SeyahatEgzotik yerler

Azor

Azores takımadaları, Atlantik'ten iki parçaya bölünen bir su altı sırtının bir parçasıdır: batı ve doğu. Sırttaki gibi adalar volkanik kökenlidir. İstisna, kalkerden yapılmış Santa Maria adasıdır. Azores, belirgin tektonik aktiviteyle gezegenin tüm alanları gibi şaşırtıcı bir şekilde renkli ve karmaşık bir rahatlama ile ayrılır. Takımadalarının kıyı şeridi, koyların, dağların, küçük adacıkların, koyların ve koyların bolluğu nedeniyle çok girintili. Bankalar azil okyanus suyu ile yıkanır ve her adanın merkezinde birçok şelale ve nehirler, volkanik kraterlerde pırıl pırıl göller, renkli subtropikal bitki örtüsü ve zengin bir hayvan dünyası vardır.

Körfez akışının ısıtma etkisinden dolayı, bu bölgedeki okyanus yaz aylarında 22-23 dereceye kadar ısınır ve takımadalar üzerindeki iklim oldukça yumuşaktır. Bu nedenle Azores, sadece idari olarak ait oldukları Portekiz'den değil aynı zamanda diğer Avrupa ülkelerinden de turist çekmektedir. Bununla birlikte, takımadalar üzerinde gelişmiş bir rekreasyonal altyapı bulunmadığından, çoğunlukla dünyayı gören ve yaban hayatı ve tecavüz lehine seçim yapmış sofistike gezginler tarafından ziyaret edilir. İşte sörf, rüzgar ve kitesurf, dalış, yatçılık ve diğer deniz sporlarını severim.

Azorlar açık hava etkinlikleri uzmanları için caziptir. Faial Adası'nda lavla yıkılmış bir köy ve balıkçı limanı görebilir, yanardağa tırmanabilir ve çevresi boyunca uzanan bir yol boyunca kalderaya inebilirsiniz. Kaldera'nın içinden, küçük kraterler ve yukarıdaki - sütten beyaz bulutlar, tırmanıştan sonra hoş bir şekilde ferahlatıcı olan inanılmaz bir dünya var.

Terceira Adası'nda ayrıca volkanik formlar ve sakin dağ gölleri ve güzel çizgilerle karst mağaraları bulunur . Sahilden uzak tepelik topraklar çok sayıdaki yolu ile noktalanmıştır - bu yürüyüş ve bisiklet alanıdır.

Azorlar, burada Portekiz'in en yüksek noktası olduğu için ünlüdür. Bu, aynı adı taşıyan adada bulunan ve 2351 metrelik bir puana ulaşan Piku yanardağı. Uzun yıllar emek alan bu toprağın sakinleri, çıplak kayalık yamaçlara, çiçeklenme odaları, çiçek açan bahçeler ve verimli bağlarla kaplı yuvarlaklara dönüştüler. Suni taş labirentlerin arasında asmaların alt tropikal güneşi altında büyür ve sulu çilekler olgunlaşır. Ardından ünlü "Verdel" de dahil olmak üzere lezzetli şaraplar yaratırlar. Pico kıyılarında, deniz gezileri düzenlenmekte ve burada, sperm balinaları ve diğer balinalarla tanışabilirsiniz.

Flores adasında, gizemli mağrur ve pitoresk şelaleleri ve San Miguel adasında - eski kraterlerdeki harika gölleri ve volkanların sıcaklığında pişmiş yemekleri tadabileceğiniz bir gayzer vadisi görülmeye değer. San Miguel ve Azores ile ünlü Terra Nostra parkı da çok güzel. Beyaz kuğuların yaşadığı, gökyüzü şelaleleri ile sakin bir yerde, romantik bir şekilde dolanan yollarla, dağınık güney çiçekleriyle ve yaşlı ağaçların gölgesindeki sokaklarıyla.

Azor'taki yüksek nem yüzünden çok zengin bitki örtüsü, yavaşça bir zamanlar cansız volkanik kayaları bile kaplamaktadır. Takımadalarının ziyaret kartı , ortası bazen çok yoğun çalılıklar oluşturan güzel çiçeklerle kaplı bir çalı olan dağların eteğinde mor-mavi renkte boyalar.

Ancak Azores, sadece muhteşem manzarası yüzünden ilginç. Antik kiliseler, orijinal balıkçı ve dağ köyleri, pitoresk limanlar, rahat restoranlar var ve yerleşim yerlerinde parlak tatiller var. Buna ek olarak, Avrupa'nın en batıdaki noktası (Flores Adası) da Azor'tur.

Takımadalarını ziyaret eden turistlerin çoğu heyecanla doludur. Ve şaşırtıcı değil, çünkü bu toprak parçalarında okyanusa dağılmış olarak birçok mucize toplanıyor, ayrıca, vahşi doğanın cazibesini ve gücünü gerçekten yaşayabiliyor.

Azor'u ziyaret etmek isteyen turistler için Portekiz hava yolculuğu düzenlemektedir. Lizbon'dan herhangi bir adaya gidebilirsiniz; Takımadalar arasında hava iletişimi var.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.