SağlıkSigarayı bırakmak

Hipnoz sigara: hipnoz tipleri ve etki prensibi

Bazı hastalık kurtulmak için hipnoz yoluyla İnsan poz yaygın yarım yüzyıl öncesine göre biraz daha fazla kullanılmaktadır. O günlerde bu hipnoz tedavisi inanılıyordu - verimli makine, ancak uzun vadeli sürdürülebilir sonuçlar vermez. Fakat bilim hala durmazsa ve şimdi hipnoz, tüm başarmak için yönetir sigara bırakma, tanınmış tıbbi randevuları olur.

Neden insanlar sigarayı bırakmak değil mi?

sigaralar yavaş yavaş insan vücudu zehirleyen olması, herkese, belki de bilinmektedir. sağlıksız yaşam tarzları ile bu bölümünde sadece bir kaç hazır. insanların geri kalanı sigarayı bırakmak için gitmiyorum için bir bahane var. Bu sigaralar yatıştırmaya ve dinlenmek mümkün olduğu güçlü psikolojik bağımlılık ve arzunun eksikliği ve öneridir.

Bir bilinçaltı düzeyde tersten kişiyi ikna etmek hipnoz sigara kodlamasıdır. Bu teknik bir kişinin başka türlü düşünmek yapma imkanı sağlar. Hipnoz sigara (hasta referansları, kural olarak, açıkça bu sürecin yüksek sonucunu gösterir) nikotinozavisimomu vücudundaki tüm sorunlar ve hastalıklar sigaranın yol açtığı fark edecektir. her olağan oturumunda, bir kişinin yavaş yavaş yeni bir iç kurulum oluşturacak, işleyişi tütün ürünleri için tiksinme duyguları ortaya çıkması hedefleniyor. alışkanlık hasta mutlu önce beraber ise kodlama sigara hipnoz temelde sigara tutum değiştirir.

Sigarayı bırakmak için hipnozu kullanabilir miyim?

Uzmanlar bu soruya olumlu bir cevap verir. Sadece bir haller saklı kalmak üzere: trans durumunda kişi üzerindeki etkisi ancak bunu yapmak için sigara içen arzusuyla nikotin bağımlılığı kurtulmak yardımcı olacaktır. Yani burada sigara hipnoz telkin onun derecesini derinleştirmek için, hastayı destekleyen bir yöntemdir vardır. Genellikle insanlar ne zaman kendi hayatından bu maddeyi kaldırmak için hipnoz yerine nikotin replasman terapisi veya seçim mümkün değildir. hipnozcu tam bir güven deneyimlerken, bir kişinin gönüllü gerekir sigara hipnoz çıkmak için karar ver.

bir şey üzerinde saplanmışlar, rahat, rahat bir pozisyon alabilir bir kişi Hipnoz yenik. Aynı anda hipnoz konuşması belirli gereksinimleri karşılaması gerekir.

 • tanımlanmamış bir genelleştirilmiş kelime kullanarak maksimum ileri sürecini kolaylaştırmak bir kişinin iç durumu için "yakalama" yardımcı olur.
 • Bir parçacığın tam olmaması bir konuşmada bağlı olarak insan bilinçaltının özelliklerine "değil" muayene: hasta (tersi değil, her durumda) yapmak için sadece ne önerilir. "! Yanılmak etmeyin" her seferinde duydum parça söyledikleri, bir çocuk olarak biz hatırlıyorum, göstermek, Ve sonuç çoğunluğunda aynıydı için - diz çaldı vs.
 • Konuşmanın Yapıcı yönü - sağ: yanlış "Sigarayı, durdurmak istiyorum" "Eğer sigara içmemeli." Birçok hala bir ebeveyn duymak sigarayla ilk deneyimlerini hatırlatarak: "Sigara içmeyin! Sen sigara olmamalı!". Bu gereklerinin uygulanması katkıda olmamıştı.

