musluk ile nemlendirin.

Kuru yapraklardan kendi ellerimizle sonbahar kompozisyonları oluşturuyoruz

Çiçekli paneller ve resimler ve diğer bir deyişle - kurutulmuş yapraklardan yapılan uygulamalar tasarım iç mekanları ile artık çok alakalı. Bunu kendi ellerinizle yapabilirsiniz. Önceden güzel yaprakları, çiçek yaprakları toplayın ve kitap sayfaları arasında kurutun. Daha sonra kalın karton temelinde, hazırlanmış herbaryum maddesinin istenen bileşimi birleştirilir ve PVA yapıştırıcısı ile yapıştırılır. Kurumadan sonra, resim veya panel bir çerçeve içerisine yerleştirilmeli, bu da doğal materyal zadekorirovat olabilir. İstenirse çerçeve camla yapılabilir.

Sonbahar kompozisyonları, kendi elleriyle gerçekleştirilir, her zaman benzersizdir ve tekrarlanmaz. Onlar sadece evinizin dekorasyonu değil aynı zamanda arkadaşlarınız ve aileniz için büyük hediyeler olabilir. Zevkle güzellik yaratın!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.