SeyahatEgzotik yerler

Mount Krestov (Litvanya): mistisizm ve anormallikler

İlk bakışta, Horus Krestov'un (Litvanya) bir mezarlığı olduğu anlaşılıyor . Ama aslında buranın herhangi bir gömü ile ilgisi yoktur. Popüler bir inanç var: şans ve şans her zaman bu kutsal yere haç koyanlara eşlik edecektir. Kaba tahminlere göre, yaklaşık yüz bin kişi buraya yerleştirildi.

İnananlar için kutsal bir yer

Mount Krestov (Litvanya) Katolikler için kutsal bir hac yeridir. Tepede çeşitli boyut, malzeme ve şekillerin haçları vardır. Efsaneye göre, çapraz saf olmayan güçlerin bir muska . Yükleme için pek çok sebep vardır, örneğin, bir bebeğin görünümü, evin temelini atma, namaz kılma , günahlarını pişmanlık içinde bırakma ya da bir şeyler isteme gibi.

1993 yılında Vatikan Papa 2. Jean Paul, Litvanya'yı ziyareti sırasında bu haçlı seferi üzerine bir haç kurdu ve tüm Hıristiyan dünyasını kutsadı. Bundan sonra, Litvanya'daki Çapraz Dağ, sadece Katolikler arasında değil, aynı zamanda dinlerin ve dinlerin taraftarları olarak popüler bir yer haline getiren ve dünyanın dört bir yanından gelen turist sayısının artmasına da şöhret kazandı.

Araştırmacılar ve arkeologların varsayımları

Bazı bilim adamları, çok önce Litvanya vaftizinden önce, bu tepede putperest tanrılara ibadet yerinin bulunduğunu ileri sürüyorlar. Bununla birlikte, Haçlı dağının menşei hakkında kesin bir veri yoktur. Eski haçların çoğunda güneş görüntüleri vardır ve bu Hıristiyan bir pagan sembolünden daha fazladır.

XX yüzyılın 90'lı yıllardaki kazılardan sonra, arkeologlar ve yerel tarihçiler, bunun 1348'de Livonian Order'ın şövalyeleri tarafından yeryüzünün yüzeyinden silinmiş eski XII. Yüzyıl Kule antik kenti olduğu sonucuna vardı. Ve ahşap kaleyi tepeden tepede ve yerel halk için umutsuzca savunanlar öldürüldü. Yıllar ve yüzyıllar sonra, acımasız bir cezalandırma operasyonundan sonra insanlar bu dağa ibadet etmeye başladılar.

Litvanya'nın 19. yüzyılın ortalarında Çarlık hükümetine karşı ayaklanan ve acımasızca bastırıldıktan sonra, Haçlar Tepesi'nin (Litvanya) daha sonra ortaya çıktığı ve ilk haç zıvanaları ölüler adına savaş meydanında inşa edildiği bir başka versiyon daha mevcut. Daha sonra burası bir şapel inşa edildi ve çarmıha gerilme gittikçe arttı.

Katolik Manastırı Efsanesi

Efsane, daha önce burada, Haçlar Tepesi'nin (Litvanya) bulunduğu bir Katolik kilisesinin bulunduğunu söylüyor. Muhtelif mistisizm ve anomaliler bu tapınağa aitti, örneğin söylentilere göre yere düşen bir manastırın aniden ortadan kalkması.

Bir süre sonra komşu bir köydeki bir aile talihsizliğe uğradı; bir köylünün kızı ciddi bir hastalıktan öldü. Kızı iyileştirmek için yapılan çok sayıda başarısız girişimden sonra, baba sanki iyileşme gücüne sahipmiş gibi söylentilere ilişkin bir haç koymaya karar verdi. Ve benzeri görülmemiş bir mucize oldu - kız iyileşti. Olayla ilgili haberler, tüm mahallelerde yayıldı ve insanlar buraya daha sık gelip haçlar bırakmaya başladı.