Ya bir hipnotik etkisi hisseden bir insana da olur?

hipnotik etkisi sonucunda bir kişinin belli bir devlet denilen trans halinde dalmış ve aşağıdaki özelliklere sahiptir:

 • yüz ve vücut kasları gevşer;
 • Adam, sabit bir konum alır;
 • Görünüm, tek bir noktada durur;
 • Derin ve yavaş nefes;
 • çok yavaş ya da tamamen yutma ve hareketleri yanıp kaybolur;
 • öğrencilerin dilate;
 • motor reaksiyonları inhibe edilir;
 • dudaklar, parmaklar, gözler istemsizce seğirme;
 • yoğun bir terleme.

Nasıl hipnoz bir kişi ortaya çıkarmak için?

Bunlar ince vuruşları yoluyla duyular zorlukla duyulabilir müzik, iyi konuşma (sözel öneri) üzerine monoton etkisiyle Bunu başarmak. Tüm bu uyaranlar sonra hasta, sakin ol derin uyku durumuna düşmek ardından (bu göz kapaklarının içinde ağırlık hissi, uyuşukluk ortaya çıkar) uyu ve arzusu hissediyorum, yeterince uzun olmalıdır.

korteks maruz sözlü talimatlar engelleme reaksiyonunu ortaya çıktığında Adam trans düşer. Ancak devlet tüm oturum boyunca tekdüze değildir.

sahne hipnoz

özellikleri olan birkaç aşama vardır:

 • Uykululuk - İlk aşamada - Vücudun ağırlık eşliğinde bir kişinin gözlerini açan ilk olarak zordur ve daha sonra kaybolan arzu , o konuşamıyor yapmak, başını arada bir düşünce parçaları parladı.
 • Hypotaxia - İkinci aşama - kişi gözlerini açamıyor, yüzü rahat ama gergin kasları göz kapakları yüzünü konsantrasyon ifadesiyle vermek; vücut kaslarınızın kataleptik voltajda olan (insan vücudu ona bir hipnoz verecektir aynı durumda, kalır - örneğin, onlara sadece boyun ve topuklu dokunmadan, iki sandalye arasına "asılı" bir adam, deneyim çağırabilirsiniz). Ne olursa olsun iyi hatırlar öğrenir ve oyunları, o açıkça algıladığı, bu durumda bir hastayı ilham verdi. Bu sigaraya nikotin isteksizlik vazgeçerek için kurulum yapmak için en iyi zamandır.
 • Uyurgezer - - Üçüncü aşama yalnızca doktor ile hastanın temas ile karakterizedir, her şey onun için yok olur: onun vücut dışında olduğu gibi bir adam çevre konusunda fikir yoksun hiçbir şey hissediyor vardır. Hasta öneri ve bazı tesislerin konsolidasyonu devam Bu süre zarfında, alışkanlığı vermeyi amaçladık.

Ne hipnoz seansından sonra ne olur?

hipnotik uykudan geliyor, bir kişinin oturumu sırasında onlara ne hatırasını kaybeder. Bu durum hipnotik amnezi olarak adlandırılır. Ama kurulum yerine getirmeye devam aldı. Sadece sabırlı kendisi tütün çıkmak için belirlendi eğer bu durumda sadece olur unutmamalıyız.

Hipnoz sigara kendisi insanlar için şifa vardır. Kardiyovasküler, solunum, endokrin, sindirim, merkezi sinir sistemi: Birçok organ ve sistemlerin çalışması üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir.

Hipnoz sigara alışkanlığı vazgeçmek çözümünde diğerleri ile muamele bağımsız bir yöntem olarak ya da kombinasyon halinde işlev görebilir. hastaya güvenli sonucu hipnotik etkiler bitkisel gelen jimnastik, psikoterapötik etkileri, dozaj ve akupunktur kullanabilir. Bu komplekste tüm faaliyetleri yürütmek için en iyisidir.

Hastalar üzerinde sigara karşıtı hipnoz hemen nikotinozavisimyh yeterince çok az etkisi olduğunu belirtilmektedir. Grup oturumları tarafından etkiyi artırabilir. Yine hasta ile çalışarak, hekim bu alışkanlık arızası durumunda insan durumunu iyileştirmeye odaklanması gerektiğini belirtmek gerekir. Sigara kullanıyor arzum yok önerilerde bulunmak, bu işe yaramaz, bu yüzden bu açıklama hala böyle değildir: o arzu kalması olduğu kanıtlanmıştır. Burada doktorun görev - hastanın dikkatini geçin.

Yukarıda, hipnoz sigara birçok faydalı yan etkileri vardır Ayrıca: vs., uykusuzluk yardımcı olur, tahrişleri iyileştirir, anksiyete baş ağrısı yatıştırır azaltır: bunun nedeni olmayan tütün meydana yoksunluk belirtileri giderilmesine yardımcı olur

hipnoz çeşitleri

Artık faaliyet çeşitli alanlarda kullanılan hipnoz birçok türde bilinmektedir. Terapötik amaçlar için, bazıları kullanın:

 1. Regressif hipnoz.
 2. yaş ilerlemesi yöntemi.
 3. Yaş sentez yöntemi.
 4. Manuel hipnoz.
 5. Sözel hipnoz.
 6. Bilgisayar hipnoz.
 7. Kendinden hipnoz.

Regressif hipnoz sigara - Zaman yolculuğunun bir tür. Adam onu gerçekte olduğundan çok daha az yıl olduğu öğretilir. Bu hasta o mutlu, genç enerji dolu iken, zamanın duyguları hissederek pahasına enerjisini arttırmak ve başka ne bağımlılık üzerinde hiçbir bağlı vardı sağlar.

yaş ilerlemesi yöntemi - Bir eksi işareti ile benzer bir yöntem. Bunun özü hasta kasten artan yaş olmasıdır. bunu kullanmıyorum ama mükemmel bir uyum güvenini artırmak sigara kurtulmak için. Oturum sırasında, bir kişinin aslında ruhu yoksun bu işlemleri gerçekleştirmek mümkün, çok daha eski ve daha deneyimli hissediyor. seansından sonra, bu nedenle, Niçin önce yapamadı yapmak korkmadığını, onun ne kadar eski "hatırlar", ama aşıladığı güven kaybetmez ve.

Hemen hemen herkes için uygun yaş sentez yöntemi ile hipnoz tedavisi Sigara ve kurtulmak yardımcı nikotin bağımlılığı. iktidar duygusu, kötü alışkanlıklar vazgeçmek kolaylaştırır, hem olgun bir özgüvenle birlikte genç yaşta tedavisinde olumlu sonuçlar elde edebilirsiniz.

Manuel yöntemi - hipnoz da dokunsal olarak adlandırılır güçlü sigarayı olduğunu VL geliştirdi Raikov. Onun özü üzerindeki etkisi olan basınç noktaları insan. Bu yöntem, çok sayıda avantajı vardır: hızlı bir etki (2-3 dakika içinde elde edilen); Bir hasta ile sözlü iletişim; Kolay bir uygulama, herhangi bir kişi tarafından kullanılabilir; Biz hareket etmelidir hangi noktaların yerinin bilindiğini ima etmemektedir - ağrı sadece ceplerini bilinebilir; Hiçbir olumsuz sonuçları vardır.

Sözel hipnoz Sigara karşıtı (yorumlar birçok hasta bu yöntemin yüksek etkinliğini teyit) inanç sözcüğü içerir. Bu öneri olabilir:

 • Doğrudan (o doktor ne istediğini açık);
 • Dolaylı (göründüğü gibi hasta, Dr. yolu önerdiği, ama aslında gitmeye korkuyordum yolunda adımlar reddedebilir);
 • Açık (sağ hasta seçimi seçenekleri, bir çok anlamına gelir).