Tapınağı yok etmeye teşebbüs

1923 yılından bu yana, Haç Dağı'na bir tapınak alayı düzenlemeye başladılar; her yıl Kutsal Kitanın hizmetini alıyor ve haçların kutsaması yapılmaktadır. Bolşevikler iktidara geldiğinde ve Litvanya'da Sovyet iktidarı kurulduğunda dağ yıkılmaya çalışıldı. Buna rağmen, çarmıha gerilme tekrar çıktı. Dağı yok edebilirsin, fakat imanı yok etmek imkansızdır.

Sovyet iktidarının zayıflamasıyla, Horus Krestov (Litvanya) gerçek bir açık hava tapınağı oldu. İnsanlar dua etmek, yüksek güçlerle iletişim kurmak, üzüntülerini ve üzüntülerini anlatmak veya herhangi bir şey için Tanrı'ya şükretmek için burayı ziyaret ediyor.

2006'da kutsal tepede vandallar büküldüler, çarpılarak 21 haça daldılar ve birkaç yıl sonra ocak inananlar bağışı için harap oldu. Bundan sonra, dağın korunması kararı alındı, ancak bir polis memurunun anormal bir fanatik tarafından öldürülmesi ile ilgili bir kazadan sonra, Horus Krestov (Litvanya) artık korunmadı. Papa'nın kutsamasından sonra, tapınak Fransisken düzeninin rahipleri tarafından korunmaktadır.

Her haç kendi benzersiz hikayesine sahiptir

İnananlar için bu kutsal yer, Haçlar Tepesi'dir; tepenin sakral enerjisi, yalnızca Litvanya'nın yerlileri değil aynı zamanda ABD ve Avrupa'ya göç eden Litvanya'yı da cezbetmektedir. Çarmıhı terk etmeye ya da İsrail ve Arap hacılar için dua etmeye gelin. Haçlar arasında ünlü tiyatronun aktörüne ve annesi tarafından yerel tiyatronun sanatçılarına yerleştirilen sinema sanatçısı Andrei Mironov'a bir haç atıldı.

Turistlerin biri tarafından burası (Hill of Crosses) bıraktı, ipucu, gözleri gören tepeyi çok tuhaf bir duyguyu ziyaret ettiğini söylüyor. Sevgililerin, cücelerin, çanlı şeritlerin ve kutsal yere tekabül etmeyen diğer şeylerin tüm özellikleri nedeniyle, kutsal bir zeminde olduğunuzu hissetmezsiniz, nesne gizemli bir turistik cazibe gibidir. Ancak ateşsiz duman yok, eğer burası çok popüler olursa, aslında burada mucizeler olur.

Kutsal Topraklarda Kutsal Enerji

Enerji anormallikleri araştırmacıları, bu bölgedeki haçlı seferine yakın topraklarda inanılmaz bir havanın olduğunu ve daha önce de Atlantis'in ölümünden önce eski medeniyetler tarafından yapılmış dev bir piramit olduğunu kabul ediyorlar. Maya kabilelerinin inşa ettiği gibi, Mısır piramitleri ile de enerjik bir biçimde bağlantı kuruyordu. Burası bile Stonehenge taşlarıyla alâkalı! Burada gizemli, gizemli ve hatta mistik bir şey var.

Kendisini paranormal olaylara adamış Araştırmacı Andris Ansis Spats, haçlar ile bir dağ inşa ettikten sonra insanların yakınlardaki ve gerçekten inanılmaz bir gücü olan yerin enerji akışlarını engellediğine inanmaktadır. Letonya araştırmacı Ludmila Kartunova, yeryüzünün sadece enerji akışlarından değil, tektonik plakanın bu yerinde bir arıza yüzünden titremeye inandığına inanıyor ve bu nedenle burada depremlerin olması muhtemel.

Haçlar Tepesi, acı, inanç, hoşgörü ve ulusal kimliğin yanı sıra Litvanya halkının eziyetlerine ve baskılarına karşı barışçı bir meydan okumanın sembolüdür. Birçoğu için bu gösteri titriyor, bazıları korku ve korku getiriyor, ancak sadece birkaçı ilgisiz kalıyor.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.