Samogipnoticheskoe darbe

Kendi kendine hipnoz - trans halinde daldırma amacıyla kendi kendine hipnoz - genellikle nikotin bağımlılığı tedavisinde kullanılır. Kendinden hipnoz herhangi bir organı etkileyebilir. Bu, nedenini belirlemek sigarayı neden ve bunu ortadan kaldırılması için izin belirli ritüelleri kullanımına dayalı, etkili ve güvenlidir.

Kendi kendine hipnoz, hipnotik nesnenin kullanımına bağlı olarak çeşitli yöntemler ayrılır:

 • hypnotizing nesne - (genellikle duvara) bir şey bir nokta;
 • hypnotizing nesne - nesne;
 • hipnotik konu geçerli değildir.

hipnotik etkisinin bir başka özelliği - kendi aşama: hafif, orta ve derin.

Birinci ve ikinci aşamalar bir öneri birimi (ışık) ve bağlayıcının (ortalama) için terapötik amaçlar için kullanılır. Derin hipnoz sadece bilimsel araştırma amaçlı olarak kullanılmaktadır. Tipik olarak, terapötik hipnoz seansı yaklaşık 30 dakika sürer. Hastayı rahatlaması etkinleştirmek için, biraz hipnotik etkisi uzatabilir.

Erkekler ve kadınlar üzerinde Farklar büyüleyici etkisi

İstatistiksel çalışmalar kadın ve erkek vücudunda sigara bırakmada amacıyla hipnoz maruz farklı derecelerde gösteriyor: o erkekleri kadınlara göre daha iyi verir. sebebi muhtemelen kadın ve erkek psikolojisi arasındaki fark yatıyor. Daha sert erkeklerden daha bağımlılığı kadınları üstesinden o halde kadınların büyük telkine varsayılabilir. Bilim adamları dopamin alışverişini kontrol eder ve memnuniyet hissi sorumlu olan belli bir genin varlığı ile açıklamak. Birçok kadın zor sigarayı vazgeçerek yapar kendine özgü kombinasyonu, taşıyıcılarıdır.

Biz kadın vücut erkeklerden daha fazla nikotin uğrar unutmamalıyız. Onun yumurta toksik etkilerine karşı oldukça duyarlı olduğu için ek olarak, bir kadın, yavru için büyük bir sorumluluğa sahiptir.

her şeyin üstünde Desire

Eğer profesyonel tıbbi tavsiye almak için gerekli hala ilk hipnoz yoluyla sigarayı reddetme olasılığını dışlamak yoksa. Sonuçta, bu bağımlılığı çıkmak için geç olamaz. Daha önce sigara artık günlük yaşamın temel unsurlarından biri olacak, daha az Bu kadar ciddi kanserine yakalanma akla yatkın şansı görünecek. Buna ek olarak, aynı zamanda sigara kurtulabilirsiniz sağlık sorunları kütlesini önlemek için.

yardım etmek zordur, olmadan, sigara alışkanlığı atmak çünkü Nitekim, hipnoz deneyimi ile, birçok sigara içenler için sigarayı ile tedavi çok karmaşık zor bir görev dışında gerçek yoludur. Bu sadece zararlı bir etkinlik değildir. nikotin - - insan sağlığına Orta potansiyel tehdit inme, kalp krizi, kalp krizi, göz hastalıkları, osteoporoz ve diğer yol açabilir.

vb bir psikolog ile danışmanlık, sakız, yamalar: Tütün bağımlılığı insanların kütle aracılığıyla onların dezavantajı aşmak için denemek Irade burada başarıyı belirler. Ancak, her zaman yanlış yaşam tarzı direnç sağlamak mümkün değildir. Hipnoz ile sigara kurtulmak - Birçok sigara içenler için belki tek umut.

Gerçekten sırayla hiçbir tıbbi manipülasyon olumsuzlar bunu sağlam bir kararlılık, yok, hipnozla sigara bırakmaya çalışan kişilerin çok sayıda, hatta diğer yöntemler ile birlikte gerçekleştirdi. Ve her içen tütünü vazgeçerek lehine bilinçli bir seçim yapmak gerekir çünkü. Bu başarılı bir tedavi için anahtar olacaktır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.